WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

ПСП "Золотий колос" Новоселицького районів з лісостепової зони; ТОВ "Джерело" Герцаївського району передгірної зони та СВК ім. Ю.Федьковича Путильського району гірської зони.
Отже спочатку відібрані проби молока були підготовлені до аналізу наступним чином. В муфельні чашки наливалось 100 мл молока, до якого додавалось 2 мл азотної кислоти. Це все ретельно перемішувалось і залишалось до повного висушування біля джерела тепла. Після повного висушування молоко мало вигляд білого порошку. Цей процес займав приблизно чотири дні.
Після чого до порошку додавали 2-5 мл азотної кислоти для його повного розчинення і виливши у спеціальну пробірку, яка вміщає в себе 25 мл. У випадку, якщо розчин не досягав поділки 25 мл, у пробірку доливалась азотна кислота до вищевказаної позначки.
Тільки після цього розчин готовий для роботи у атомному спектрофотометрі. Пробірка встановлювалась в середину атомного спектрофотометра, в якому розміщена спеціальна лампа для певного металу. Кожна лампа має свої параметри (тиску, температури), які є індивідуальні для кожного металу. З цієї лампи іде випромінювання на розчин. Спеціальний індикатор на табло висвітлює показники.
РОЗДІЛ V
РЕЗУЛЬТАТИ ВЛАСНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
5.1. Молочна продуктивність, показники якості та хімічного складу молока, отриманого від корів різних порід у лісостеповій, передгірній та гірській зонах Чернівецької області.
Продуктивність корів, склад і властивості молока змінюються під впливом цілого ряду факторів.
Головними серед них є: порода та індивідуальні особливості, годівля та способи догляду і утримання, вік тварин, фізіологічний стан корів, способи і кратність доїння, вік першого парування, тривалість сухостійного та сервіс-періоду, сезон отелення та інші фактори.
Кількість молока, яку здатна утворити корова, залежить від спадкових властивостей, або внутрішніх факторів, та умов зовнішнього середовища, головним з яких є годівля та утримання корів.
Слід мати на увазі, що сама по собі годівля не може примусити корову давати надій вищий, ніж дозволяє її фізіологічний стан, обумовлений у значній мірі спадковими властивостями. В межах же спадкової здатності молочна продуктивність залежить від кількості і якості одержаного корму та умов, у яких утримуються корови.
Корми і годівля корів істотно впливають на величину надоїв, склад та властивості молока. Великі надої молока з високим вмістом жиру і білків одержують лише тоді, коли корів добре годують і доглядають протягом усього їх життя. Корми повинні бути високоякісними, а раціони різноманітними, збалансованими за поживними речовинами відповідно до потреб організму. За таких умов корови охоче поїдають корми і це позитивно впливає на надої і склад молока. Недостатня і понижена годівля приводить до зниження надоїв, погіршення якості молока.
Раціон корови повинен мати достатню кількість легко перетравних вуглеводів - основного енергетичного матеріалу для утворення молока, бути забезпеченим повноцінним білкам (протеїном), мінеральними речовинами та вітамінами.
Досліди з годівлі корів та практика тваринництва показують, що на утворення 1 кг молока, залежно бід рівня продуктивності корів, витрачається 0,9-1,2 кормової одиниці та 80-100 г перетравного протеїну. Спостерігається така залежність: чим вищий рівень продуктивності корови, тим менше витрачається кормів на виробництво одиниці молока. Так, при надої 2000 кг за лактацію корова затрачає на утворення 1 кг молока 1,1-1,2 кормової одиниці, тоді як при надої 4000-4500 кг - лише 0,8-0,9 кормової одиниці.
Недостатній рівень годівлі буває головною причиною зниження надоїв і зміни складу молока. Загальне недогодовування і особливо білкове голодування обумовлюють зменшення максимального добового надою, значно прискорюють спад лактації та скорочують тривалість її. У багатьох агроформуваннях під впливом поліпшеної годівлі протягом одного року збільшено надої у півтора раза і більше.
Значний вплив на рівень молочної продуктивності мають умови вирощування ремонтних телиць та умови утримання дорослих корів. Добре вирощені телиці здатні з отелення давати високі, сталі надої, тоді як недорозвинені, незадовільно підготовлені до парування та вагітності телиці ніколи не бувають високопродуктивними коровами.
Дорослих корів потрібно утримувати завжди в сухих, світлих, добре вентильованих прохолодних приміщеннях (6-8°), підтримувати завжди у чистому стані стійло і шкіру, що сприяє доброму стану здоров'я тварин, а отже, і високій продуктивності.
Великий вплив на рівень продуктивності корів має суворе дотримування розпорядку дня, особливо з годівлі та доїння.
Порушення розпорядку годівлі та доїння корів призводить до нервування тварин, до згасання доїльного збудження (рефлексу), під час якого проходить активна фаза молокоутворення, до значного зниження надоїв та скорочення лактаційного періоду.
Позитивний вплив на рівень молочної продуктивності корів має активний раціон їх на свіжому повітрі протягом трьох-чотирьох годин на добу. Він повинен провадитись для корів у всі пори року, крім днів з великими морозами та ожеледями.
Величина надою значно залежить від сталості рефлексів молокоутворення і молоковіддачі, які виробляються на певний час, способу доїння, постійності обслуговуючого персоналу, одноманітності проведення виробничих процесів і підготовчих операцій до доїння.
Правильною організацією доїння корів досягають високих надоїв при низьких трудових затратах на виробництво одиниці продукції. Тому доїння необхідно провадити так, щоб забезпечити повне видоювання і стимулювати дальше утворення молока.
Повне виведення молока з вим'я можливе лише при швидкому, енергійному видоюванні, коли корова до цього відповідно підготовлена. Підготовка корови до доїння починається з енергійного обмивання теплою водою (40-45°), обтирання і масажування вим'я. Процедура підготовки вим'я викопується протягом 40-45 секунд.
Підмивання вим'я корів теплою водою та масажування рефлекторно посилюємолоковіддачу, чим прискорюється доїння і забезпечується повнота видоювання. Недостатнє доїльне збудження знижує швидкість доїння і зменшує кількість молока.
Рефлекторно викликані підвищені молоковіддача і молокоутворення у корови підтримуються не довше п'яти-семи хвилин.
Добра наповненість вим'я також посилює рефлекс молоковіддачі, чим прискорюється виведення молока і повнота видоювання корови.
Враховуючи індивідуальні особливості корів, для повного їх видоювання викликають повторне збудження молоковіддачі, застосовуючи заключний масаж вим'я. Необхідною умовою підтримання доїльного збудження у корови е додержання постійного розпорядку дня і певних проміжків часу між доїннями для кожної тварини.
Зміна доярки, різниця в порядку і техніці виконання виробничих операцій по доїнню порушують звички, що утворилися у тварини, знижують її доїльне збудження і призводять до неповного видоювання молока.
Тільки швидке доїння, що триває п ять-шість хвилин, при достатньому доїльному збудженні корови

 
 

Цікаве

Загрузка...