WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розвиток продуктивних сил країн Європи - Курсова робота

Розвиток продуктивних сил країн Європи - Курсова робота

молочної продукції Італії. Ломбардія, на північному сході рівнини, - єдиний район країни, де тваринництво переважає над землеробством. На півдні рівнини область Емілія-Романья має більш диверсифіковану систему землеробства і є важливим районом плодівництва і зернового господарства, там також розвинуте тваринництво. Східний П'ємонт і західна Венеція відрізняються високою продуктивністю сільського господарства і славляться своїми винами.
Чехія - країна різноманітних і мальовничих ландшафтів. Рівнини тут перемежовуються пагорбами, відкриті простори - лісовими масивами, уся країна немов проткана незліченними нитками рік і річечок. Окраїнні гірські хребти західної частини країни надять своєю дикою красою.
Чеська Республіка має гарні природні умови і природні ресурси як для розвитку сільського господарства і промисловості, так і для розвитку туризму.
Клімат Чехії визначається географічним положенням країни і формується переважно під впливом повітряних мас, що рухаються з Атлантичного океану. Клімат Чехії в загальному помірковано континентальний, з чітко вираженими сезонами року. У силу переваги гірничо-горбкуватого рельєфу велике значення має місцева циркуляція повітря. Рельєф тут впливає на температурний режим і на просторовий розподіл опадів. Оскільки Чехія витягнута по широті, те кліматичні розходження її окремих областей визначаються різницею не між північчю і півднем, а між заходом і сходом.
Розмаїтість природних умов відбивається і на ґрунтовому покриві. На ґрунтах позначаються розходження в рельєфі, кліматі і гідрогеології окремих районів. Найбільш поширені підзолисті і бурі лісові ґрунти, меншу площу займають чорноземні та інші ґрунти. Значна частина підзолів покрита лісом, і у фонді сільськогосподарських земель частка цих ґрунтів набагато нижче, ніж у загальному ґрунтовому покриві країни.
На території Чехії є два порівняно значних райони чорноземних ґрунтів у центральних районах країни й у Центральній Моравії. Вони широко використовуються під посіви цукрового буряка, озимої пшениці і ячменя. На буроземах зосереджена основна частина посівів зернових культур країни. Підзолисті ґрунти використовуються головним чином під посіви вівса, жита і картоплі, однак хвора частина їх зайнята лісовою рослинністю.
Чехія належить до числа найбільш лісистих країн Європи. Близько 60% усієї лісової площі займають хвойні дерева, по однієї п'ятої приходиться на листяні і змішані ліси. Хвойні ліси складаються в основному із сосни і їли, а листяні ліси - в основному з бука і дуба. На базі значних запасів деревини в країні склалася деревообробна промисловість, а також велике целюлозно-паперове виробництво. Лісу Чехії багаті звіром, дичиною, грибами і ягодами.
Ліс не єдине природне багатство Чехії. Серед природних копалин найбільше значення для народного господарства мають паливні ресурси і насамперед кам'яне і буре вугілля. Загальні запаси кам'яного вугілля оцінюються в 13 млрд.т. Основний і найбільший район видобутку - Остравсько-Карвінський басейн. Покладу кам'яного вугілля маються також біля міст Кладно, Пльзень і Брно. Остравсько-Карвінський басейн різко перевершує інші і по якості вугілля: на частку коксівних вугіль там приходиться близько 70% запасів, причому сірки в них небагато, що дуже важливо для якості металургійного коксу.
Досить великі і запаси бурого вугілля. Найбільш великим буроугольним басейном у країні є Північно-Чеський, на частку якого приходиться біля двох третин від усієї кількості запасів. У Чехії переважають родовища з високою просторовою концентрацією запасів, велику частину яких можна розробляти більш дешевим відкритим способом.
Ресурси металевих руд незначні, а кращі родовища в істотній мері виснажені. Переважають бідні фосфористі залізні руди зі змістом металу менш 30%.
Найбільші родовища кольорових і рідких металів є в Крушних горах. Дуже багата Чехія нерудними копалинами: магнезитом, графітом і особливо каоліном, що залягають у районі Карлових Вар і Пльзеня.
Країна буяє чудовими по своїх цілющих властивостях джерелами мінеральних вод, у районах розташування яких виникли всесвітньо відомі курорти: Карлові Вари, Маріанські Лазні, Франтишкові Лазні.
З рік Чехії крупніше інших Влтава і Лаба, що несуть свої води в Північне море. Положення Чехії на головному європейському вододілі північних і південних морів і невелика глибина території країни обумовили малу довжину чеських рік і недостатня кількість води в них. Економічне значення чеських рік різко знижується через те, що їх і без того невеликі витрати води піддаються дуже сильним річним і сезонним коливанням, що приводить до виникнення восени гострої проблеми водопостачання ряду районів країни. Тому настільки важливе регулювання стоку рік, причому не тільки для потреб водопостачання, але і для судноплавства і виробництва електроенергії.
Чехія славиться своїми штучними ставками для розведення риби, багато хто з який були створені ще в XV-XVI століттях. Тільки в Південній Чехії нараховується близько 5 тис. ставків, площа яких складає приблизно 20 тис. га.
Чехія - країна, що буквально створена для туризму. Недарма доходи від іноземного туризму в країну склали в 1993 році близько 1,3 млрд. доларів США.
У світі знайдеться не так багато країн, у яких подібно Чехії, є і мальовничі гори, і затиснутіміж ними чарівні долини, і дрімучі ліси, і грязьові сопки, що булькають, у невеликих кратерах яких кипить цілюща вода.
Розміщення продуктивних сил відбувається не просто так, не спонтанно. Розміщення продуктивних сил опирається на ряд чинників та факторів, ігнорування яких може різко зменшити отримання максимальних економічних результатів. Однією з таких передумов виступають природні фактори і чинники, які наука РПС обов'язково впраховує при розміщенні тих чи інших виробництв.
Природно-географічпі чинники, які впливають на розміщення продуктивних сил, включають якісну й кількісну характеристики родовищ корисних копалин, енергетичних, водних, лісових, земельних ресурсів, грунтово-кліматичних та природно-транспортних умов. На всіх етапах розвитку виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людей і природи. В умовах науково-технічного прогресу очевидним є її посилення. Подальший розвиток продуктивних сил неминуче пов'язаний із включенням у господарський обіг дедалі більшої кількості природних ресурсів та збільшенням навантаження на навколишнє середовище. Використання природних багатств повністю залежить від рівня розвитку продуктивних сил і, навпаки, наявні природні умови й ресурси істотно впливають на розвиток продуктивних сил, прискорюючи або сповільнюючи його.
Обґрунтовують розміщення продуктивних сил за кількісними та якісними параметрами природних умов і природних ресурсів, тобто за природно-рссурсішм потенціалом території. Зростання економічного значення природних умов і ресурсів полягає в тому, що вони розглядаються не тільки як предмети праці, а і як засоби виробництва. Тому виправданими є пошуки термінів, які б найповніше виражали економічний зміст природного середовища.
ВИСНОВКИ
Всебічний аналіз різноманітних аспектів економічного розвитку зарубіжних країн показує, що сучасна глобальна економіка поступово, але неухильно набуває рис єдиної, цілісної системи, котра характеризується взаємозалежністю та

 
 

Цікаве

Загрузка...