WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил України - Реферат

Розміщення продуктивних сил України - Реферат

гірничо-шахтного, підйомно-транспортного та енергетичного устаткування. Підприємства важкого машинобудування мають високу металомісткість, велику габаритність, а звідси - низьку транспортабельність.
Переважна більшість підприємств важкого машинобудування розміщується в Донецькому та Придніпровському економічних районах, де є взаємопоєднання сировини і споживача продукції. В цих районах сконцентровано майже повністю виробництво металургійного устаткування.
Важливе місце в структурі важкого машинобудування займає виробництво підйомно-транспортних машин. Найбільші підприємства підйомно-транспортного машинобудування розлашовані у Львові (завод "Автонавантажувач"), а також у Харкові, Одесі,Дніпропетровську, Нікополі, Прилуках, Золотоноші(Черкаська обл.), Ківерцях (Волинська обл.), Слов"янську.
Ениргетичне машинобудування, яке спеціалізується на вмробництві устаткування для всіх видів електростанцій, в тому числі парових гідравлічних турбін, атомних реакторів, генераторів, котлів, дизельних маторів, електроапаратури, кабелю та іншої продукції, є однією з найважливіших галузуй не лише важкого машинобудування, а й усьго машинобудівного комплексу України.
Найбільшим центром енергетичного машиобудування є Харків.
Автомобілебудування - це відносно молода галузь машинобудування України. Автозаводи України випускають великовантажні (Кременчук), малолітражні легкові (Запаріжжя) автомобілі. В Луцьку налагоджено виробництво легкових автомобілів для сільської місцевості. Автомбільна промисловість кооперується із заводами, які випускають двигуни, окремі вузли і агрегати автомобілів (Мелітополь, Полтава, Херсон, Чернігів, Синельникове, Кременчук), електрообладнан (Херсон,Сутиска Вінницької обл.), запасні частини (Чернігів). Таке кооперування виробництва між підприємствами машинобудування, а також зпідпрємствами інших галузей промисловості спричиняє внутрішньогалузеві і міжгалузуві зв"язки як всередені держави, так і за її межами.
Виробництво сільськогосподарської продукції та її переробка - одна з найважливіших складових частин народного господарства країни нині за кількістю зайнятих агропромисловим комплексом України переважає всі інші галузі і міжгалузеві комплекси. В ньому зосереджені також значні фонди виробничого призначення.
У перспективі значення агропромислового комплексу суттєво зросте, і Україна стане одним з основних постачальників харчових продуктів на світовий ринок.
До складу агропромислового комплексу входять сільське господарство і галузі харчової промисловості, які переробляють його продукцію (цукрова, м"ясна, молокопереробна, олійно-жирова, плодоовочева, рибна та інші ). До агропромислового комплексу належать також підприємства і організації, що забезпечують зберігання, перевезення і реалізацію продукції, і ті, що виробляють машини та обладнання, виконують дослідницьку роботу, готують кадри.
Основою агропромислового комплексу країни, її провідною галузю є сільське господарство. Сільське господарство поділяється на рослиництво та твариництво.
Основу рослиництва країни становлять такі культури, як пшениця, жито, кукурудза, рис, ячмінь, овес, просо, гречка, зернобобові. Зерно є основним продуктом харчування людини і сировиною для багатьох галузей промисловості. Тому в структурі посівних площ зернові культури посідають перше місце.
Основною зерновою культурою України є озима пшениця, на яку припадає майже 50% валового збору зерна в країні. Основні райони вирощування цієї культури - лісостепова, степова зони і частково Полісся.
Посіви жита займають близько 2% площа зернових. Його вирощують на Поляссі, в Лісостепу, в Карпатах.
Велике значення в Україні належить зернофуражним культурам - ячменю, кукурудзі і вівсу.
Ячмінь друга за розмірами посівних площ і за валовими зборами зерна (близько 20%) яра зернова культура. Його вирощують у південй частині Степу та в передгірних районах Криму.
Третє місце за площею посівів посідає кукурудза. На неї припадає майже 15% валового збору зерна. Найкращі умови для її вирощування - північний і центральний степ.
Овес займає таку саму площу, як і жито. Його посіви зосереджені на Поліссі та в Передкарпатті.
Гречку сіють в Лісостепу і на Поліссі. Просо вирощують в Лісостепу і в Степу. Рис культивують на поливних землях у Миколаївській, Херсонській областях та в Криму.
Зернобобові - горох, люпин, вика та соя - дуже ціні кормові та харчові продукти. Горох вирощують переважно на півдні Лісостеп і півночі Степу, люпин - на Поліссі, сою - здебільшого в Степу і в Лісостепу.
На базі зернового господарства працюють галузі харчової промисловості: борошномельно - круп"яна, хлібопекарська, макаронна, кондитерська.
Борошномельно - круп"яна промисловість забезпечує населення борошном і крупами, а її відходи використовуються для виробництва комбікормів. Підприємства промисловості розміщуються в районах серовини і центрах споживання: Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Звенигороді, Тальному Черкаської області. Дрібніші підприємства є повсюди.
Борошно - основна сировина для розвитку хлібопекарської, макаронної і частково кондитерської промисловості.
Макаронна промисловість у своєму розміщенні цілком орієнтується на споживача. Найбільші підприємства макаронної знаходяться в Києві, Харкові,Одесі, Дніпропетровську.
Кондитерська промисловість також орієнтується в розміщенні на споживача. Найбільші підприємства цієї галузі знаходяться у великих містах -Києві, Харкові,Одесі, Луганську, Львові.
Првідні технічні культури України - цукрові буряки та соняшник.
Україна є основою бурякозбираючою країною світу. Вона посідає перше місце за обсягами валових зборів цукрових буряків. Найбільші площі під культурою (75%) знаходяться в Лісостепу.
Соняшник - основна олійна культура нашої країни. За обсягами його вирощування Україна на першому місці в світі. Основні площі соняшнику зосереджено в степових районах.
З інших олійних культур в Україні вирощують кужут, рецину, мак, ріпак. Ефіроолійні культури культивують переважно на півдні: коріандр - у Степу, м"яту, фенхель, кмин - у Лісостепу, троянду і лаванду - в Криму.
Найбільші площі сільськогосподарських угідь під картоплею на Поліссі та в Передкарпатті. Природні умови України дають змогу спеціалізувати вирощування баклажанів, перцю, помідорів, огірків. Огірки, помідори, капусту, цибулю, столові буряки, моркву вирощують п всій території України, особливо навколо великих міст.
Найбільш сконцентровано плодоягідних насаджень у правобережному Ліслстепу, Криму, Закарпатській області.
Важливою галуззю сільського господарства країни є виноградництво. Близько 90% товарного винограду вирощують у Криму, Одеській, Миколаївській та Закарпатській областях.
Тваринництво - це друга після рослинництва важлива галузь сільського господарства. Вона забезпечує населення цінними продуктами харчування - молоком, маслом, яйцями, а харчову промисловість - сировиною.
Тваринництво поділяється на кілька галузей: скотарство, свинарство, вівчарство, птахівництво, бджільництво, звіриництво тощо.
Скотарство - провідна галузь тваринництва. Поширено воно в усіх областях і районах України. Найбільше великої рогатої худоби в розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь в Лісостепу і на Поліссі. В основному в країні скотарство має

 
 

Цікаве

Загрузка...