WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил України - Курсова робота

Розміщення продуктивних сил України - Курсова робота

молочно- мясний напрям, тобто в структурі продукції, що виробляється, більшу частину становлять молоко і м"ясо. Навколо великих міст і в рекреаційних районах переважає молочний напрям.
Свинарство в Україні посідає друге місце після скотарства. Частка свинини у виробництві м"яса наближається до 40%. Основна частина поголів"я свиней зосереджена на Поліссі, в Степу та в Лісостепу, хоча спеціалізація цієї галузі в різних районах неодинакова. На Поліссі і в Лісостепу переважають м"ясо-сальні породи, а в Степу - сальні.
Важливе місце серед галузей тваринництва посідає птахівництво. Ця галузь добре розвинута в Київській, Львівській, Донецькій, Дніпропетровській областях та в Криму. Спеціалізовані підприємства - птахофабрики розміщенні довколо великих міст і в курортних регіонах. Вони постачають їм дієтичне м"ясо та яйця.
Бджільництво як галузь тваринництва, що дає надзвичайно цінну продукцію - мед, віск, прополіс, пилок, маточне молочко, - найпоширеніше в Степу, Лісостепу і в Карпатах.
Ставкове рибництво має в Україні значні перспективи розвитку. Нині можливості галузі реалізуються далеко не повністю. Найбільше розвинуте ставкове рибництво в Лісостепу і Карпатах.
Транспорт - одна з найважливіших інфраструктурних галузей матеріального виробництва, яка забезпечує виробничі й не виробничі потреби нардного господарства і населення в усіх видах перевезень.
Велике значення має транспорт для зв"язку між гулузями народного господарства, між містом і селом, між окремими районами країни. Транспорт сприяє суспільному територіальному поділу праці, є ефективним фактором формування економічної спеціалізації господарства окремих районів, неможливої без обміну продукцією.
Виділяються такі види транспорту: наземний (залізничний, автомобільний, гужовий, в"ючний), водний ( морський, річковий, озерний), повітряний та трубопровідний. Усі вони тісно пов"язані і взаємно доповнюють один одного.
Залізничний транспорт. Довжина залізничних колій загального користування 22,8 тис. кілометрів. Їх щільність складає 38 кілометрів на 1тис. квадратних кілометрів території. Загальна довжина залізничних колій підприємств і організацій (під"їзні шляхи) більша, ніж довжина залізничних колій загального користування ( магістральні шляхи). Найгустіша мережа залізничних магістралей характерна для Донбасу, Придніпров"я, правобережного лісостепу на західних територій України.
Серед внутрішньодержавних залізниць найбільше значення мають лінії Донбасу - Кривий Ріг, Київ - Харків, Київ -Львів, Київ -Одеса, Харків- Севастополь. Найважливішими міжнародними залізничними магістралями є: Донбас -Москва, Одеса -Київ - Москва, Бахмач - Гомель, Мінск, Ковель -Хелм, Львів - Пепемишль, Київ - Чоп -Прага, Чернівці - Сучава тощо.
Залізничний транспорт посідає перше місце серед інших видів транспорту за вантажооборотом. Особливими вантажами залізничного транспорту є залізнична руда, сира нафта, будівельні матеріали, мінеральні добрива, сільськогосподарська продукція, вироби металургії та машинобудування.
Залізничні магістралі різного напрямку, перетинаючись, утворюють залізничні вузли. Найбільші серед них - Харків, Київ, Дніпропетровськ, Львів, Кривий Ріг тощо.
У перевезеннях на невелику відстань головну роль відіграє автомобільний транспорт. Особливо ефективний він на відстаннях до 50 км. Ним здійснюються зв"язки між містами і селами, перевозяться продукція сільського господарства до магазинів і сховищ, до залізничних станцій і пристаней. Значні перевезення цього виду транспорту становлять будівельні матеріали і продукція легкої промисловості.
Довжина автомобільних шляхів загального користування понад 172,6 тис. км., з них із твердим покриттям - 163,9 тис. км., щільність -понад 271км. на 1 тис. квадратних км. території.
У цілому найкраще забезпечені автомобільними шляхами Донбас, Закарпаття, Поділля, Автономна Республіка Крим, Київська область. Найгірше - Полісся.
Основні автомагістралі всередині країни - Київ - Львів, Київ - Харків, Донецьк - Дніпропетровськ - Кіровоград та ін.
Важливими автомагістралями , що сполучають Україну з сусідніми державами, є Київ - Брест,Київ - Москва, Харків - Москва, Одеса -Кишинів та інші. Україна добре інтегрована в європейську мережу автомобільних доріг з виходом в Ужгороді в Словаччину і Чехію, в Чопі - в Угорщину та Австрію, в Порубному - в Румунію - в Польщу.
Морський транспорт відіграє важливу роль у міжнародних зв"язках нашої країни. На нього припадає чверть її вантажообороту. За середніми відстаннями перевезень вантажів ( близько 6000 тис. км.) морський транспорт посідає перше місце серед інших видів транспорту. Але за відстанню перевезення пасажирів значно поступаються залізничному і особливо повітр"яному транспорту.
Серед вантажів, які перевозяться морськими суднами, домінують руди металів, кам"яне вугілля, нафта і нафтопродукт, будівельні матеріали. Морськими транспортними шляхами в Україну надходять нафта, різноманітне обладнання і машини, джут, чай, кава, цитрусові, банани тощо.
Найбільші морський порт України - Одеса. Серед інших - Миколаїв, Херсон,Ізмаїл. Пасажирські перевезення здійснюють в Україні 17 морських портів. Найбільший обсяг пасажиропотоків припадає на порти Чорного моря: Севастополь, Ялта, Одеса. Діють міжнародні поромні переправи з Одеси в Хайфу (Ізмаїл) і Поті (Грузія).
Загальна довжина судноплавних шляхів в Україні до 4 тис. км. майже за всіма показниками перевезень вантажів і пасажирів цей вид транспорту знаходиться на останньому місці. Серед його вантажів провідне місце посідають будівельні матеріали, кокс, вугілля, залізна і марганцева руди.
Основну роль у перевезеннях вантажів і пасажирів відіграє Дніпропетровський басейн. По Дніпру та найбільших притоках - Прип"яті та Десні - здійснюється понад 90 % усіх перевезень річкового транспорту в країні. Найбільші порти на Дніпрі - Київ, Дніпропетровськ і Запоріжжя.
Судноплавні шляхи проходять також по Дністру, Південному Бузі, Стирі та Горині.
Основною річковою магістраллю міждержавних перевезень є Дунай. На ньому дібють порти Вилкове, Кілія, Ізмаїл та Рені.
Повітряний транспорт має великі перспективи. Головна його перевага - швидкість. Літаками перевозять переважно пасажирів. За середньою відстанню перевезення 1 пасажира повітряний транспорт в Україні посідає перше місце і перевищує залізничний транспорт більш, як у 10 разів.
Найбільші міста України мають по 2 аеропорти: в Києві - це "Бориспіль" і "Київ (Жуляни)", в Одесі - "Центральний" і "Застава", в Сімферополі - "Сімферопільський" і "Заводський". Найбільший аеропорт країни знаходиться у Борисполі під Києвом.
Трубопровідний транспорт призначений для транспортування нафти, газу та інших рідких, газоподібних і сипучих речовин. Довжина газопроводів у межах нашої країни близько 35 тис. км., нафтопроводів - 2,5 тис. км, нафто продуктопроводів - близько 3 тис. км.
Найбільший нафтопровід "Дружба" є транс"європейською магістраллю і в межах України має протяжність 680 км. в межазх України нафтопроводи тягнуться до родовища Гнідиці до Кременчука та від родовищ нафти до переробних заводів у Передкарпатті.
Розвиток суспільного виробництва підпорядковується головній меті - найбільш повному задоволенню постійно зростаючих потреб всіх членів суспільства. Чим вищий є темпи соціально-економічного

 
 

Цікаве

Загрузка...