WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

подорожчення меблів сформувалася ще з кінця 2003 року. Основним фактором стало різке подорожчання вітчизняної деревини, пропонованої лісгосподарством, а також ДСП та ДВП - основних конструційних матеріалів для виробництва меблів.
Отже, ситуація на ринку українському та світовому щодо українських меблів є не дуже втішною. Тому що, як було сказано вище на українському ринку присутній значний відсоток імпортної продукції, який перешкоджає швидшій реалізації вітчизняної продукції. Хоча частка українських меблів на світовому ринку з кожним роком збільшується, але вони не є достатньо конкурентноспроможні і тому потрібно більше розвивати меблеву промисловість в Україні.
6. Перспективи розвитку меблевої промисловості України в умовах ринкової економіки.
В попередньому питанні було розглянуто сучасна ситуація меблевої промисловості на ринку. Виходячи з усієї освоєної інформації, потрібно охарактеризувати перспективи розвитку даної промисловості, можливі шляхи вирішення проблем щодо реалізації продукції.
Від періоду 2003-2004 років підприємства меблевої промисловості поступово адаптовуються до нинішньої економічної ситуації. Звичайно в меблевій промисловості Укрвїни є багато не вирішених проблем, щоб швидше їх рішити потрібно [21;ст. 6]:
- встановити взаємновигідні зв'язки з іншими країнами для покращенню ситуації на світовому ринку;
- оновити асортимент продукції меблевої промисловості для збільшення попиту з боку споживачів;
- оновити матеріально-технічну базу на меблевих підприємствах для покращення якості продукції, пришвидшення виробництва, підвищення конкурентноспроможності в порівнянні з світовими меблями;
- зміцненню своїх позицій на внутрішньому та зовнішньому ринках.
Особливо важливого значення набуває питання щодо захисту вітчизняної продукції при підготовці країни до вступу в Світову Організацію Торгівлі (СОТ). Тому що цього вимагають правила СОТ і взаємодія з цією організацією буде вигідною для економіки України та меблевої промисловості зокрема.
Вирішення цих питань сприяють подальшому розвитку меблевої промисловості, створенню незалежних економічних умов для стабілізації зростання конкурентноспроможності продукції і підвищення якості продукції до світового рівня щодо якості, асортименту тощо.
Якщо розглянути детальніше, то Державна програма розвитку промисловості на 2003-2011 роки (постанова Кабінету Міністрів України від 28.07.03р. №1174) передбачає неохідність забезпечити зростанню виробництву продукції із деревини порівняно з 2002 роком: в 2006 році виробництво повинно збільшитися у 1,8 рази, а в 2011 році - у 3,1 рази [10;ст. 8].
Розглядаючи перспективи розвитку виробництва деревостружкових плит як найнеохіднішого матеріалу, необхідно зупинитися на декількох аспектах. Зокрема, пошук сировини для повного завантаження потужностей діючих ліній проводиться незадовільно, можливо, тому що спрямований на використання тільки традиційної кондеційної сировини. Однак, перехід лісопильного виробництва та деревообробки на матеріалоощадне обладнання призвело до зменшення відходів, які раніше були частиною сировиною базою галузі.
Враховуючи актуальність і перспективність проблеми, необхідно використати досвід держав, де вирощують швидкорослі дерева та використання їх за цільовим призначенням, тобто для виробництва деревостружкових плит. Досвід Японії, Італії та інших країн свідчить про необхідність вирощувати відсоток використаної деревинної сировини за рахунок пневної і кореневої деревини для виробництва деревостружкових плит. Тому, при залученні її до традиційних джерел сировини - це дасть збільшення сировини на 2,2 млн м кб [10;ст.10].
Щодо збільшення асортименту продукції та підвищення її якості, то одним з шляхів вирішення цієї проблеми є ввести знову у виробництво меблів використання натуральної деревини та натурального шпону. Таку продукцію виротовляє ПП "Меблева фабрика "Мірт", яка є дуже відомою у багатьох країнах Європи, Україні, Росії , Білорусі.
Меблі підприємства прикрашають палаци Києва, в тому числі і Матіївський, підприємці солідних фірм вважають пристижним мати кабінет від цієї фірми. Тут виготовляють непевершеного дизайну та якості спальні та кухні.
Все важливо у виготовленні високоякісних класичних меблів: сировина, обладнання, фаховий рівень персоналу, умови та відповідна оплата праці, моральний клімат колективу тощо.Для виробництва меблів на фабриці використовують деревину таких порід, як черешня, дуб, бук, горіх, американський горіх, клен, вільха, а також екзотичні породи, відомі під загальною назвою - червоне дерево. Меблі виготовляють з матеріалів, що не мають жодного натяку на дефекти. Тут використовують шпон дуба, горіха, вільхи, ясена, червоного дерева. Є тут шпон надзвичайно гарної, неповторної текстури - з корення оливкового дерева, він є дуже цінним.
Якісну фанеру міртовці одержують з підприємства, розташованого в селищі Ожрів Рівенської області, користуються здебільшого фурнітурою відомої німецької фірми HAELLE. Тканину та натуральну шкіру постачає Вишгородська фірма "Яворина", скло та дзеркала - фірма"Бусел". Лаки, що застосовуються теж вищого гатунку - ІСА (Італія) [5;ст.8].
Такий приклад фірми "Мірт" є показним для меблевої промисловості в Україні, але на жаль, не кожен українець зможе придбати собі продукцію такої якості, тому що її собівартість є дуже високою. Тому спочатку потрібно, щоб рівень розвитку держави піднявся до рівня європейських країн, а тоді поступово буде розватися і меблева промисловість України. Але важливо сказати, що продукція даної фірми є дійсно конкурентноспроможною на українському та світовому ринках.
Отже, можна зробити висновок, що підприємсвам меблевої промисловості потрібно дуже добре потрудитися, щоб вирішити всі наявні проблеми і досягти високого рівня розвитку промисловості. Але, на жаль, це станеться ще не скоро, бо ми живемо не у достатньо розвинутій країні. А в Україні важливим фактором є економічний вплив на розвиток меблевої промисловості країни.
?
Список використаної літератури:
1. Розміщення продуктивних сил: підручникза редакцією р64 професора Є.П.Качана - К; ВД "Юридична книга"; 2001р. - 552 с.
2. Газета "Деревообробник" №1(91) 2004р.
3. Газета "Деревообробник" №2(92) 2004р.
4. Газета "Деревообробник" №4(94) 2004р.
5. Газета "Деревообробник" №5(95) 2004р.
6. Газета "Деревообробник" №6(96) 2004р.
7. Газета "Деревообробник" №7(97) 2004р.
8. Газета "Деревообробник" №8(98) 2004р.
9. Газета "Деревообробник" №11(101) 2004р.
10. Газетам"Деревообробник" №12(102) 2004р.
11. Газета "Деревообробник" №15(105) 2004р.
12. Газета "Деревообробник" №17(107) 2004р.
13. Газета "Деревообробник" №18(108) 2004р.
14. Газета "Деревообробник" №20(110) 2004р.
15. Газета "Деревообробник" №21(111) 2004р.
16. Газета "Деревообробник" №22(112) 2004р.
17. Газета "Деревообробник" №23(113) 2004р.
18. Газета "Деревообробник" №24(114) 2004р.
19. Газета "Деревообробник" №17(131) 2005р.
20. Газета "Деревообробник" №20(134) 2005р.
21. Журнал "Меблеві технології" №1(16) 2005р.

 
 

Цікаве

Загрузка...