WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

бук, дуб, ясен, клен тощо;
- м'яколисті: береза, липа, вільха, осика тощо;
- шпилькові: ялиця, ялина, модрина, сосна, кедр тощо;
Для виготовлення струганого шпону використовують:
- твердолисті дерева: в'яз, бук, дуб, ясен, клен, черешня, груша, вишня, ільм, горіх, бархат тощо;
- шпилькові: модрина, сосна тощо;
- екзотичні: аїлс, акажоу, амарант, анакардум тощо;
- "червоне дерево": бадіо, боте-манзоніс, ебіара тощо [11;ст.9].
Отже, наша країна не є достатньо забезпечена матеріалами, особливо плитами ДСП, МДФ. Але також є і такі підприємства меблевої промисловості, якими ми можемо гордитися.
4.2 Проблеми промисловості
На Україні у меблевої промисловості є багато проблем, які потрібно вирішувати якнайшвидше. Однією з таких проблем є недостатній обсяг виробництва деревостружкових плит ДСП, тому що ми не можемо забезпечити меблеву промисловість України матеріалами. Одна з негативних ситуацій, яка склалася нещодавно і не задовольнила виробників меблів і тоді з цього приводу Українська Асоціація Меблевиків написали відкритий лист до Міністерства промислової політики.
Річ в тому, що міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі виголосила рішення про введення додаткового антидемінгового мита на імпорт деревостружкових плит (ДСП) з Польщі та Словаччини.
Розмір такого антидемінгового мита для Республіки Польща склав 25,1%, для Словацької Республіки - 15,4%, для словацького виробництва KRONOSPAN SLOVAKIA -11,7%, додатково до вже існуючої ставки 15%.
Українська Асоціація Меблевиків (УАМ), до складу якої входить 37 провідних підприємств меблевої галузі та інші підприємства, ще раз заявили свою позицію щодо вкрай негативного впливу введення додаткового антидемінгового мита на розвиток вітчизняної меблевої промисловості. Втім, позиція українських виробників меблів, на більш ніж 2000 підприємствах, на яких зайнято більше 150 тисяч працівників, залишилася поза увагою.
УАМ цілковито підтримує оголошену урядом програму "Контрабанда - стоп" і безпосередньо зацікавлена у тому, щоб ця програма мала позитивний результат. Вони переконані, що виважені і ретельно проаналізовані заходи у рамках даної програми призведуть до повного виконання підприємствами, задіяними на меблевому ринку України, вимог закону, сприятимуть виведенню бізнесу з "тіні", його реалізації та розвитку. В якості заходів по боротьбі з контрабандою свого часу УАМ підтримала пропозицію Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції ввести мінімальні ціни на імпортну ДСП (наприклад, на ДСП 16мм в розмірі 210 доларів США на 1м кб.), але це рішення не знайшло підтримки у членів Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.
Вже за 4 місяці дії тимчасового антидемінгового мита українська меблева промисловість відчула на собі негативні наслідки цього рішення. Виробники ДСП - ТОВ "Свиспан" Лтд. та ТОВ "Інтерплит" (Надвірна) - за цей час підвищили відпускні ціни на свою продукцію, що призвело до підвищення собівартості меблів, у виробництві яких використовується ДСП цих виробників, на 15-22%. Цей факт негативно позначився на конкурентоспроможності таких меблів як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.
УАМ вважає, що прийняти таке рішення підштовхнули вище названі 2 підприємства, з метою одержання більшого прибутку та збільшити частку своєї продукції на українському ринку. На думку УАМ, прийняте рішення є недержавним і таким, що перешкоджає розвитку та посиленню меблевого кластеру в Україні [21;ст.8-9].
Основна конкуренція на українському ринку відбувається на рівні цін. Всі фірми намагаються пропонувати свій асортимент за найнижчими цінами. Але низька ціна ніколи не означає високої якості. Хотілося б, щоб фірми в основному будували свою конкуренцію в питаннях якості та сервісу [21;ст.30].
Ще одною проблемою українських меблевих підприємств - це малоавтоматизоване виробництво. Повна автоматизація підприємства сприяє підвищенню продуктивності. Це дає можливість:
- скоротити чисельність робітників, перевівши їх на інші операції;
- збільшити продуктивність шляхом установлення спеціалізованих сфердлинних груп і оброблення спеціальних деталей;
- збільшити прибутковість продукції чи знизити її випускну ціну для розширення ринку збуту;
- керувати виробничим процесом, забезпечити підвищення якості готового продукту;
- скоротити термін окупності інвестицій.
Крім того, дає позитивний момент тим, хто хоче запропонувати своїм клієнтам не напівфабрикати, а закінченні вироби і вони зможуть побачити в повній автоматизації такі переваги:
- можливість обслуговувати одиничні замовлення на випуск виробів за вимогою окремого замовлення;
- збільшення прибутковості продукту при підвищенні рівня обслуговування;
- можливість виконання замовлень на незначні за обсягом партії продукту;
- можливість входження у сегмент ринку з меншим числом конкурентів;
- можливість керування виробничим процесом, забезпечити підвищення якості готової продукції;
- можливість скорочення терміну окупності інвестицій.
Отже, можемо зробити деякі висновки розглянутого питання. Україні потрібно ще досить багато часу для усунення всіх проблем меблевої промисловості.
?
5.Внурішня та зовнішня торгівля продукцією меблевої промисловості
Реалізація продукції є основним аспектом економіки країни та головною метою виробників, що призводить до отримання прибутку.
Того року на ринку корпусних меблів відбулися певні зміни, які, до певної міри, можуть визначити подальшу роботу виробництва у цьому сегменті.Постійна цінова боротьба, коливання курсу євро тощо суттєво позначились на виробництві корпусних меблів, які, за прогнозами експертів, цього року свої основні зусилля можуть спрямувати на завоювання регіональних ринків збуту, боротьбу з імпортною продукцією й, так званими, гаражниками.
Виробництво корпусних меблів з кожними роком відбувається перенасичення ринку та падіння попиту на таку продукцію знижує динаміку зростання. Водночас стверджувати про падіння цін теж не можна, оскільки це відбулось за рахунок тимчасових рекламний акцій, знижок переважно на меблі середньо цінової категорії. Натомість ціна на меблі , на виробництво яких застосовуються дорогі імпортні комплектуючі, в останні роки не змінилась[6;ст.2]. Меблярі вважають, що меблевий бізнес став менш прибутковим. Так в останні місяці 2003 року, через зростання курсу євро та цін на комплектуючі, багато виробників обмежили рентабельність.
Політика низьких цін чи то знижок змусила великих виробників прийняти рішення про підняття цін. Експерти аналізують такий крок, як закінчення періоду жорсткої конкуренції та початок узгодження дій великих меблевих підприємств. Від тепер останні їхні зусилля будуть спрямовані на витіснення з ринку "гаражників" та наявністю імпорту. Розслідування щодо словацьких та польських ДСП може привести до чергового підвищення цін, а відтак до банкрутства чималої кількості дрібних меблевих підприємств.
Згідно з даними виробників, нині київському ринку, пише газета "Деловая Столица", реалізується близько 32-45% усіх офіційних меблів в країні, при цьому близько 60% в останьому обсязі виробництва становлять корпусні. Позаяк в 2003 році чи

 
 

Цікаве

Загрузка...