WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Роміщення продуктивних сил Вінницької області - Курсова робота

Роміщення продуктивних сил Вінницької області - Курсова робота

інші.
Південно-західний підрайон займає решту території області, а саме: Муровано-Куриловецький, Могилів-Подільський, Чернівецький та Ямпільський райони. Крім традиційних розвинутих на Вінниччині галузей, тут займаються тютюнництвом, садівництвом, вівчартвом. Великі підприємства переробної ланки є в Мурованих Курилівцях, Могилеві-Подільському, Вендичанах, Ямполі.
Економічні зв'язки Вінниччини
Зовнішньоекономічні зв'язки за січень-листопад 1998 року Вінницька область здійснювала з 82 країнами.
За даний період спостерігається скорочення обсягів експорту-імпорту товарів. Оборот зовнішньої торгівлі товарами області за січень-листопад 1998 року склав 186436,19 тис. доларів США, що на 36,0% менше проти відповідного періоду минулого року. При цьому обсяги експорту склали 99087,93 тис. доларів США, імпорту - 87348,26 тис. доларів США, що, відповідно, на 40,3% і 30,2% менше, ніж за відповідний період минулого року. Коефіцієнт покриття імпорту-експорту становив 1,1 (за відповідний період 1997 року - 1,3).
Найбільшу частку експортних поставок області становив текстиль та текстильні вироби - 17,9% до загального обсягу експорту, де на одяг та предмети одягу припадає 16,5% цього обсягу. Значне місце експорту серед груп товарів займає експорт живих тварин та продукції тваринництва - 15,2%, в основному за рахунок м'яса і субпродуктів - 13,0%. Питома вага експортованих машин та устаткування складає - 12,7% (з них механічних - 12,1%, електричних - 0,6%).
На поставки продукції харчової промисловості також припадає 12,7% експорту (в тому числі виробів м'яса, риби - 5,6%, продуктів переробки плодів, овочів - 3,4%, цукру - 1,0%), продуктів рослинного походження - 10,3%, продукції хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості - 5,7%.
Триває процес зниження частки експортних поставок, які здійснюються за умови товарообмінних, тобто бартерних операцій. Товаробмінні операції підприємства області здійснювали з партнерами з 28 країн. За січень-листопад 1998 року питома вага експорту за бартерних умов склала 7,6% проти 17,7 відповідного періоду минулого року.
Найбільша питома вага від загального обсягу експорту серед товарів за умови прямого товарообміну у Російську Федерацію - 33,3%, Білорусь - 30,9%, Молдову - 14,7%, Туркменістан - 4,3%, Угорщину - 3,6%.
Питома вага бартерних (товарообмінних) операцій імпорту у порівнянні з відповідним періодом попереднього року зменшилась з 14,9% до 8,2%. Найбільші обсяги імпортних надходжень по бартеру здійснювались з Російської Федерації - 46,9% від загального обсягу бартерного імпорту області, Білорусі - 31,1%, Китаю - 4,6%, Італії - 2,3%, Угорщини - 2,0%.
Проблеми та перспективи РПС
Вінницької області
Народногосподарський комплекс Вінниччини переживає складний період, але враховуючи вищезгадані негативні тенденції області органи державної влади спільно з керівниками підприємств та організацій, науковцями та громадськістю продовжують роботу по поліпшенню ситуації в економіці області. Як перші кроки, запропоновано поступове якісне оновлення виробничого потенціалу. Тільки в 1998 році комплексно механізовано і автоматизовано 17 дільниць та цехів, введено в дію 2 механізовані потокові та одну атоматичну лінію, одну гнучку виробничу систему та 23 металорізальних верстатів з числовим програмним управлінням. Так, на відкритому акціонерному товаристві "Володарка" введено в дію цех по проектуванню нових моделей, проведена комплексна механізація одного із цехів, впроваджено 38 нових технологічних процесів. На Барському спиртзаводі впроваджено новий технологічний процес виробництва високооктанової кисневої добавки до бензинів. На Бершадській птахофабриці освоєно 4 нових технологічних процеси по виробництву м'ясних консервів та напівфабрикатів. Постійно розширюється асортимент нових видів продукції на Вінницькій кондитерській фабриці, відкритому акціонерному товаристві "Вінницяхліб", асоціації "Вінницяплодоовочпром", закритому акціонерному товаристві "Поділля" тощо.
У січні 1999 року на підсумковій нараді за минулий рік голова обласної державної адміністрації ??? окреслив основні стратегічні заходи по соціально-економічній стабілізації, які передбачають:
" збільшення обсягів реалізаціїї готової продукції за грошові кошти;
" зростання дохідної частини бюджету та підвищення ефективності використання бюджетних видатків;
" підвищення рівня зайнятості населення та зменшення прихованих форм безробіття;
" зростання заробітної плати та поступове погашення заборгованості по виплаті зарплати і пенсій.
Досягнення стратегічних цілей передбачає формування чітких шляхів їх реалізації, спрямованих на пряму та опосередковану підтримку провідних галузей та підприємств області по нарощуванню обсягів виробництва та підвищенню його ефективності, зокрема:
" в машинобудівній - реконструкція підприємств, розширення виробництва та реалізації сільгосптехніки;
" в легкій промисловості - стабілізація виробництва та розширення випуску продукції на внутрішній ринок і ринки країн СНД;
" в енергетичній - розвиток малих генеруючих об'єктів, широкий розвиток енергозбереження в усіх напрямках і галузях;
" в будівництві - розвиток будівельних енергозберігаючих технологій, створення технологій будівництв;
" в м'ясній та молочній промистловості - розробка та реалізація механізмів стимулювання виробництва м'яса в приватному та громадському секторі, структурна перебудова м'ясо переробних підприємств, пощук та розширення ринкового збуту продукції;
" в цукровій галузі - реструктуризація галузі, залучення інвестицій, переробка цукру-сирцю, освоєння виробництва нових видів продукції в міжсезоння розширення зовнішніх ринків збуту цукру.
Чітке і послідовне виконання цих та інших важливих завдань розвитку господарства області дозволить впливати на хід подій, відслідковувати негативні тенденції і завчасно приймати коректні заходи по їх упередженню.
Висновок
Пійшов в історію 1998 рік, який був надзвичайно важким, сьогодні ми стоїмо перед необхідністю реалізації принципово нових засад економічної політики в 1999 році. Кожен подолянин розуміє складність ситуації в країні і в області, разом з тим ми всі добре відчуваємо, що тільки від зусиль і праці кожного з нас залежить майбутнє наших нащадків і держави Україна.
Використана література
1. Географія, П.О.Масляк, Я.Б.Олійник, А.В.Степаненко, П.Г.Шищенко, Київ, "Знання", 1998.
2. Географія Вінницької області, В.Є.Любченко, А.С.Космина, Вінниця, ЕкоБізнесЦентр, 1996.
3. Розміщення продуктивних сил, за редакцією В.В.Ковалевського, Київ, "Знання", 1998.
4. Газета "Вінниччина", Обласне управління статистики, 5.02.1999 р.
5. Звіт про економічний стан Вінницької області, за матеріалами Обласного управління економіки.
6. Проблеми економіки та перспективи розвитку народногосподарського комплексу Вінниччини, за матеріалами Обласного управління з питань внутрішньоїполітики.

 
 

Цікаве

Загрузка...