WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Волинський соціально-економічний району - Реферат

Волинський соціально-економічний району - Реферат

лісопросочувальний, гумотехнічних виробів заводи.
Великим залізничним вузлом, що знаходиться в північній частині Рівненської області є Сарни (31 тис. осіб). Машинобудування і металообробка представлена заводами ремонтно-механічним і мостових технологічних конструкцій. У місті є також комбінат "Будіндустрія", меблева фабрика, монопереробний завод, м'ясокомбінат, хлібний і продтоварів заводи.
У Здолбунові (28 тис. осіб) переважає будіндустрія: цементно-шиферний комбінат, ВО "Укрцемремонт", заводи залізобетонних конструкцій і виробів. Працюють заводи машинобудування і металообробки: ремонтно-механічний, нестандартного обладнання "Іскра". Є підприємства харчової промисловості. Здолбунів - великий залізничний вузол.
Ядром Луцького промислового вузла є Луцьк (217 тис. осіб). До вузла входять також Ківерці, Підгайці та інші менші населені пункти. Провідною галуззю тут є машинобудування і металообробка (заводи: автомобільний, підшипниковий, електроапаратний, комунального машинобудуванння і комунального обладнання, виробничо-наукове об'єднання "Електротермометрія".
Підприємства хмічної промисловості представлені заводами "Спектр" виробів із пластмас. У місті є підприємства будівельної індустрії (ВО "Волиньзалізобетон", заводи великопанельного домобудування, картонно-рубероїдовий і селікатний),легкої промисловості (виробничо-торгове шовкове об'єднання та виробниче швейне об'єднання "Волинь", взуттєва фабрика, завод синтетичних шкір). Багато підприємств харчової промисловості (консервний. "Харчопродукт", продтоварів, хліба, молоко- маслозаводи). До деревообробної промисловості належать меблевий і тарно-бондарний комбінати.
Головним центром Ковельського промислововго вузла є Ковель (72 тис. осіб) - значний залізничний вузол Волинської області. Промисловий комплекс складається з підприємств різних галузей. У місті є підприємства, що обслуговують залізничний транспорт. Тут працюють заводи - сільськогосподарських машин, монообробний, крохмальний, комбікормовий, будівельних матеріалів. Є м'ясо- хлібокомбінати, швейна та культтоварів фабрики, ветсанзавод, деревообробний комбінат.
Одним з промислових центрів Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну є Нововолинськ (57 тис. осіб). Він розташований на південному заході Волинської області. У місті налічується 6 вугільних підприємств, а також заводи спеціалізованого технологічного устаткування та ремонтно-механічний, кілька підприємств харчової промисловості будівельних матеріалів, деревообробний комбінат і бавовнянопрядильна фабрика.
Проблеми та перспективи розвитку району
Волинський соціально-економічний реґіон займає особливе місце в геостратегічному контексті соціально-економічного та зовнішньополітичного розвитку України. Його географічне сусідство з двома європейськими державами, а в першу чергу з Польщею, яка прискорено інтегрується в ЄС, завжди буде виступати сприятливим фактором для входження України в різні економічні та політичні структури та об'єднання.
Створений у регіоні виробничий потенціал, його структура та ефективність є прямим наслідком реалізації економічної політики радянської влади в західних областях України. За часів СРСР ріст виробництва в регіоні супроводжувався регіональним вирівнюванням завдяки класичній промисловій дифузії. За рахунок екстенсивного нарощування виробничих потужностей регіон був перетворений в індустріально-аграрний край з економічно невиправданою структурою окремих галузей промисловості, особливо машинобудування і легкої промисловості. Сільське господарство регіону характеризується низькою ефективністю виробництва рослинницької і тваринницької продукції в суспільному секторі. Проявляються чіткі тенденції до скорочення обсягів випуску сільськогосподарської продукції. Проблема підвищення врожайності сільськогосподарських культур і продуктивності тваринництва досить актуальна в контексті забезпечення продуктами харчування місцевого населення. Соціально-економічна структура регіону характеризується виробничою однобокістю, понад 2/3 працюючих зайняті у виробничій сфері, що свідчить про соціальне несприятливий характер його економіки. Існують суттєві територіальні диспропорції в розвитку регіональних продуктивних сил, які проявляються в гіпертрофованому розвитку лісостепової частини регіону (особливо - Луцького, Нововолинського і Рівненсько-Здолбунівського промислових вузлів) і соціально-економічною відсталістю його поліських районів. Машинобудування як одна із профілюючих галузей промислового комплексу переважно через складальний тип виробництва має слабкі внутрішьореґіональні кооперовані зв'язки, що робить її вразливою у кризові періоди, як це проявляється на сучасному етапі економічного розвитку нашої держави.
Регіональна політика в північно-західному прикордонні України повинна бути спрямована на правове забезпечення подальшого посилення економічної самостійності локальних прикордонних господарських утворень шляхом чіткого розмежування повноважень між центральними і місцевими органами управління і виконавчої влади, формування точок росту, реформування галузевої і територіальної структури господарських комплексів, облаштування державного кордону і кордонних переходів, створення прикордонної інфраструктури, налагодження системи зв'язків із суміжними прикордонними територіями сусідніх держав.
Література:
1. Андрейцев Ю.І. Екологічна експертиза, право та практика. - К.: 1998, 230 с.
2. Бахмачук Ю.А. Доповідь про забезпечення народогосподарського комплексу водою і стан водних ресурсів. - Львів: 2000, 58 с.
3. Білявський Г.О. Основи загальної екології. - К.: 1999, 154 с.
4. Водний кодекс України.
5. Ворнов А. К. Навколишнє середовище та розвиток. - Харків: 1998, 243 с.
6. Друзь В.Л. Методичні засади еколого-географічних досліджень річкових систем. - Рівне: 2000, 139 с.
7. Махортов Ю.А. Эколого-экономические проблемы использования земельных угодий. - Луганск: 1999, 140 с.
8. Музика О.Л. Проблеми використання водних ресурсів України. - К.: 2000, 352 с.
9. Постанова Верховної Ради України Про основні напрями державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
10. Пропозиції Держводгоспу до проекту програми діяльності Кабінету Міністрів України.
11. Семенченко П.М. Практика экономического регулирования и охраны окружающей среды /Приаз. гос. техн. ун-т. - Донецк: 1997, 143 с.
12. Старченко В.Я. Проблеми і перспективи розвитку водних ресурсів К.: 1998, 108 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...