WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

обладнанням.
На підприємствах молочної промисловості експлуатуються сотні видів різноманітного обладнання - машини, установки, автомати і автоматичні лінії. Багато з них відносяться до об'єктів підвищеної небезпеки. Ось чому адміністрація підприємства зобов'язана забезпечити експлуатацію технологічного обладнання в чіткій відповідності з вимогами стандартів, правил охороні праці і санітарними правилами.
Перед ремонтом, чисткою, миттям і дезинфекцією машин, особливо з підвищеною небезпекою їх знеструмлюють і приймають міри проти їх включення.
Після закінчення роботи і при короткочасних відлученнях з робочого місця також обов'язково необхідно відключити обладнання.
Деталі машин і апаратів, які контактують з молочними продуктами виготовляються з антикорозійних матеріалів, які не здійснюють шкідливого впливу на продукти.
Гарячі поверхні обладнання необхідно ізолювати, допустима температура поверхні ізоляції не повинна перевищувати 45°С.
- Автомолцистерни, фляги.
Особливості обережності дотримуються при подачі автомолцистерни під час розвантаження заднім ходом. Спорожнення приведених фляг з молоком слід проводити з допомогою насосів.
- Пластинкові пастеризаційно-охолоджувачі установки.
Після збирання установки перевіряють наявність і готовність гумових прокладок. Пластинки установки підтискають до співпадання контрольних міток. Безпосередньо перед пуском молока в установку один із сепараторів - молоко-очищувачів повинен працювати при максимальній частоті обертання; прилади пульту повинні стояти в положенні автоматичного управління процесом. Щоб тиск в установці не перевищив допустимого, на внутрішніх комунікаціях відкривають крани.
Не можна перевантажувати установку і допускати замерзання лінії розсольного охолодження. При припиненні подачі молока закривають заміри і вентилі пари і розсолу, відключають насос гарячої води. Якщо припиняють подачу електроенергії, то перекривають вентиль подачі пари і відключають всі пускові електродвигунів. Під час роботи установки заборонено послаблювати балки секцій і пластин. Перед розбиранням установки, її необхідно охолодити до температури 40°С.
- Сепаратори.
Монтаж сепараторів проводиться на фундаментах за рівнем з пастеризаційно-охолоджуючою установкою на віброізолюючі опори; дозволяється встановлювати сепаратори на спеціальні фундаментні плити і пружинні амортизатори. Барабан сепаратора повинен бути ретельно збалансованим і обертатися за годинниковою стрілкою, мати рівний хід під час роботи.
Деталі одного сепаратора не можна замінити деталями другого сепаратора, збирають його у відповідності з фіксаторами і мітками з дотриманням тарілок і їх комплектності. Перед збиранням ретельно чистять і змазують маслом. Після закінчення збирання вручну перевіряють правильність обертання барабану.
- Результати для зберігання і виробництва кисломолочних продуктів.
Люк резервуара повинен бути зблокованим з пусковим пристроєм помішувача, повинен мати замими, кришку з ущільнювачою гумовою прокладкою. резервуар контролюють вікном, світильником напругою 12 , показником рівня, штуцерами для поповнення і випуску продукту, для випуску повітря і кислотоміром. Резервуари слід мити вручну при закритих кранах трубопроводів знятих маховиках і виключеному електродвигуні. При обслуговуванні і огляді верхніх частин резервуару користуються спеціальною драбиною. Перед наповнення резервуарів молоком слід перевірити чи немає в них сторонніх предметів.
- Гомогенізатори.
Перед роботою перевіряють вентиль для подачі води. Камери повинні бути оснащенні манометром, запобіжним клапаном і фільтром для продукту. регулювання тиску начинають після початку виходу продукту з нагнітаючого трубопроводу. При різних коливаннях стрілки манометра, а також при тиску вище нормативного гомогенізатор слід зупинити. Не можна допускати надмірного нагрівання деталей; забороняється визначати на дотик ступінь нагрівання деталей. Клапани гомогенізуючої головки, сітковий циліндричний фільтр необхідно щоденно розбирати і промивати. Гомогенізатор встановлюється на ґрунтових опорах, без фундаменту.
- Вакум-випарні установки.
Установки повинні мати замірну і запобіжну арматуру, підйомне пристосування для кришки випарювача, готовність якого перевіряють перед роботою. Для обслуговування вакум-випарних установок передбачені майданчики, висотою 2,7 м, які оснащені драбинками, пари нахилу яких не більше 45°С, а також перилами.
- Лінія А1-ОЛО-1.
Приміщення, в якому встановлюють лінію безперервного виробництва масла А1-ОЛО-1, відноситься до категорії підвищеної небезпеки по відношенню до пораження людей електричним струмом, але не є вибухо- і небезпечним. Електробезпека при робочій лінії забезпечується конструкцією обладнання, яка передбачає прокладання електропроводів згідно проекту. Все обладнання, яке сає електропроводи, повинно бути приєднане до заземлюючої мережі підприємства. При встановленні пультів управління і підключення до них ланцюгів плавлення необхідно дотримуватись техніки безпеки. Всі захисні кожухи на обладнанні лінії під час роботи повинні бути закриті і встановлені на своїх місцях. Не допускається відкривання люків, кришки і знімання огородження, а також проводити ремонтні роботи, протирання і змазування рухомих частин роботи під час роботи лінії.
При появі посторонніх шумів під час роботи обладнання його необхідно зупинити і усунути поломки. Парові трубопроводи повинні бути покриті термоізоляцією, яка забезпечує безпеку обслуговуючого персоналу.
Для зручності обслуговування внеобхідних місцях слід встановити прилади і містки. Трубопроводи і арматура встановлена із не корозійної стійкої емалі для пари, гарячої і холодної води, миючих розчинів, стиснутого повітря повинні бути пофарбована згідно ГОСТ 14202-69.
Робочі місця повинні бути вільні від по сторонніх предметів і забезпечувати зручність обслуговування. До обслуговування лінії допускаються особи, які пройшли технічний мінімум та інструктаж з техніки безпеки, і які отримали право працювати на даній лінії.
Спецодяг операторів повинен відповідати вимогам техніки безпеки.
Загальні вимоги безпеки обладнання лінії за ГОСТ 12.2003-74.
7.4 Техніка безпеки в технологічному процесі.
Вимоги техніки безпеки, які ставляться до виробничих процесів, вказують в технологічній документації, в стандартах, правилах.
До виконання технологічних процесів допускаються особи, які мають професійну підготовку, відповідний стан здоров'я і вік та проінструктовані з питань техніки безпеки.
На всіх технологічних лініях і робочих місцях повинні бути збережені вимоги культури виробництва, наукові організації праці і технічної безпеки при протіканні технологічних процесів чи документи до безпосереднього контакту сировини з готовою продукцією.
Технологічний процес не повинен супроводжуватися виділянням шкідливих речовин в робочу залу. Необхідно забезпечити раціональну організацію праці і відпочинку з метою профілактики монотонності і гіподинамії, а також

 
 

Цікаве

Загрузка...