WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Міжнародний територіальний поділ праці та світові зовнішньоекономічні зв’язки - Реферат

Міжнародний територіальний поділ праці та світові зовнішньоекономічні зв’язки - Реферат

Парагвай, Перу, Уругвай, Чилі та Еквадор. Мета - ліквідація торговельно-митних обмежень усередині реґіону, стимулювання індустріалізації, формування передумов спільного ринку. Штаб-квартира - у Монтевідео. Латиноамериканська економічна система - "Панамський договір" (ЛАЕС) - створена у 1975 р. 27 країнами Латинської Америки. Штаб-квартира у Каракасі (Венесуела). Організація американських держав (ОАД) - створена у 1948 р. Входить 35 латиноамериканських держав, США та Канада. Мета - координація торгівлі, співпраця. Штаб-квартира Вашингтон. Організація економічної співпраці та розвитку (ОЕСР) - створена у 1961 р.; входять Велика Британія, Греція, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Португалія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, ФРН,Швейцарія, Швеція та Японія - 21 держава. Мета - координація економічної та фінансової політики, розвиток торгівлі. Штаб-квартира - Париж. Рада співпраці арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) - заснована у 1981 р. Мета - координація та інтеграція країн, зміцнення зв'язків у економіці, політиці, освіті та культурі. Входять: Бахрейн, Катар, Кувейт, ОАЕ, Оман, Саудівська Аравія. Штаб-квартира - Ер-Ріад. Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) - створена у 1967 р.; входять Індонезія, Сінгапур, В'єтнам, Камбоджа, Лаос, Таїланд, Філіппіни, Малайзія, Бруней. Мета - сприяння розвитку соціально-економічної співпраці країн. Штаб-квартира - Джакарта. Асоціація реґіональної співпраці Південної Азії (СААРК) - створена у 1985 р. Входять: Бангладеш, Бутан, Пакистан, Індія, Мальдівська Республіка, Непал, Шрі-Ланка. Мета - сприяння соціально-економічному та культурному розвитку країн, розширення багатосторонньої співпраці. Штаб-квартира - Катманду. БЕНІЛЮКС - економічна спілка Бельгії, Нідерландів та Люксембургу, підписано у 1958 р. на 50 років; мета - створення єдиної валюти, усунення митних бар'єрів.
Загальносвітові об'єднання.
Конференція ООН по торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) - заснована 1964 р.; бере участь 186 держав, у тому числі Україна. Штаб-квартира - у Женеві. Економічна та соціальна рада ООН - створена у 1946 році, складається з 54 держав, у тому числі України, керує діяльністю шести реґіональних комісії ООН. Економічна та соціальна комісія ООН для Азії та Тихого океану - створена у 1947 р, складається з 39 держав та 10 асоційованих членів. Штаб-квартира - Бангкок. Економічна комісія ООН для Африки (ЕКА) - створена у 1958 році; складається з 53 держав. Штаб-квартира - Аддис-Абеба. Економічна комісія ООН для Європи - створена у 1947 році, включає 55 європейські держави (у тому числі Україну), а також США й Канаду. Штаб-квартира - Женева. Економічна та соціальна комісія ООН для Західної Азії (ЕСКЗА) - створена у 1973 році, складається з 13 арабських держав. Штаб-квартира - Амман. Економічна комісія ООН для Латинської Америки та Карибського басейну - створена у 1948 році, входить 41 держава Латинської Америки, а також США, Велика Британія, Франція, Нідерланди, Канада, Іспанія, Португалія. Штаб-квартира - Сантьяго. Міжнародна асоціація розвитку (МАР) - заснована у 1960 році. Входять 134 країни. Мета - надання кредитів урядам країн, що розвиваються, на особливо пільгових умовах. Допомога МАР надається переважно країнам з річним прибутком менше за 480 дол. Штаб-квартира - Вашингтон.
Товарно-виробничі об'єднання.
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) - створена у 1960 році, входять 12 держав. Створена для узгодження політики країн-експортерів нафти. Всесвітня продовольча та сільськогосподарська організація (ФАО) - заснована 1945 р. як орган ООН. Мета - координація у системі ООН діяльності, пов'язаної з міжнародною співпрацею у галузі виробництва продовольства та торгівлі ним. Складається з 169 держав-членів. Штаб-квартира - Рим.
Спеціальні об'єднання.
Міжнародне агентство по атомній енергії (МАГАТЕ) - засноване у 1957 р. Створене для використання атомної енергетики у мирних цілях. Штаб-квартира - Відень. Міжнародна торгова палата (МТП) - неурядова організація, що об'єднує торгові палати, спілки підприємств та окремі великі фірми більше ніж з 100 країн. Мета - сприяння усуненню перешкод у міжнародній торгівлі, закордонних капіталовкладеннях, економічному зростанні країн. Штаб-квартира - у Парижі. Рада Європи (РЄ) - міжнародна організація консультативного типу, заснована 1949 р. Об'єднує 43 країни Європи (включно з Україною). Займається проблемами співробітництва у соціальній, науковій, культурній, гуманітарній та правовій сферах. Штаб-квартира - Страсбург (Франція).
Світові фінансові об'єднання.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) - спеціалізована організація при ООН, заснована у 1944 р. Мета - координація валютно-фінансової політики країн-членів
та надання позик. Входить 181 держава, у тому числі Україна. Штаб-квартира - Вашингтон.
Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) - створений у 1945 році, 180 членів (у тому числі Україна), штаб-квартира - Вашингтон. Мета - стимулювання довгострокового збалансованого розвитку країн.
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) - створений у 1990 р., 57 членів (в тому числі Україна). Штаб-квартира - Лондон, мета - підтримка країн Центральної та Східної Європи у переході до ринкової економіки.
У сучасній геополітичній та економічній обстановці актуальним стає формування нового економічного об'єднання - Чорноморський район економічної співпраці або Чорноморського економічного союзу (ЧЕС). Сучасна економічна ситуація у Чорномор'ї створила передумови для формування нового економічного простору, у межах якого можливо розв'язувати проблеми вільної торгівлі, змішаної економіки, поліпшення екологічної ситуації. 23 лютого 1992 року у Стамбулі підписана Декларація про створення Парламентської асамблеї Чорноморської економічної співпраці. До ЧЕС входять 11 країн: Азербайджан, Албанія, Вірменія, Болгарія, Греція, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Україна, Туреччина.
В 1993 році створений Карпатський Єврореґіон. До нього увійшли Угорщина, Польща, Україна, Словаччина. Мета - координація господарської та зовнішньоекономічної діяльності, створення сприятливих умов для інтеграції.
Інтеграційні процеси - тенденція, що визначає світовий поділ праці.
4. ФОРМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
До основних форм зовнішньоекономічної діяльності відносяться: торгівля, кредитування, науково-технічна співпраця, створення спільних підприємств, реалізація проектів на компенсаційній основі, культурна співпраця, туризм тощо.
Міжнародна торгівля. Найбільш істотною характеристикою торгівлі є товарообіг - обіг товарів, який забезпечує рух товарних мас зі сфери виробництва до сфери споживання. Це сукупність актів купівлі та продажу товарів. Показниками міжнародного товарообігу є експорт та імпорт товарів. Імпорт

 
 

Цікаве

Загрузка...