WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Економіка причорноморського регіону - Реферат

Економіка причорноморського регіону - Реферат

машинобудування області представлено ВАТ "Каховський завод електрозварювального устаткування" - світовим лідером з виробництва високоефективного електрозварювального устаткування, автоматичних ліній та комплексів для електродугового зварювання. Також на підприємстві впроваджено у виробництво нове покоління конкурентоспроможних рейко- та трубозварювальних машин, які базуються на найкращих світових досягненнях та випереджають закордонні аналоги. Нова продукція оснащена мікропроцесорними системами управління, що дозволяють контролювати та реєструвати якість зварних швів. ВАТ "Електромаш" виробляє електричне устаткування та запасні частини для автомобілів та тракторів. Підприємство співпрацює з російськими та вітчизняними підприємствами-споживачами (АвтоВАЗ, АвтоЗАЗ DAEWOO).
ВАТ "Завод карданних валів" спеціалізується на виробництві карданних валів і запасних частин до них для вантажних автомобілів країн СНД, автобусів, усіх видів тролейбусів, тракторів. Окрім карданних валів завод виготовляє повітряні фільтроелементи до зазначених вантажних автомобілів, різноманітні види сільськогосподарських карданних шарнірів, тяги та наконечники рульової трапеції ВАЗ.
Легка промисловість представлена підприємствами текстильної, швейної, шкіряної та взуттєвої підгалузей. Найбільшими представниками цієї галузі є ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат" - унікальне підприємство у своїй галузі, яке виробляє бавовняні, бавовнянолляні тканини, а також в суміші з іншими волокнами (більш 100 найменувань). Тільки на цьому підприємстві на Україні діє закінчений цикл виробництва гребінної тканини. Потенційна потужність комбінату - 147 млн. метрів тканин на рік.
ЗАТ "Фірма "Красень" спеціалізується по пошиву костюмів, піджаків, брюк із вовняних тканин, постійно збільшуючи обсяги виробництва високоякісних товарів народного споживання за рахунок вдосконалення та впровадження у виробництво нових технологій по розкрою та пошиву одягу, а саме системи САПР.
Єдиним представником паливної промисловості в області та одним з найбільших в Україні в цій галузі є ВАТ "Херсоннафтопереробка". Структура заводу являє собою розгалужений технологічний комплекс до складу якого входять дві установки первинної переробки нафти різної потужності, установки вторинної переробки нафти (риформінг, коксовка), бітумні установки. Це забезпечує стабільну роботу підприємства у широкому діапазоні потужностей: від 1,5 до 7,2 млн.тонн нафти на рік.
Скляна промисловість представлена ЗАТ "Укрсклопром" - виробником сортової посуди, декоративних виробів із скла, скляних пляшок, а також скляних банок з горловиною "Твіст-Офф". Завод, який був збудований у 1938 році, за час свого існування шляхом переобладнання та реконструкції перетворився у сучасне підприємство по виробництву широкогорлої тари (400-450 тис.шт/добу).
За 2005 рік промисловими підприємствами вироблено продукції в порівнянних цінах на суму 3809,2 млн.грн., що на 11,9% менше ніж за відповідний період минулого року.
Нарощення виробництва досягнуто у 12 районах та містах Нова Каховка і Каховка, найбільше - у Скадовському (+55,6%), Великолепетиському (+11,9%), Цюрупинському (+50,7%), Чаплинському (+24,9%), Каховському (+23,7%), Білозерському (+31,2%) районах та м. Нова Каховка (+19,0%), а також на таких провідних підприємствах, як: ВАТ "Херсонський суднобудівний завод" - на 81,6%, ВАТ "Херсонські комбайни" - на 36,2%, ВАТ "Завод карданних валів" - на 43,1%, ТОВ "Механічний завод" - на 32,3%, ЗАТ "Завод крупних електричних машин" - на 13,0% та інших.
Нарощування обсягів виробництва досягнуто у таких галузях промисловості: харчовій - на 19,6%, целюлозно-паперовій та поліграфічній - на 29,6%, хімічній та нафтохімічній промисловості - на 27,8%, металургії та обробленні металу - на 38,3%, машинобудуванні - на 23%, підприємствами по виробництву та розподіленню електроенергії, газу та води - на 9,2%, виробництвы з деревини та виробів з деревини, крім меблів - у 19,8 раза.
За січень-вересень промисловими підприємствами області реалізовано продукції у діючих цінах на суму 2089,6 млн.грн., що на 7% більше відповідного періоду минулого року.
Економіка Миколаївської області
Миколаївська область-це високорозвинутий індустріальний регіон держави, який визначається потужною багатогалузевою промисловістю, що має дуже важливе значення в структурі народногосподарського комплексу України.
Промисловий потенціал області сконцентрований, головним чином, у п'яти містах обласного підпорядкування, питома вага яких у загальнообласних обсягах промислової продукції досягає майже 95%. В сільській місцевості розташовані підприємства переробної, поліграфічної та промисловість будівельних матеріалів. У структурі промисловості провідне місце займає машинобудування та металообробка, серед них виділяються такі галузі, як суднобудування та енергетичне машинобудування. Промислові підприємства області забезпечують до 50% обсягів продукції суднобудування України, понад 90% державного виробництва газових турбін,80% обсягів глинозему-сировини для виробництва алюмінію. Тільки 11,9% загальної кількості промислових підприємств області знаходяться в державній власності.
Провідна галузь-суднобудування-представлена в обласному центрі трьох великими підприємствами. Це державні заводи "Чорноморський суднобудівний завод", "Суднобудівний завод ім.61 Комунара" та "Океан". Основною продукцією цих потужних підприємств є танкери, сухогрузи, контейнеровози, рефрижератори, траулери, плаваючі готелі, катери. Загальновідомі в нашій країні і за її межами виробниче об'єднання "Зоря" та науково-виробниче об'єднання "Машпроект". Вони виготовляють багатопрофільні газотурбінні двигуни, які використовують як для обладнання кораблів та суден, так і для транспортування природного газу та виробництва електроенергії.
В Миколаївській області добре розвинуті легка промисловість, харчосмакова галузь та переробка сільськогосподарської сировини. Тут повністю завершено роздержавлення підприємств легкої та харчової промисловості. Легка промисловість представлена значними швейними підприємствами, які виробляють чоловічий, жіночий та дитячий одяг (АТ "Евіс", "Санта Україна", "Искра", "Южанка", "Чайка", "Радуга"),трикотажні та галантерейні вироби(АТ "Аура", "Ангела"), шкіряну сировину, шкіргалантерею та різноманітне взуття (АТ "Возко", "Ніккожа" та "Ніко").
Одне з провідних місць в області займає розвинута харчосмакова галузь. На базіпереробки сільськогосподарської сировини розвину м'ясна промисловість, представлена Миколаївським, Вознесенським, Первомайським м'ясокомбінатами, двома птахокомбінатами і птахофабриками,32-ма ковбасними цехами. Переробка молока здійснюється на 16 підприємствах, найбільш потужні з яких ЗАТ "Беньє-Україна" і Первомайський молочно - консервний комбінати. Виробництво борошна, хлібобулочних та макаронних виробів здійснюють підприємства "Елеваторзернопрома", хлібопекарної промисловості, приватні хлібопекарні. В регіоні є кондитерська фабрика,10 харчосмакових фабрик, лікеро-горілчаний завод, 2 пивзаводи і консервних заводи. АТ "Алые паруса" має значні потужності для випуску різноманітної парфюмерно-косметичної продукції.
На території області розміщена ціла низка підприємств з переробки дарів моря. Капітальне будівництво в області здійснюють 153 будівельно-монтажні організації та близько 500 малих підприємств.
Економіка Одеської області
Промислові потенціали та матеріально-енергетичні ресурси.
Виробництво кіноапаратури

 
 

Цікаве

Загрузка...