WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Особливості розвитку та розміщення продуктивних сил м. Коломиї - Реферат

Особливості розвитку та розміщення продуктивних сил м. Коломиї - Реферат

легкових автомобілів перевозять пасажирів. ВАТ "Автотранспортне підприємство" щороку може перевезти понад 10 млн. пасажирів.
Міські пасажири та гості Коломиї можуть цілодобово користатися послугами приватних фірм-перевізників.
Коломийський залізничний вокзал належить до Івано-Франківського відділення Львівської залізниці, а тому не є самостійним підрозділом. Після реконструкції 2000 р. він набув європейського вигляду. На вокзалі цілодобово діють ресторан, заклади громадського харчування, кімнати відпочинку. На привокзальній площі пасажири зможуть відвідати комплекс крамниць, на відстані 100 метрів діє організований продуктовий ринок.
Коломийська сортувальна станція здійснює пасажирські і транспортні перевезення. Вона обладнана 13-ма лініями, з яких пасажири та вантажі направляють в 4-х напрямках: на Івано-Франківськ, Чернівці, Городенку, Яремче. Через станцію Коломия проходять пасажирські поїзди: Санкт-Петербург-Софія, Івано-Франківськ-Москва, Івано-Франківськ-Козятин, Івано-Франківськ-Шепетівка, Івано-Франківськ- Одеса, Чернівці-Перемишль, Чернівці-Львів, Чернівці-Брест.
Пасажирська станція щороку може обслужити понад 2 тисячі поїздів та перевезти до 2,5 млн. пасажирів. Станція Коломия розташована за 782 км від столиці - м. Києва, за 196 км - від м. Львова, за 71 км - від м. Чернівців і на відстані 55 км від обласного центру - м. Івано-Франківська.
У звітному періоді 2005 р. на території міста функціонувало 11 ринків, 172 продуктові крамниці, 238 непродовольчих магазинів, 122 кіосків і лотків, 12 оптових баз. Видано 111 дозволів на провадження роздрібної торгівлі.
У Коломиї працює 10 загальноосвітніх шкіл, в яких навчається понад 8,5 тисячі учнів; гімназія; 8 позашкільних закладів, які можуть охопити 6 тис. дітей; 9 навчальних закладів І-IV рівнів акредитації, в яких навчаються приблизно 6 тис. студентів: Коломийський інститут Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, інститут управління природними ресурсами, індустріально-педагогічний технікум, економіко-правовий коледж Київського державного торговельно-економічного університету, коледж права і бізнесу, коледж комп'ютерних наук, медичне училище ім. і. Франка, педагогічний коледж Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, політехнічний коледж, коледж естрадно-циркового мистецтва.
Викладацький склад нараховує 486 осіб, з яких 7 докторів і 26 кандидатів наук. Учене звання доцента мають 9 викладачів.
До послуг коломийців 7 бібліотек, кінотеатр "Джерело", дві телестудії, три радіостудії, обласний драматичний театр, Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського (від 1926 p.), Музей історії міста (від 1990 p.), Музей писанки (від 2000 p.)
У Коломиї працює 8 різнопрофільних лікувально-профілактичних установ з ліжковим фондом 395 одиниць, стоматологічною поліклінікою та станцією швидкої медичної допомоги. За останні роки в місті відкрито і функціонують 21 приватна аптека, 17 стоматологічних, гінекологічний, загальнотерапевтичний та косметичний кабінети. В перспективі планують відкрити приватні багатопрофільні лікувальні заклади.
У Коломиї функціонують: два стадіони (один незавершений), 25 спортивних залів, 2 плавальних басейни, 9 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 33 спортивні майданчики, 7 майданів з тренажерним обладнанням. У місті працюють три дитячо-юнацькі спортивні школи. Систематичним заняттям спорту охоплено 2500 осіб віком від 6-ти до 23-х років.
Культурні традиції предків, відомі мистецькі осередки і мистецько-фестивальний імідж, а також історична спадщина, без сумніву, визначають туристичну привабливість Коломиї. Туристичні послуги в місті надають 5 ліцензованих туристичних підприємств. До послуг туристів і гостей міста 5 готелів, серед яких "Прикарпаття", "Локомотив", готельно-ресторанний комплекс АФ "Прут" та інші. У 2004 р. майже на 20% збільшилася кількість туристів, які відвідали Коломию. У першому півріччі 2005 р. почали відкриватись гостинні двори. На 3% збільшилася кількість приватних підприємців, які надають туристичні послуги. Відкриті нові маршрути (пішохідні) по місцях бойової "Слави ОУН, УПА. Розробляються туристичні путівники Коломийщини.
Серед 114-ти зареєстрованих у м. Коломиї рядових організацій (НУО) порівняно активною діяльністю займаються приблизно 15. Здебільшого це громадсько-політичні, молодіжні і культурно-освітні організації, НУО, що займаються розвитком бізнесу та підприємництва. Останні здебільшого мають політичне забарвлення і деякою мірою підпорядковуються осередкам політичних партій міста (Молодіжний Націоналістичний Конгрес (КУН), Народно-демократична ліга молоді (НДП), Українська народна молодь (УНП) та ін.).
Серед громадсько-політичних організацій слід відзначити: Коломийський осередок товариства політв'язнів та репресованих, "Шлях до НАТО", спілку українських ветеранів Афганістану, раду старійшин Коломиї, громадсько-політичне об'єднання "Рух за Реформи". Час вія часу про їхню діяльність можна дізнатися з місцевих ЗМІ.
Серед культурно-освітніх провідне місце належить Товариству "Просвіта". Серед НУО, що працюють з молоддю, на увагу заслуговує діяльність Коломийського Молодого Руху. Сектор "Розвиток бізнесу" найактивніше представляють "Бізнес Коломийщини" та Асоціація економічного розвитку Коломийщини (АЕРК). Перша займається лобіюванням інтересів підприємців, друга охоплює чималий спектр діяльності (розробка рекомендацій стосовно політики на місцевому рівні, програм і стратегій розвитку, нормативно-правових документів, дослідження та аналітика, освітянська діяльність, поширення інформації, тренінги і консультації з питань розвитку підприємництва тощо). При цьому діяльність АЕРК поширюється і на інші райони області.
Найактивнішими серед 47-ми політичних партій є осередки Народного Союзу "Наша Україна", "Батьківщини", УНП, НРУ, ПРП, УРП "Собор", КУН, СПУ, ВО "Свобода".
У найближчій перспективі для забезпечення ефективного розвитку господарського комплексу необхідно здійснити реструктуризацію промислового комплексу, орієнтовану на ресурсозберігаючі й екологічно безпечні технології, стимулювання прискореногорозвитку наукоємних галузей, зростання рівня та умов життя населення на основі збільшення кількості робочих місць, підвищення оплати праці, розвитку галузей соціальної сфери, забезпечення позитивних демографічних тенденцій.
Головним принципом формування ефективної промислової структури, яка відповідала б потребам ринку, має бути підвищення конкурентоспроможності виробництва. Необхідно враховувати загальносвітові тенденції у використанні енергетичних ресурсів і енергії та забезпечення охорони навколишнього середовища, тобто забезпечити перехід до енергозберігаючого й інноваційного типу розвитку економіки. Особливої уваги потребує стратегія розвитку машинобудування, а саме: літако-, судно-, приладобудування, радіоелектроніки.
Найважливіше значення для реального забезпечення подальшого розвитку м. Коломия є вдосконалення організаційно-управлінського механізму, оптимальне поєднання бюджетних, податкових, грошово-кредитних важелів регулювання його економіки.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Заставний Ф.Д. Географія України. - Львів, 1984.
2. Качан Є.П., Ковтонюк М.О., Петрик М.О. Розміщення продуктивних сил України. Підручник / За ред. Є.П. Качана. - К., 1997.
3. Стеченко Д.М. Розміщення продуктивних сил і регіоналістика: Підручник. - К., 2002.
4. Чернюк Л.Г., Клиновий Д.В. Економіка та розвиток регіонів (областей) України. Навч. посібник. - Київ: КУЛ, 2002. - 644 с.
5. Економічний потенціал регіону: пріоритети використання. Монографія / І.М. Школа, Т.М.Ореховська, І.Д. Куценко та ін. Чернівці, 2003 - 464 р.
6. Про програму соціально-економічного і культурного розвитку. // "Коломийський вісник" - 2006 . - жовтень.

 
 

Цікаве

Загрузка...