WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

Аналіз молокопереробної галузі в Чернівецькій області - Дипломна робота

рухом правої руки доти, пики кінець корка не торкнеться поверхні спирту.
6. Старанно перемішують вміст жироміра до повного розчинення білків.
Для правильного визначення об'єму виділеного жиру закриті жироміри необхідно перевернути корком вниз. Верхній рівень рідини повинен бути в межах 4-5 великих поділок шкали жироміра. Якщо рівень рідини виявиться в нижній частині шкали, то в жиромір слід додавати 1-2 мл сірчаної кислоти. Якщо ж рідина заповнить весь об'єм жироміра, в тому числі і головну, виділений після центрифугування жир розміститься вище градуйованої частини жироміра, аналіз потрібно повторити.
7. Ставлять жироміри у водяну баню (при 65-70°С) на 5 хв.
8. Жироміри встановлюють симетрично у центрифугу і центрифугують впродовж 5 хв. з швидкістю 1000 об/хв. Якщо жиромірів непарна кількість, для рівноваги встановлюють жиромір з водою.
9. Після закінчення центрифугування ставлять жироміри на 5 хв. у водяну баню при 65-70°С корками донизу.
10. Виймають жироміри з бані, витирають їх і відраховують показники жиру. Для цього спочатку встановлюють нижню межу стовпика жиру за найближчою цілою поділкою шкали, що досягається легким вкручуванням або викручуванням корка. Утримуючи стовпчик жиру корком, роблять відлік. За верхню межу стовпчика беруть нижній край меніска. Великі поділки шкали з цифрою відповідають цілим, малі - десятим часткам відсотків жиру.
Фактори, які впливають на точність досліджень:
1. Недостатньо перемішане молоко перед аналізом або при взятті середньої проби.
2. Похибки в градуюванні жироміра.
3. Наявність у сірчаній кислоті жиророзчинних домішок, які переходять у жир.
4. Занадто слабка або міцна сірчана кислота.
5. Неточно виміряна кількість молока, кислоти або ізоамілового спирту.
6. Низька якість ізоамілового спирту.
7. Погано перемішаний вміст жироміра.
8. Низька температура або недостатнє витримування жироміра у водяній бані до центрифугування і після нього.
4. Визначення масової частки білка та казеїну
Харчова цінність молока і вихід таких молочних продуктів, як кисломолочний сир, сири сичужні залежить від вмісту білка. Білки молока є найціннішими в харчовому відношенні. Вміст білків у молоці коливається в межах 2,8-4,0%.
Білки молока часто поділяють на дві основні групи - казеїн і білки сироватки молока.
Основна частина білків молока представлена казеїном, який складає 75-85%. У молоці казеїн представлений у вигляді казеїнату кальцію. Здатність казеїну легко коагулювати піп дією кислоти, сичужного ферменту (пепсину) та наростання іонів кальцію широко використовується у виробництві кисломолочних продуктів, сичужних сирів та бринзи.
Іншу значну частину білків складають сироваткові білки (15-20% всіх білків). Відділяють сироваткові білки внаслідок кип'ятіння прозорих фільтратів, триманих після осадження казеїну.
Дані білки містять багато незамінних амінокислот (метіоніну, цистеїну, треоніну), що має важливе значення при їх використанні в подальшому для харчових цілей. У багатьох країнах світу вже давно введені розцінки за молоко з врахуванням вмісту білка. Найближчим часом це планується робити і в Україні.
Визначення вмісту загального білка і казеїну методом формольного титрування (за А.Я. Дуденковим).
Даний метод ґрунтується на тому, що водний нейтральний розчин амінокислот у присутності нейтрального формаліну здатний підвищувати кислотність з утворенням сполук, що містять метильну групу замість 2-х атомів водню.
Прилади і реактиви: піпетки на 2 і 10 мл, конічні колби на 100-200 мл, бюретки, 1%-ний розчин фенолфталеїну, 0,1н, розчин NаОН, 30-40% нейтралізований формалін, еталон забарвлення згідно з ГОСТ 3624-67.
Приготування 1%-ного спиртового розчину фенолфталеїну.
1 г формаліну розчинити в 70 мл етилового спирту і додати 30 мл води. Для приготування нейтралізованого формаліну до 50 мл 30-40%-ного формаліну додати 0,5 мл 1%-ного спиртового розчину фенолфталеїну і при переміщуванні відтитрувати нормальним розчином NаОН до появи слабо-рожевого забарвлення.
Техніка визначення.
1. В колбу відміряти 10 мл молока, 0,5 мл ('10-12 крапель) 1%- ного спиртового розчину фенолфталеїну. Суміш відтитрувати 0,1н. NаОН до слабо-рожевого забарвлення, що не зникає при збовтуванні і відповідає еталону.
2. Далі в колбу додати 2 мл нейтралізованого 40% (свіжоприготованого) формаліну і повторно відтитрувати 0,1 н. лугом до появи рожевого забарвлення такої ж інтенсивності, як і при першому титруванні.
3. Кількість мл 0,1 н. лугу, витраченого на титрування після додавання формаліну, помножити на коефіцієнт 1,94. Одержане число дає проценгний вміст білка в молоці (коефіцієнт 1,51 - для визначення вмісту казеїну).
Білкові речовини в молоці представлені казеїном, альбуміном і глобуліном, середній вміст якого складає 3,3%, з них казеїну - 2,7, альбуміну-0,5, глобуліну-0,1%.
Приклад: після додавання формаліну на титрування вмісту колби витрачено 1,8 мл 0,1Н розчину NаОН. Розрахунок кількості загального білка і казеїну:
1,8-1,94-3,49%; 1,8-1,51-2,72%
Фактори, які впливають на точність аналізу
1. Неоднакова інтенсивність забарвлення при титруванні.
2. Якість і точність внесеного формаліну. Використовують тільки свіжоприготований формалін.
3. Молоко з підвищеною кислотністю дає завищені результати.
Визначення вологи і сухої речовини молока (ГОСТ 3626-73)
Реактиви і прилади: вага лабораторна, шафа сушильна електрична, ексикатор, бюкса скляна, піпетки 10 мл, водяна баня.
Техніка визначення:
1. Скляну бюксу з 20-40 г добре промитого, прожареного піску і скляну паличку поміщаюгь у сушильну шафу та витримують при 102±2 С протягом 30-40 хв. Потім бюксу виймають з сушильної шафи, закривають кришкою, охолоджують в ексикаторі 40 хв. і зважують з точністю до 0,000] г. В цю ж бюксу вносять 10 мл молока, закривають кришкою і негайно зважують.
2. Вміст добре перемішують паличкою. Потім відкриту бюксу і кришку поміщають в сушильну шафу з температурою 102±2°С. Після 2 год. бюксу виймають з сушильної шафи,закривають кришкою, охолоджують в ексикаторі 40 хв, і зважують.
Масову частку сухої речовини (СР) визначають за формулою:
,
де: m0 - маса бюкси з піском і скляною паличкою, г;
m - маса бюкси з піском, скляною паличкою і молоком до висушування, г;
m1 - маса бюретки з піском, скляною паличкою і молоком після висушування, г.
Масову частку вологи в продуктах ОУ) у процентах вираховують за формулою:
W=100-СР,
де: СР - масова частка сухої речовини, %.
Визначення вмісту важких металів
робота проводилась у державній обласній лабораторії ветеринарної медицини м.Чернівці за допомогою атомного спектрофотометра.
З метою одержання результатів по трьох природно-географічних зонах, проби молока були відібрані у чотирьох господарствах лісостепової , передгірної та гірської зон. Також були охоплені всі породи корів, з метою порівняння одержаних результатів. Проби були відібрані в ПП "Мамаївське" Кіцманського та

 
 

Цікаве

Загрузка...