WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Паливна промистовість (паливний комплекс) України - Курсова робота

Паливна промистовість (паливний комплекс) України - Курсова робота

нафтогазоконденсатне родовище - одне з найпродуктивніших в Україні з 1960 р.
Геологорозвідники й сьогодні виявляють нові родовища газу, в тому числі в Луганській області, що свідчить про багатство надр Дніпровсько-донецької западини.
У Причорноморсько-кримській нафтогазоносній області відкрито й експлуатуються 17 газових родовищ із загальними запасами 14,3 млрд м3. Найбільші з них: Голицинське, Джанкойське, Глібівське, Оленівське, Задорн енське, Стрілківське. Тепер на дні Чорного моря геологи виявили ряд перспективних газових підвищень (підземних і водночас підводних структур).
Специфічною рисою розміщення газовидобувної промисловості є високий рівень її територіальної концентрації, а видобуток зорієнтований на найвигідніші умови експлуатації родовища.
Приблизно 4/5 природного газу використовується для потреб промисловості. Використання газу в комунальному господарстві має сезонний характер. Оскільки газ протягом року подається рівномірно, досить актуальним завданням є будівництво газосховищ.
Супутні гази, які є на ряді невеликих нафтових родовищ, - дуже цінна сировина для промисловості органічного синтезу. З них на газобензинових заводах одержують бензин.
Певну роль у паливному балансі відіграє утилізація промислових газів і виробництво штучного газу з твердого палива. В Донбасі (Лисичанськ) ведеться підземна газифікація вугілля.
Основним напрямом ефективного використання природного газу, крім комунально-побутового сектору і широкого переведення на нього автотранспорту, є нафтохімічний, де як продукт одержують синтетичні матеріали. З однієї тонни рідких вуглеводів можна одержати 600-700 кг нафтохімічної сировини, вартість якої в багато разів перевищує ефект використання його як палива. На комунально-побутові послуги витрачається 17 млрд м3 газу, а на виробництво електроенергії - майже 34 млрд м3 газу на рік.
4. Торфова промисловість.
Торфова промисловість є однією з найдавніших галузей паливної промисловості. Основні родовища торфу зосереджені в Сумській, Чернігівській, Житомирській, Рівненській та Львівській областях. Видобуток його невеликий. У вигляді брикетів і шматків торф використовується як паливо. У сільському господарстві його застосовують для виготовлення органічних добрив, торфоізоляційних плит. Торф може бути сировиною для виробництва парафіну, масел, фенолів, креоліну.
У Карпатах і Поліссі, ряді районів Лісостепу як місцеве паливо використовують дерево.
ІІІ. Державна політика у сфері альтернативних видів палива.
Основними принципами державної політики у сфері альтернативних видів палива є:
сприяння розробці та раціональному використанню нетрадиційних джерел та видів енергетичної сировини для виробництва (видобутку) альтернативних видів палива з метою економії паливно-енергетичних ресурсів та зменшення залежності України від їх імпорту;
зменшення негативного впливу на стан довкілля за рахунок використання як сировини для виробництва альтернативних видів палива відходів різного роду діяльності, додержання екологічної безпеки виробництва (видобутку), транспортування, зберігання та споживання альтернативних видів палива;
підтримка розвитку науково-техніченої бази виробництва (видобутку) альтернативних видів палива, пропаганда науково-технічних досягнень у цій сфері;
підтримка підприємництва у сфері альтернативних видів палива на основі державного захисту інтересів підприємця;
пропаганда серед населення економічних, екологічних, срціальних та інших переваг виробництва (видобутку) і споживання альтернативних видів палива;
розвиток міжнародного науково-технічного співробітництва, широке використання можливостей світової науки і техніки у сфері альтернативних видів палива;
запобігання штучному створенню монополій на ринку альтернативних видів палива, а в разі визнання в установленому законодавством порядку природних монополій здійснення контролю за їх діяльністю, недопущення зловживань монопольним становищем та обмеження монополізму, якщо необхідність такого обмеження не встановлена законодавством.
До альтернативних видів рідкого палива належать:
" горючі рідини, одержані під час переробки твердих видів палива (вугілля, торфу, сланців);
" спирти та їх суміші, олії, інше рідке біологічне паливо, одержане з біологічної сировини (у тому числі з поновлюваних відходів сільського та лісового господарства, інших біологічних відходів);
IV. Сьогодення паливно-енергетичного комплексу.
Україна за рахунок власного видобутку вуглеводнів задовольняє свої потреби у паливі лише на 20%. Тому на тлі такого величезного імпорту енергоносіїв відчутною підмогою може стати кожна нова вітчизняна оаза нафти чи газу. Жовтень 2000р. для геологорозвідників державного геологічного підприємства "Західукргеологія", які ведуть пошуки і розвідку корисних копалин у західних областях України, став місяцем значних трудових здобутків: на двох свердловинах, що декілька років перебували на консервації, отримано значні промислові запаси природного газу. На початку місяця свої продуктивні горизонти на порівняно невеликій глибині (приблизно 900 метрів) розкрила свердловина Гуцульська, що на Прикарпатті. Крім того , нещодавно під час буріння свердловини Тинівської , що на Львівщині , також виявлено значний прмисловий запас блакитного палива- майже 40 тисяч кубометрів газу на добу.
Геологи запевняють , що надра України , зокрема західних областей , ще не зовсім вичерпані й є вельми перспективними для відкриття нових покладів вуглеводнів. Проте складнощі з фінансуванням геологорозвідувальних робіт у минулі роки сьогодні обертаються малими обсягами цих робіт. У нинішньому році фінансування дещо покращилося, відновлюється нормальна пошукова діяльність. Розроблено програму збільшення приросту запасів газу на заході України, зокрема на Львівщині , що дало б змогу газовидобувним підприємствам до 2005 року в 2,5 рази збільшити обсяги видобутку блакитного палива. Програма розглянута облдержадміністрацією, але поки що держава за нинішньої економічної ситуації не може забезпечити коштами весь обсяг робіт, тому великі надії покладаються на співпрацю як з іноземними інвесторами, так і з українськими.
Київ зацікавлений у потоці газу через свої землі з декількох причин. У разі реалізації програми будівництва газопроводу 2005 року обсяги транзиту газу зменшаться на 60 млрд. куб. м, а економічні втрати становитимуть близько $ 1 млрд. Поки що через українські трубопроводи щорічно перекачується 105 - 115 млрд. куб. м газу, при проектній потужності 170 млрд. куб. м.
Наявність на своїй території газової труби дає Україні можливість заповнювати нестачу палива. "Газпром" часом повинен закачувати більше газу, ніж записано в контрактах, - через несанкціоновані відбори тиск відчутно падає. Річ у тім, що Україні щорічно потрібно не менше аніж 80 млрд. куб. м газу, а власне добування не перевищує 18 млрд. куб. м. До речі, факт відбору наднормативного газу далеко не завжди визнається.
V.

 
 

Цікаве

Загрузка...