WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Нафтогазова промисловість України - Реферат

Нафтогазова промисловість України - Реферат

ДК "Укртрансгаз" та ВАТ "Укртранснафта". ДАТ "Укрспецтрансгаз" є оператор з перевезення скраплених газів у межах України.
Газ на внутрішньому ринку України продає дочірня компанія "Газ України". Виробничо-збутове підприємство "Нафтогаз" у вересні 2002 року визначено оператором зі створення фірмової мережі паливниць НАК "Нафтогаз України". ДП "Укрнафтогазкомплект" централізовано постачає матеріально-технічні ресурси на потреби підприємств "Нафтогазу України".
У вересні 2002 року Компанія ухвалила створити фірмову мережу паливниць, що доповнить уже наявну загальноукраїнську систему заправляння автомобілів стиснутим газом.
Крім суто торгівлі, Компанія виконує важливу суспільну роль, забезпечуючи людність, бюджетні установи та комунально-побутових споживачів природним газом за цінами, що їх визначає держава.
Головними завданнями "Нафтогазу України" 2002 року є структурна перебудова внутрішнього ринку газу України з перспективою його майбутньої лібералізації; зниження податкового навантаження на Компанію до рівня, що забезпечує її розвиток; створення передумов до розвитку сировинної бази з подальшим збільшенням нафтогазовидобутку.
Стратегічними цілями Компанії залишаються посилення вертикальної інтеграції з виходом на роздрібний ринок нафтопродуктів та в нафтохімічну промисловість; закріплення позицій головного транзитера російського газу до європейських країн, створення диверсифікованої ресурсної бази за межами України.
Головою правління НАК "Нафтогаз України" до березня 2000 р. був Ігор Бакай. Пізніше Юрій Бойко. Указом Президента України від 2 березня 2005 р. за першого заступника Міністра палива й енергетики України (звільнений 09.12.2005 р.) та голову правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (звільнений 11.05.2006 р.) було призначено Олексія Івченка, 1963 р.н., к. ек. н., доти депутатаВР України, члена фракції "Наша Україна". 12.05.2006 р. призначено в. о., a 30.06.2006 р. голови НАК "Нафтогаз України" Олександра Болкісєва, до цього генерального директора "Газ України" - дочірня компанія "Нафтогазу України".
Сьогодні частина нафти й газу в загальному балансі використання первинних енергоресурсів України становить 61%. Пріоритетним енергоресурсом є природний газ, частина якого в енергобалансі за останні роки складає 41-43%.
Україна належить до країн з дефіцитом власних природних вуглеводневих ресурсів, задовольняючи потребу в газі коштом власного видобутку на 20-25%, у нафті - на 10-12%.
1991 р. споживання природного газу становило 118,1 млрд. куб. метрів і країна посідала 3 місце в світі щодо рівня споживання газу, поступаючись тільки США й Росії. За останні 10 років використання природного газу в Україні зменшилося на понад третину, і 2001 р. склало 70,5 млрд. куб. метрів.
Споживання нафти й нафтопродуктів в Україні за останні роки стабілізувалося на рівні 12-14 млн. тонн на рік.
2000 р. в Україні видобули загалом 18,1 млрд. кубометрів природного газу, 2001 р. - 18,4 млрд., а 2002-ого - 18,8 млрд. За останні роки тільки підприємства НАК "Нафтогаз України" знайшли 9 газових родовищ в межах Дніпровсько-Донецької западини та 5 у Західному регіоні. Особливо важить відкриття на українському шельфі Чорного та Азовського морів 4 родовищ природного газу, що свідчить про великі перспективи видобутку шельфової зони. Її передбачені запаси складають біля 1 трлн. кубометрів газу.
В Україні діють шість нафтарень, які разом можуть переробляти 51 мільйон тонн сирої нафти на рік.
Обсяг перероблення нафти в Україні 2004 р. склав 21,2 млн. т. Російські вуглеводні склали 87%, українські - 9,6%, казахські - 3,4%.
1994 р. відповідно до указів президентів України й Республіки Татарстан було створено Транснаціональну фінансово-промислову нафтову компанію "Укртатнафта". Україна передала до статутного фонду компанії цілісний майновий комплекс - АТ "Кременчугнафтооргсинтез", що є правонаступник Кременчуцького НПЗ. Державі через НАК "Нафтогаз України" належить 43,054% акцій компанії, 28% акцій володіє Міністерство майна й земельних ресурсів Татарстану, 8,6% - ВАТ "Татнафта", 9,96% акцій належать "SeaGroup International Рlс" і 8,336% - "AmRuz Trading".
Нафтопереробні підприємства
" ВАТ "Лисичанськнафтооргсинтез" - потужність - 16 мільйонів тон нафти на рік.
" ВАТ "Лукойл-Одеський НПЗ" (м. Одеса, Одеська область), збудований 1935 р., - потужність, станом на 2005 рік, близько 3,6 млн. тон сирої нафти на рік.
" ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод" (м. Львів, Львівська область), збудований 1896 р.
" ВАТ "Нафтопереробний Комплекс Галичина" (м. Дрогобич, Львівська область), збудований 1863 р., - потужність, станом на 2005 рік, близько 3,5 млн. тон сирої нафти на рік.
" ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття" (м. Надвірна, Івано-Франківська область), збудований 1897 р., - потужність, станом на 2005 рік, - 2,6 млн. тон на рік.
" ЗАТ "Укртатнафта" (м. Кременчук, Полтавська область) - потужність - 18 млн. тон на рік.
" ВАТ "Херсоннафтопереробка" - щорічно може переробляти 7,1 млн. тон нафти (станом на 2005 рік).
Газопереробні заводи
Бориславський ГПЗ, м. Борислав Львівська область.
Глинсько-Розбишівський ГПЗ, м. Глинськ Полтавська область.
Гнідинцівський ГПЗ, м. Варва Чернігівська область.
Долинський ГПЗ, м. Долина Івано-Франківська область.
Качанiвський ГПЗ, Сумська область.
Шебелинський ГПЗ, Харківська область.
Яблунівський ГПЗ, Полтавська область.
?
Література
Іваницький Є., Михалевич В. Історія Бориславського нафтопромислового району в датах, подіях і фактах. - Дрогобич, 1995.
Нафта і газ України. - Київ, 1997.
Микулич О. Іван Зег - піонер промислової нафтопереробки. // "Нафтовик Борислава" № 23 (7307), 26.03.2003 р. - С. 2.
Микулич О. Нафтовий промисел Східної Галичини до середини ХІХ ст. Видання друге, доповнене. - Дрогобич, 2004. - 32 с., іл.
Nafta i gaz Podkarpacia. Zarys historii. Нафта і газ Прикарпаття. - Krakow-Kijow. Краків-Київ, 2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...