WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

обмеження важкості виконування робіт. Для технологічних процесів передбачають організацію системи контролю і управляння, яка б забезпечувала своєчасну інформацію про виникнення небезпечних ситуацій на окремих технологічних операціях, автоматичний захист робітників і аварійне включення технологічного обладнання.
7.5. Основні правила безпеки в хімічній лабораторії заводу і вимоги до приміщення.
Хімічна лабораторія повинна бути розташована в окремому будинку або спеціальній прибудові, на верхньому поверсі, в шорці виробничих приміщень. Лабораторія повинна мати природне освітлення. Висота приміщення лабораторії повинна бути не менше. 3 м. Всі лабораторії повинні мати вихід в коридор, який зв'язаний з входом на вулицю.
Двері лабораторії повинні відкриватися в коридор. Авто плавні кімнати лабораторії і приміщення, де працюють із вибухобезпечними речовинами повинні бути відділені від приміщення вогнестійкою стіною.
Стіни, стеля, підлога в приміщенні, де працюють із отруйними речовинами повинні бути облицьовані стінками легкомийними матеріалами.
При роботі приміщення повинно бути вистелено лінолеумом чи пластиком.
Робоча площа на одного працівника - не менше 10-12 м2. Найкраще освітлення - лампи. Додаткове освітлення повинно бути на кожному робочому місці. Столи з водою повинні бути в коридорних нішах. Залишки відпрацьованих кислот, лугів, треба реалізувати у спеціальних посудинах з глини або фаянсу, об'єм якої 10-15 л. кислотні залишки нейтралізують кислотою. Відпрацьовані органічні розчинники переганяють в спеціальних апаратах або спалюють в печах. Газопостачання лабораторії може отримуваним з балансів або газової сітки.
Вентиляція лабораторії - витяжка. Саме таким вимогам відповідає запропонована хімічна лабораторія даного підприємства.
7.6 Безпека при навантажувально-розвантажувальних роботах.
Механізація навантажувально-розвантажувальних робіт на виробництві дозволяє полегшити роботу і умови праці, підвищити її безпеку і продуктивність. Проте працювати на автонавантажувачах дозволяється спеціально підготовленим особам.
Під час роботи ніхто не повинен знаходитися під вантажем. Забороняється працювати на автотонавантажувачі із знищим щитом панелі і з піднятою кришкою акумуляторної батареї.
Піднімати і переміщати вантажі необхідно плавно без різких рухів, подаючи сигнали і слідкувати за тим, щоб на шляху руху вантажу не було людей. забороняється піднімати вантажі, які примерзли або ті, що з'єднані з фундаментом. Для правильної організації на експлуатації навантажувально-розвантажувальних робіт наказом директора призначають відповідального з числа інженерно-технічних працівників.
7.7 Правила протипожежної безпеки.
Споруда головного виробничого корпусу підприємства проектується не нижче ІІ ступеня вогнестійкості, тобто найбільш безпечне в пожежному відношенні.
Для попередження пожеж проектом передбачається проведення протипожежного інструменту . з цією метою потрібно слідкувати за справністю обладнання, після закінчення роботи вимикати силову і освітлювальну мережу.
На проектованому підприємстві для гасіння пожеж передбачено застосування вогнегасників, бочок з водою. Існує запас води для пожежопостачання об'ємом 43 м3. евакуаційний вихід - безпосередньо назовні . крім цього запропоновані згідно з нормами пожежні виходи на дах, влаштовані тамбури відповідно до вимог "Будівельник норм і правил" від 2.09.02-85. Відповідно до категорії виробництва необхідна вогнестійкість дверей.
7.8 Розрахунок освітлюваності головного виробничого корпусу.
1. Визначаємо сумарну площу вікон
де Fn - площа підлоги, м3
- світловий коефіцієнт, приймаємо =0,1
, м2
де А - ширина підлоги, м А=18 м;
В - довжина підлоги, м В= 24 мм
[м2]
[м2]
2. Вибираємо розмір вікна і визначаємо площу за формулою:
, м2
де а - ширина вікна, м a=1,95 м;
в -висота вікна, м b= 3,10 м
[м2]
3. Необхідна кількість вікон в приміщенні
, шт.
, шт. , приймаємо 8 вікон.
4. Розрахунок штучного освітлення
1) Визначаємо загальну потужність всіх світильників, необхідних для приміщень
, Вт
де Р заг. = 5 Вт/м2
Р пит. - питома потужність
[Вт]
2) Вибираємо потужність теплової лампи
Рл= 100 Вт.
3) Визначити кількість ламп
, шт.
[шт.]
4) Визначити кількість ламп в ряді
, шт.
де п - кількість рядів ламп в приміщенні, приймаються 6.
, [шт.], приймаємо 4
5) Віддаль між рядами
, м
де A - ширина, А=18 м.
, [м]
6) Віддаль від ряду до стіни
, м
, [м ]
7) Віддаль між лампами
, м
де В - довжина підлоги, В=24 м
n - кількість ламп в ряді
, [м ]
6) Віддаль від лампи до бічної стінки
, м
, [м ]
7.9 Охорона навколишнього середовища.
Охорона навколишнього середовища - одна із найважливіших проблем, що стають перед людством. Для підприємств молочної промисловості охорона навколишнього середовища є більш актуальною у зв'язку з інтенсифікацією виробництва.
Проектом будівництва заводу передбачені конкретні конструктивні рішення, які спрямовані на охорону навколишнього середовища. Проектований завод розташований із врахуванням напрямку переважаючих вітрів, враховано створення санітарно-захисної зони, виробничі цехи, будівлі основних і допоміжних виробниківрозташовані на промисловій дільниці.
Технологічні дії передбачають розробку і використання технологічних процесів і обладнання за принципом безвідхідної технології, де зменшені викиди шкідливих речовин в навколишнє середовище.
Зменшення викидів досягається за рахунок герметизації обладнання, використання різних матеріалів . санітарно-гігієнічні заходи включають очищення повітря і стічних вод від шкідливих речовин, утилізацію і зневоднення твердих відходів. В залежності від властивостей і концентрації шкідливих речовин здійснюється вибір методу очистки викидуваного в атмосферу вентиляційного повітря.
Можливим джерелом забруднення поверхневих і підземних вод на молочному підприємстві є:
- виробничі стічні води;
- побутові стічні води;
- дощові стічні води.
Кількість стічних вод на даному підприємстві становить 561,8 м3/добу, в тому числі господарсько-побутових - 17,5 м3/добу.
Проектом передбачається окрема господарсько-побутова каналізація і виробнича каналізація.
Господарсько-побутові стоки направляють у міську каналізаційну мережу.
Виробничі стічні води йдуть на очистку. Для знищення вмісту жиру у стічних водах проектом передбачається жировиловлювач на виході з маслоцеху.
Для досягнення у стоках рН ?7 проектується на промисловому майданчику заводу нейтралізатор стічних вод. Переочисні споруди розташовані на окремому майданчику на відстані 400 м від проектованого підприємства
Виробниче стікання збирається на асфальтованих ділянках в контейнерах, що дозволяє механізувати збір і вивезення сміття,

 
 

Цікаве

Загрузка...