WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

кормовиробництва з обсягом заготівлі не менше 50 ц кормових одиниць на умовну голову шляхом використання посівів багаторічних бобових і бобово-злакових травосумішок у структурі сіяних кормових культур близько 50-60%. У кормову сівозміну слід вводити високобілкові культури і сумісні посіви їх з кукурудзою;
- організацію селекційно-племінної роботи та відтворення стад за допомогою облплемоб'єднання та його представників у районах з охопленням поголів'я тварин в господарствах всіх форм власності;
- прискорене відновлення молочних стад на кожній фермі до оптимального рівня, закупівлю ремонтного поголів'я телиць з племрепродукторів та племзаводів;
- в агроформуваннях підвищення відтворювальної здатності корів і одержання 90-95% телят на 100 корів, вирощування до парувального віку в розрахунку на 100 корів по 35-37 телиць і введення по 25-30 первісток, інтенсивне вирощування телиць при досягненні середньодобових приростів 700 г і досягнення парувального віку в 17-18 місяців, маси 400 кг;
- дотримання технології вирощування, годівлі, утримання маточного поголів'я та молодняку, лікувальних заходів;
- організацію підготовки професійних кадрів тваринників доярок, телятниць, скотарів), зайнятих на обслуговуванні худоби, запровадження відповідної системи оплати і матеріального стимулювання;
- укладання договорів контрактації на закупівлю молока з обумовленням цін на весь період угоди між переробним підприємством і товаровиробниками;
- створення мережі приймальних пунктів молока в кожному селі та при кожному молокопереробному підприємстві, забезпечення своєчасних розрахунків за продукцію, застосування стимулів матеріальної зацікавленості здавальників; заснування в межах району асоціації товаровиробників молока по створенню структур постачання засобів матеріально-технічного забезпечення, кормів, засобів захисту тварин та обладнання без посередників.
3.4. Технологія виробництва молока в агроформуваннях чернівецької області.
Технологія виробництва молока включає систему організаційно-господарських, зооветеринарних, економічних заходів, спрямованих на реалізацію тваринами генетичного потенціалу молочної продуктивності при мінімальних затратах кормів, праці, енергоносіїв.
Біологічною особливістю великої рогатої худоби є здатність корів давати молоко протягом довгого періоду. Процес молоко утворення вимагає великого навантаження на організм. Так, високопродуктивна корова з'їдає за добу до 100 кг кормів. На виробництво молока використовуються самі дешеві корми: зелена трава, сіно, силос та сінаж. Тривалість життя худоби в середньому складає 18 років, корів доцільно використовувати до 10-15-річного віку.
Виконання технологічних операцій визначається розпорядком дня. мінімальний розмір молочних стад у сільгосппідприємствах має становити 30-50 корів, оптимальний - 400-600 голів з відповідною кількістю молодняку.
В різних агроформуваннях з утримання ВРХ молочного, так і м'ясного напрямку продуктивності запроваджені різні методи утримання худоби, її годівлі, одержання молока. В основному в усіх господарствах з кінця квітня-середини травня починають випасати худобу на розташованих поблизу скотних дворів пасовищах, потім її виганяють на полонини, де утримують до середини жовтня.
На пасовищах худоба перебуває цілодобово. Доїння проводиться в літніх таборах легкого типу, з навісами, годівницями, прив'язами. Підгодівля влітку тварини, як правило, не отримують. Більш молочних корів підгодовують конюшиною або вико-вівсяною сумішшю і концентратами з розрахунку 100-150 г на 1 кг молока. Вночі і в негоду телята утримуються в сараях, а в день - на вигульних площадках, або на пасовищах. Влітку молодняк пасеться, а взимку йому згодовують сіно. В стійловий період (з листопада до травня) худоба знаходиться в скотних дворах стандартного типу. Концентрати в раціоні тварин займають невелику питому вагу.
Способи доїння також відрізняються. Найкращим способом доїння корів є машинний, який широко запроваджений у різних агроформуваннях, але разом з цим є ще багато господарств, де доять корів вручну. Найкращий спосіб ручного доїння корів - кулаком. Цей спосіб запобігає захворюванню рук, не турбує корови і не призводить до жування дійок. Доїння кулаком відбувається швидко, молоко видоюється повністю навіть у тугодійних корів. Успіх при ручному доїнні в основному залежить від кваліфікації доярок.
Машинне доїння - один з важливих засобів підвищення продуктивності і поліпшення умов праці доярок. Крім того, таке доїння найбільш відповідає фізіології тварин. Це пояснюється тим, що подразнення однієї або двох дійок викликає рефлекторне віддавання молока в усіх чотирьох частках вим'я. Тому найдоцільніше доїти корову одночасно з усіх чотирьох дійок, що можливо лише при машинному доїнні. В світі існує понад 2 млн. доїльних установок і їх число весь час зростає. Доїння застосовується два або три рази на день.
Після доїння молоко якнайшвидше забирають з корівника і передають в молочну кімнату, адже воно дуже швидко сприймає сторонні запахи. Під час цього молоко зважують. В племінних господарствах облік молока ведеться індивідуально по кожній корові.
Прийняте молоко в молочну кімнату обов'язково профільтровують. фільтрування очищає молоко від механічних домішок, які спричиняють бактеріальну забрудненість. У господарствах де запроваджене машинне доїння, молоко іноді подається по молокопроводу безпосередньо в молочну кімнату і проходить спеціальний фільтр. У деяких господарствах, де немає такого обладнання, а також там, де доять корів вручну, молоко проціджують крізь прості або розбірні цідилки.
Також обов'язковим заходом є охолодження молока аби стримати розвиток мікрофлори, що попала в нього під час доїння.
Адже, відомо, що свіжо видоєне молоко має так звані бактерицидні властивості та температуру 37-35°, тобто близьку до температури тіла тварин. Вона найбільше сприятлива для розвитку мікроорганізмів. Тому молоко після фільтрації слід негайно охолодити. Чим нижча температура охолодження, тим довше молоко залишається свіжим і не втрачає своїх властивостей і якостей.
Отже, щоб підприємства молочної промисловості забезпечувались молоком високої якості, його обов'язково треба охолоджувати на фермах. Температура, до якої молоко охолоджують, залежить від умов і тривалості транспортування на переробний пункт. Чим більше часу минає від видоювання молока,тим до нижчої температури його охолоджують.
Надоєне і охолоджене молоко відразу є відправляють на пункти переробки молока. Якщо ж молоко доводиться на деякий час залишати на фермі, то після охолодження його зберігають при нижчій температурі. Приміщення, в яких зберігається молоко - світлі і чисті без сторонніх запахів.
При доставці молока на переробні підприємства користуються автомобільним та гужовим транспортом в спеціальних цистернах.
РОЗДІЛ IV
МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИКА ДОСЛІДЖЕНЬ
Дипломна робота виконана на базі проведених досліджень відібраних проб коров'ячого молока в 25 агроформуваннях

 
 

Цікаве

Загрузка...