WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

води.
Попадання гноївки і силосної рідини у водойми різко знижує вміст у воді
розчиненого кисню внаслідок бурного розвитку мікрофлори.
Тваринницькі комплекси за рівнем заподіяної навколишньому середовищу шкоди належать до підприємств найвищого класу шкідливості.
Взагалі можна визначити, що навколишнє середовище в зоні діяльності тваринницьких комплексів значно змінилося і наблизилося до стресогенного. Його сучасний стан переважає біологічно адаптивні можливості організму. Як наслідок реєструється висока захворюваність і відхід тварин, а одержана продукція не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам і часто стає джерелом отруєнь та інфекційних захворювань людей.
3 метою запобігання екологічного забруднення середовища навколо тваринницьких об'єктів і зменшення його впливу на людей і тварин в практику тваринництва впроваджені зоогігієнічні норми і ветеринарно-санітарні правила.
Заходи щодо охорони біосфери, які проводяться в тваринницьких господарствах поділяються на загальні та спеціальні.
До загальних заходів належать: (бокове) стороннє розміщення виробничих будівель до панівних вітрів з метою швидкого перенесення забрудненого повітря; дотримання санітарних розривів між об'єктами тваринництва та населеними пунктами; насадження дерев між приміщеннями не менш як у 2 ряди; створення навколо ферми лісозахисних насадження; тваринницькі комплекси не можна розташовувати поблизу водойм.; гноївку і силосну рідину належить збирати і відводити спеціальні сховища з бетону або іншого водостійкого матеріалу; огородження території гноєсховищ та їх озеленення; раціональне використання відходів тваринництва.
До методів раціонального використання відходів тваринництва відносять:
1. Рівномірний розподіл гною на навколишніх полях згідно з нормами;
2. Компостування гною. При цьому одержується вільний від будь-якого запаху матеріал, об'єм якого менший вихідного на 30%, а маса на 50%;
3. Переробка гною біологічними способами. Гній використовують як поживне середовище для розведення личинок деяких комах, ці личинки ідуть в корм рибам або для виготовлення кормового борошна.
Спеціальні заходи включають: своєчасне виконання зоогігієнічних і ветеринарно-санітарних правил утримання та годівлі тварин; забезпечення надійної роботи вентиляції і каналізації приміщень; встановлення фільтрів і бактерицидних ламп у витяжних каналах; дезінфекцію тваринницьких приміщення, знезараження відходів тваринництва (при забої тварин і переробці трупів).
?
РОЗДІЛ Х.
ПРОПОЗИЦІЇ І РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИРОБНИЦТВУ
1. Згодовувати такі корми, як силос, кислий жом потрібно після доїння.
2. Обслуговуючий персонал повинен дотримуватись правил особистої гігієни та гігієни праці.
3. Для одержання чистого молока істотне значення має старанне проціджування його.
4. Після звільнення посуду від молока його споліскують теплою водою, промивають гарячою водою (85°С), розчином каустичної соди (0,15%), або кальцинованої (0,5%). Прополіскують чистою холодною водою, дезінфікують парою або розчином хлорного вапна.
5. Жирність молока підвищується при згодовуванні моркви, картоплі, макухи, бобового сіна. Із зелених кормів кращими є ріпак, конюшина.
6. Важливим фактором підвищення жирномолочності є правильна організація і техніка доїння протягом усієї лактації (масаж вим'я, повнота видоювання, сталість складу доярок, черговість доїння корів).
7. Утримання корів в сухих прохолодних, без протягів, приміщеннях, щоденні прогулянки на свіжому повітрі, утримання влітку на пасовищах або таборах сприяють підвищенню жирності молока.
ВИСНОВКИ
1. Слід звернути увагу на збільшення кількості корів молочного напрямку продуктивності як по окремих районах, так і по області в цілому з метою збереження та покращення молочної галузі.
2. В лісостеповій та передгірній зонах слід збалансувати раціони молочних корів по білку (включивши в корм макух, сою, горох)
3. Дослідженнями доведено, що в гірській зоні доцільно розводити корів породи пінцгау.
4. Доцільно запровадити виробництво екологічно чистих сирів, які на міжнародному ринку користуються високим попитом, а також - виробництво високоякісного регіонального продукту - делікатесу - бринзи.
5. Влісостеповій зоні слід звернути увагу на збалансування міді в раціонах корів чорно-рябої породи.
ХІ. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Аграрна наука ХХІ століття. Вступне слово президента Української академії аграрних наук. М.В.Зубця. // Вісник аграрної науки. - 2006. - № 3-4. - с.7-10.
2. Єресько Г.О. Переробка молока та м'яса // Вісник аграрної науки. - 2006. - № 3-4. - с.165-167.
3. Т.Мазур, П.Очеретина, Т.Димань. Екологія сирого молока у господарствах різних форм власності. // Тваринництво України. - 2006-№ 4 -с.7-8.
4. В.Косянчук Л.Крижанівський, І. Даниленко, В.Полтавченко. Ретельний контроль виробництва молока на фермі - основний важіль у забезпеченні населення високоякісною продукцією.// Тваринництво України - 2006-№ 4 -с.20-22.
5. В.С.Усик, Г.В.Дроник.// Система ведення сільського господарства Чернівецької області. Частина І - 2003 - с.3-4.
6. Г.В.Дроник, Р.В.Ячник, В.С.Драб, О.В.Коц. Концепція розвитку молочного скотарства на Буковині на 2003-2010 роки.// Система ведення сільського господарства Чернівецької області. Частина ІІ - 2003 -с.423-426.
7. К.К.Горбатова. Физико-химические и биохимические основы производ-ства молочных продуктов. 2005 - с.8-21.
8. Н.В.Барабанщиков. Молочное дело. - 1983 - с.3-19.
9. М.Ф.Яременко, М.Й.Вовченко, О.П.Проценко, Б.Ф. Ступниций. Довідник з молочної справи. - 1971 - с.2-8.
10. Р.В.Ячник Молочне скотарство.// Поради сільському господарю по тваринництву, 2003. - с. 8-22.
11. В.Ю.Недава, М.Я.Ефіменко. Чорно-ряба худоба. 1987. - с11-31.
12. О.Я.Попов Велика рогата худоба. 177. - с.78-91.
13. Наукові основи агропромислового виробництва в зоні лісостепу України, 2004. - с. 530-544.
14. М.А.Кравченко Племінна робота з породами великої рогатої худоби. 1070. - с.282-287.
15. Г.В.Дроник, Р.В.Ячник, В.С.Драб, О.В.Коц. Технологія виробництва молока в сільськогосподарських підприємствах області.// Система ведення сільського господарства Чернівецької області. Частина ІІ., 2003 - с. 426-427.
16. Й.З.Сірацький, Я.Н. Данилків, А.А.Пахолок, Н.А. Климови, Є.І.Данилків. Оцінка молочної продуктивності корів. // Господарська оцінка молочних корів, 1992. - 4С.
17. В.О. Пабат, А.М. Учнівенко, Д.Т. Вінничук. Симентальська порода.// М'ясне скотарство України - Київ.-1977. - с.82-85.
18. А.М.Лисенко. Організація закупівель сировини як основа функціонування молокопереробної промисловості. // Економіка АПК міжнародний науково-виробничий журнал. - 2006. - № 3. - с.50-51.
19. О.О.Швець. Розвиток молокопереробних підприємств Україні. // Економіка АПК -2006.- №2- с.53-55.
Арк
Зм. Арк. № докум. Підпис Дата

 
 

Цікаве

Загрузка...