WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Овочівництво відкритого ґрунту - Реферат

Овочівництво відкритого ґрунту - Реферат

дрібніші. У ярих форм цибулини дрібні, щільні та зберігаються до нового врожаю. У сівозміні часник розміщують на одному полі з цибулею. Тому попередники і способи удобрення такі ж, як під цибулю ріпчасту.
Вирощування озимого часнику. Для сівби використовують здорові великі та середні за розміром цибулини. За 4-5 днів досівби їх розділяють на зубки та сортують за розміром, що значно полегшує сівбу сівалками. Кращим строком сівби є перша половина жовтня. Спосіб сівби (висаджування) широкорядний (45 см) або стрічковий (50+20 см). Глибина садіння 4-6 см. Норма висіву залежить від величини зубків і способу сівби (в середньому - від 12 до 25 ц/га). Після сівби площу ущільнюють котком, а перед замерзанням ґрунту замульчують загнилою соломою, торфом, листям тощо.
Рано навесні ще по мерзлоталому ґрунту соломисту мульчу згрібають і спалюють. З позначенням рядків рослини підживлюють азотними добривами (N30) і розпушують міжряддя. На товарних посівах зривають стрілки, що сприяє підвищенню врожаю на 15-20%. У разі потреби часник 1-2 рази поливають та виполюють бур'яни в рядках. Ознакою дозрівання часнику стрілкуючих сортів є пожовтіння нижніх листків та розтріскування чохликів суцвіть, а нестрілкуючих сортів та на посівах, де зривалися (скошувалися) стрілки, - розм'якшення несправжнього стебла і вилягання листків. Збирають урожай у ясну суху погоду, складають у валки для просушування, обрізують листки, корінці, сортують та використовують за призначенням.
Вирощування часнику з повітряних цибулин. При сівбі повітряних цибулин восени або рано навесні формуються однозубкові підземні цибулини, агротехніка вирощування яких така, як цибулі-сіянки. Перед висаджуванням восени їх калібрують за розміром, і вирощують часник так, як із зубків.
З повітряних цибулин товарні (крупні цибулини з поділом на зубки) можна одержати й за один рік. У цьому випадку зібрані восени повітряні цибулини зберігають до липня, потім їх сортують, протруюють і висівають у першій п'ятиденці липня. До осені рослини формують 7-8 листків і в такому стані входять у зиму. Перезимівля за 20 років в середньому становить 80-95%. Рано навесні рослини підживлюють азотними добривами (N30-45), і вони розвиваються так, як і після висаджування зубками.
Особливості вирощування ярого часнику. Ярий часник висівають рано навесні з виходом у поле (на город). За два-три дні до сівби головки розділяють на зубки, які калібрують. Запізнення з сівбою навіть на 3-4 дні різко знижує врожайність культури. Догляд за рослинами такий самий, як за озимим часником. Розпочинати збирати врожай треба тоді коли у 15-20% рослин розм'якне несправжнє стебло і поляжуть листки.
Бобові культури
До бобових культур, які вирощують в Україні, відносять горох овочевий, квасолю спаржеву та боби овочеві. Цінність бобових культур полягає в тому, що вони багаті на білок і на їх кореневій системі поселяються бульбочкові бактерії, які фіксують азот з повітря (до 200 кг/га), тому вони є добрим попередником для інших культур.
Горох овочевий.У культурі вирощують горох лущильних і спаржевих (цукрових) сортів. Цукрові сорти відрізняються від лущильних тим, що в їх складках відсутній пергаментний шар і зерно споживають в технічній стиглості разом з бобом, який називається лопаткою.
Насіння гороху висівають як найраніше, як тільки можна вийти в поле (на город). Лущильні сорти сіють рядковим способом з шириною міжрядь 15 см, спаржеві - стрічковим за схемою 45+15 см або 60+15+15 см. Норма висіву насіння становить 1,0-1,2 млн. шт./га. Глибина сівби - 3-4 см. Після сівби ґрунт ущільнюють котком. До сходів посіви у фазі білої ниточки бур'янів боронують легкими боронами. При з'явленні сходів боронування повторюють легкими або середніми боронами поперек напрямку рядків. На посівах спаржевого гороху міжряддя 2-3 рази розпушують.
Горох на зелений горошок скошують у валки і після прив'ядання рослин, не пізніше 24 годин після скошування, скошену масу обмолочують. Обмолочене зерно перевозять до заводів у цистернах з водою.
Сорти спаржевого гороху розпочинають збирати, коли зерно в них соковите, діаметром 6-7 мм. Лопатки збирають вручну за 3-6 заходів через кожні 2-4 доби.
Квасоля спаржева.У сівозміні її розміщують в одному полі з горохом. З мінеральних добрив вносять фосфорно-калійні (Р70-80К80-90). На товарні цілі квасолю вирощують у 5-6 строків. Вперше насіння висівають, коли ґрунт прогріється до температури 10-120С і мине загроза весняних приморозків (у основному це - друга п'ятиденка травня). Наступну сівбу проводять через кожні 10-15 днів. Востаннє насіння квасолі спаржевої висівають на початку липня. Спосіб сівби широкорядний (45 см) або стрічковий (50+20 см). Норма висіву насіння становить 120-250 кг/га (240-350 тис. шт. насінин), а глибина загортання - 4-8 см. Ці показники залежать від його крупності.
Ґрунтову кірку на посівах до появи сходів знищують боронуванням, а коли з'являться сходи - посіви з метою прорідження боронують легкими або середніми боронами поперек напрямку рядків. Догляд за посівами полягає у розпушуванні міжрядь, виполюванні бур'янів та боротьбі з хворобами і шкідниками. Збирають урожай за 3-4 заходи, коли насіння в бобах досягне розміру пшеничного зерна (через кожні 3-4 дні). Зібрані боби використовують за призначенням.
Біб овочевий.Відноситься до холодостійких культур. Насіння рослини висівають рано навесні, як тільки можна вийти в поле. Спосіб сівби широкорядний (45, 60, 70 см) або стрічковий (50+20 см). Глибина загортання насіння 6-8 см. Після сівби площу ущільнюють. На городах біб використовують і як ущільнювач, кулісну культуру та для обсаджування грядок. Догляд за рослинами полягає в розпушуванні міжрядь та в боротьбі з хворобами, шкідниками, та бур'янами.
Збирають боби вибірково за 3-4 заходи, коли зерно досягає молочно-воскової стиглості і шкірка його легко розрізується нігтем.
Кукурудза цукрова.Кукурудза цукрова - жаростійка культура. Для виробництва товарної продукції її насіння висівають, коли температура ґрунту досягне 10-120С (10-25 травня). Для конвеєрного виробництва товарної продукції насіння кукурудзи висівають у 3-5 строків з інтервалом 10-15 днів. Спосіб сівби пунктирний з шириною міжрядь 60-70 см. Норма висіву насіння 22-24 кг/га, глибина сівби 6-8 см. З метою знищення бур'янів у фазі білої ниточки посіви боронують поперек напрямку рядків, а вдруге -у фазі 3-4 листків кукурудзи. Наступний догляд за посівами полягає у систематичному розпушуванні міжрядь і підгортанні рослин перед змиканням рядків, поливах (1-3 залежно від погодних умов) та боротьбі з бур'янами. Для поліпшення якості культури та підвищення товарного врожаю качанів рослини пасинкують. Збирають урожай качанів у молочно-восковій стиглості протягом 6-12 днів з інтервалом 3-4 дні. Зібрані качани з обгортками або без них використовують за призначенням.

 
 

Цікаве

Загрузка...