WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Нафтогазова промисловість України - Реферат

Нафтогазова промисловість України - Реферат

(розстріли, концентраційні табори, вивезення на примусові роботи) радянська та німецька окупаційна влада.
У серпні 1944 р., після повторного встановлення радянської влади в Західній Україні, відновили роботу другий, четвертий, восьмий і дев'ятий нафтопромисли в м. Бориславі, п'ятий - у смт. Східниці та третій, що об'єднував Устрики, Чорну та Стрільбичі. Також у серпні 1944 р. ухвалою Міністерства нафтової промисловості СРСР було організовано Укрнафтокомбінат, який об'єднав видобуток нафти й газу та їхнє переробляння. Наприкінці 1944 р. почав діяти в м. Бориславі навчально-курсовий комбінат об'єднання "Укрнафта".
1945 р. систему керування підприємствами комплексу було реформовано за галузевою засадою. На базі Укрнафтокомбінату було створено: об'єднання "Укрнафта" в м. Бориславі, а пізніше в м. Дрогобичі та м. Києві; трест "Укрнафтозаводи" в м. Дрогобичі та трест "Укргазвидобуток" у м. Стрию.
1946 р.газово промисловість в Україні було відокремлено як самостійну галузь, було створено об'єднання "Укргаз", розташуванням в м. Львові. У 1966 р. було створено виробниче управління "Укргазпром", якому спочатку підпорядковувалися газовидобувні, а пізніше - газотранспортні, бурові, газопереробні підприємства, науково-дослідні інститути.
У 1946-47 рр. побудували газопроводи "Дашава-Калуш-Галич-Добовці", "Бендери-Станіслав" 115 км. завдовжки загалом, продуктивністю - 500 тис. куб. м. на добу. А в жовтні 1948 р. було введено в дію магістральний 500 мм. газопровід "Дашава-Київ", що його споруджували протягом 1946-48 рр. Прокладено 534,4 км. труб. Продуктивність газопроводу - 5,4 млн. куб. м. на добу, на той час найдовший газопровід в Европі, у 1951 р. його подовжили (через м. Брянськ) до Москви (Дашава - Москва 1530 км завдовжки), а згодом побудовано ще й з м. Дашави до м. Мінська й через м. Вільно до м. Риги.
З території тієї таки України вперше в світі стали постачати на вивіз природний газ - до Польщі від 1944 року. Газу з родовищ Львівщини вивозили за кордон через газопровід Опари-Самбір-Перемишль-Стальова Воля (210 км завдовжки, 300 мм у попереку), який було збудовано під час німецької окупації та реконструйовано силами "Укргазу" протягом 1944-1945 років. За короткий термін було відпрацьовано технологію міждержавної передачі газу та збудовано пункт передачі газу в селі Дроздовичах Мостиського району Львівської області.
Перепомповувати нафту територією України до Чехословаччини стали 1962 р. Від 1967 року український газ стали подавати до Чехословаччини, пізніше - до Австрії.
Інтенсивний розвиток нафтової й газової промисловості пов'язаний з відкриттям у 50 - 60 р. XX ст. та інтенсивним розробленням ряду великих родовищ нафти та газу в Західному (Передкарпатський прогин), Східному (Дніпровсько-Донецька западина) та Причорноморсько-Кримській газоносній області.
Найбільшого рівня видобутку нафти (разом з газоконденсатом) - 14,4 млн. тонн - було досягнуто 1972 р., газу - 68,7 млрд. куб. м - 1975 р.
1976 р. в Києві створили відділ Інституту геології й розробляння займистих копалин Міністерства нафтової промисловості СРСР, основними завданнями якого були теоретичне обґрунтування, розробляння методики та використання аерокосмічних знімків на пошук родовищ нафти та газу. При відділі понад десяти років успішно діяли курси підвищення кваліфікації з цих питань. 1992 р. на базі цього відділу та відділу дистанційних методів Інституту геологічних наук НАН України створили Центр аерокосмічних досліджень Землі.
Відкрите акціонерне товариство "Укрнафта" - найбільша сучасна нафтовидобувна компанія України, що видобуває 75% нафти й газового конденсату загального обсягу видобутку в країні. ВАТ "Укрнафта" створено 31.03.1994 р. корпоратизацією підприємства "Виробниче об"єднання "Укрнафта" на виконання Указу Президента України "Про корпоратизацію підприємств" від 15.06.1993 р. № 210/93, наказу Мінекономіки від 22,11,93р. № 90 й Наказу Держкомнафтогазу №57 від 23.02.94р. Перше свідоцтво про реєстрацію випуску цінних паперів Мінфін України видав ВАТ "Укрнафта" 25.05,94 р. за № 201/0/94 р. 50%+1 акція "Укрнафти" належать НАК "Нафтогаз України", 41% акцій контролює група "ПриватБанку". У 2004 р. "Укрнафта" забезпечувала більше 90% видобутку нафти в Україні, 40% газового конденсату й 17% видобутку природного газу. Було видобуто понад 3 млн. т. нафти і 3,35 млрд. куб. м. газу. Чистий прибуток за 2004 р. становить 1 мільярд 347 мільйонів 36 тисяч 188 гривень.
НПЗ "Галичина", володіють Ігор Еремєєв (лідер фракції Народної партії Литвина, радник Тимошенко) і Петро Димінський (тепер нефракційний, на початку роботи парламенту був членом "Нашої України").
Навесні 1998 р. створено Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України", як вертикально-інтегрована нафтогазова компанія, що здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробляння родовищ, розвідувального та експлуатаційного буріння, видобутку, транспортування та зберігання нафти й газу, постачання природного та скрапленого газу споживачам. Її дочірні компанії: "Газ України", "Укргазвидобування" й "Укртрансгаз", Понад 97% нафти й газу в Україні видобувають підприємства Компанії. 100% статутного фонду "Нафтогазу України", розмір якого дорівнює $650 млн., належить Кабінету Міністрів України.
До складу Компанії входять три основних видобувних підприємства - ДК "Укргазвидобування", ВАТ "Укрнафта" та ДАТ "Чорноморнафтогаз", кожне з яких має розгалужену виробничу структуру, що забезпечує розвідку та видобуток газу, нафти й газового конденсату.
Переробна база Компанії складається з шести газопереробень, що входять до складу ДК "Укргазвидобування" та ВАТ "Укрнафта", виробляючи на них скраплений газ, моторні палива й інші типи нафтопродуктів. Шебелинська переробня "Укргазвидобування" потужністю 720 тис. тонн на рік є найсучасніше підприємство нафтопереробної галузі України. Мастила та оливи виробляє найбільше в СНД спеціалізоване підприємство - ВАТ "Азмол".
Транспортний напрямок діла Компанії уособлюють оператори газової та нафтової трубопровідних мереж України -

 
 

Цікаве

Загрузка...