WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Харчова промисловість України - Курсова робота

Харчова промисловість України - Курсова робота

м'яса і яєць є птахофабрики. В Усіх природноекономічних зонах в структурі поголівя' птаства преобладают кури. На птахофбриках м'ясний спеціалізації,окрім бройлерів, вирощують индеек, качок і гусей.
1.2.
Харчова промисловість - одна з провідних структуроформуючих галузей не лише агропромислового й промислового комплексів, а й усього народного господарства України.
Питома вага цієї галузі в структурі виробництва предметів споживання сягає 52,8 %, у загальному обсязі промислової продукції- 16,3, а продукції агропромислового комплексу - 33,5 %. Продовольчі товари становлять 68,1 % загального виробництва товарів народного споживання у відпускних цінах, 63 % загального обсягу роздрібного товарообороту та 61,5 % у структурі особистого споживання матеріальних благ населенням країни.
Серед інших країн світу Україна має найбільш сприятливий природний, людський, геополітичний і ресурсний потенціал для розвитку харчової промисловості, раціональне використання якого забезпечило б їй провідне місце на світовому й регіональних продовольчих ринках. Уже 2000 року в світовому територіальному поділі праці щодо виробництва основних харчових продуктів у розрахунку на душу населення Україна посідала провідні місця: перше по виробництву на душу населення цукру, картоплі, яєць; друге -молока, овочевих та баштанних культур, четверте - зерна та риби; п'яте - по виробництву м'яса.
Останнім часом розвиток харчової промисловості в Україні характеризується різким зниженням технологічного рівня виробництва, спрацюванням знарядь праці, скороченням обсягів і асортименту продукції, погіршенням її якості, затуханням інвестиційного та інноваційного процесів, витісненням вітчизняних харчових продуктів з внутрішнього й зовнішнього ринків продовольчих товарів, зменшенням обсягів надходження до бюджету та валютних надходжень у країну від експортних операцій галузі тощо.
Унаслідок структурної перебудови в агропромисловому комплексі колишнє об'єднання "Укрм'ясомолтехпром" йде шляхом реформування окремих ремонтно-механічних підприємств на підприємницький лад, задовольняючи технічні потреби споживачів України.
Існуючі технологічні Процеси виробництва харчових продуктів не можуть обійтися без використання розгалуженої системи технологічних трубопроводів з відповідною запірною та регулювальною арматурою. Враховуючи специфіку виробництва харчової галузі, нержавіюча арматура (крани прохідні й Триходові, запірні ручні клапани, з'єднувальні елементи тощо) має відповідати умовам санітарних норм та правил виготовлення й експлуатації. Раніше ці вироби на території України серійно не випускали, а при реконструкції, розширенні та модернізації підприємства використо-вували здебільшого імпортну технологічну арматуру.
1990 року фахівці об'єднання "Укрм'ясомолтехпром", вивчивший найдосконаліші конструкції, що надходили переважно з Югославії, уклали з югославською фірмою "Прогрес інжиніринг" угоду щодо створення у Києві Спільного Підприємства "Сигма-Київ". Засновниками від української сторони стали об'єднання "Укрм'ясомолтехпром" та Нікопольський південнотрубний завод, останній як основний постачальник сировини для виробництва арматури.
Для організації виробництва вказаної арматури організували два ви-робничі центри в Києві та Дніпропетровську загальною площею майже З тисячі квадратних метрів, придбали сучасне металообробне устаткування. Разом з югославськими фахівцями поступово ,відпрацьовували за конструкторською-документацією югославської фірми "Прогрес інжиніринг" технологічні процеси, які могли б забеспечити якість готових виробі рівні кращих світових технологій.
Таким чином, із серпня 1991 року СП "Сигма-Київ" почало вироблябляти нержавіючу арматуру відповідної до стандартів СІМ (Німеччина) та ЗМЗ (Швеція). До речі, виробнича потужність цього підприємства дає змогу задовольните потребу галузей агропромислового комплексу України та здійснити постійні поставки закордон до 20 відсотків від загальних обсягів виробництва.
Основною номенклатурою цього підприємства передбачається виготовлення такого обладнання:
крани прохідні та триходові з регульованим секторним тефлоновим (фторопластовим), затвором з розмірами умовного проходу - Ду 25, 35, 50; 55, визначені для перекриття, регулювання та розподілення потокорідини в технологічних трубопроводах і обладнанні. На відміну від кранів інших конструкцій , вони забезпечують повну стерильність продукту, виключають його втрати при переробці. Надійні та довговічні в експлуатації клапани ручні запірні, їх виготовляють Ду 35, 50, і5, 80;
різьбові трубні - з'єднання (муфти), виготойляють Ду 25, 35, 50, 65, 80. До комплекту входять ніпель, різьбовий штуцер, гайка накидна та ущільнювальне кільце.
Ціни на вказані вироби договірні/,
Монтаж та демонтаж арматури на трубопроводах - за допомогою закручування (відкручування), з'єднувальних гайок спвціайьмим ключем.
Вироби виготовляють з нержавіючих марок сталі 08Х18Н ЮТ - 12Х10, які мають антикорозійні та зносостійкі властивості й дозволені Міністерством охорони здоров'я України до контактів з харчовими продуктами.
Обладнання - довговічне надійне в експлуатації дає змогу уникнути втрат продуктів при переробці, відповідає усім вимогам технологічних режимів, гігієни та стерильності.
Зокрема, арматуру використовують у гф(іфлогічних процесах з тиском до 0,6 МПа (6 бар) і температурою робочого середовища до 95°С постійно і до 120°С на короткочасне (до ЗО хвилин).
Крім серійного, підприємство виготовляе на замовлення спеціальні вироби різних розмірів, що беруті участь у технологічних процесах. Це наприклад, вентилі для отримання проб продукту, оглядові вікна, вентилі-покажчмки рівня, кулі для миття місткостей, проточні сита, перехідники, з'єднувальні хомути трубопроводів, відводи тощо.
Така арматура знайшла широке застосування на багатьох підприємствах харчової, хімічної та фармацевтичної промисловості, її успішне використовують на Київському АТ "Росинка", Чернігівському пивзаводі "Десна", підприємствах агропро-мисловогокомплексу при виготов' Денні джеро-горілчаних виробів, ви-,на" пива, безалкогольних напоїв соків, молока, медпрепаратів тощо.
На замовлення споживачів підприємство надає консультації, проектні, монтажні та інші технічні абс технологічні послуги, враховуючі розробку комплектних технологічних проектів та "ноу-хау".
При виготовленні арматури діє гнучка система знижок і посередницьких послуг. Можливе укладанню довгострокових договорів, поетапн поставки й бартерні операції.
1.3.
За станом виробничо-технічної бази, структурою, техніко-економічними показниками й розвитком інфраструктури харчова про-мисловість України значно відстає від економічно розвинених країн, особливо щодо комплексної переробки сировини, механізації і автоматизації виробничих процесів, а також фасування та упаковки продукції.
Незважаючи на винятково

 
 

Цікаве

Загрузка...