WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

шкіри;
Комплектуючі:
- пружинні блоки;
- уніфіковані вузли: підлокітники, каркаси спинок, сидінь, підставки;
- механізми трансформації;
- каркаси.
Фурнітура:
- кріпильний матеріал (меблеві скоби, спеціальні заціпки, металеві кутики);
- клей ПВА.
Сировина для офісних стільців та крісел:
- поролон;
- наповнювачі;
- оббивні матеріали з тканини та шкіри;
Комплектуючі:
- уніфіковані вузли: підколіники, каркаси спинок, сидінь, підставки;
- механізми трансформації;
- каркаси.
Для виробництва меблів з натуральної деревини застосовують масиви вільхи, дубу та інших порід, шпон.
Основною сировиною для виробництва меблів із скла є загартоване флоат-скло.
А тепер розглянемо точніше про основні види сировини для виробництва меблів. Деревостружкова плита (ДСП) поділяється на такі типи:
- ламінована ДСП, покриті папером, просоченим меламіновими смолами. Широко застосовуються для виготовлення корпусних меблів;
- кашовані ДСП, покриті повністю затверділими паперо-смоляними плівками (з обробкою лаками). Оскільки покриття такої плити не містить меламінованих смол, вона не така довговічна. Її вартість складає близько 50% собівартості личкованої плівки, тому вони дешевші від ламінованих. Застосовуються для виготовлення корпусних меблів і в будівництві для обробки приміщень;
- покрита багатошаровим пластиком ДСП, застосовується для виготовлення стільниць;
- шліфована ДСП має гладку поверхню, використовується для нанесення на неї обробних матеріалів, наприклад, шпону;
- необроблена ДСП широко використовується у будівництві і як сировина для виробництва фанерованої ДСП. В меблевому секторі застосовується для виготовлення каркасів м'яких меблів.
У виробництві ДСП використовують карбамідоформальдегідні смоли. Важливим чинником, що зумовив широке використання цих смол є їх низька ціна. Але такі плити є токсичними, оскільки виділяють формальдегін. Його гранично допустимий вміст регламентується класом емісії Е. Існує три основні класи емісії Е1, Е2, Е3.
Е1 - вміст вільного формальдегіну в 100г сухої речовини не більше 10мг в країнах СНД і не більше 8мг в Європі;
Е2 - вміст вільного формальденгіну в 100г сухої речовини не більше 30мг в СНД та не більше 15мг в Європі;
Е3 - вміст вільного формальденгіну в 100г сухої речовини не більше 60мг в СНД.
В Європі для виробництва домашніх меблів дозволено використовувати тільки ДСП класу емісії Е1. В Україні Е1 обов'язковий тільки для дитячих меблів, для використання інших видів меблів допускається ДСП класу емісії Е2[19;ст.3-4].
ДСП різних виробників має різну щільність. Щільність ДСП багато в чому залежить від сировини, устаткування і застосованих технологій.
Вітчизняні виробники ДСП досягли такої якості продукції, яка може порівнюватись з якістю плити східноєвропейського виробництва, присутньої на українському ринку. Вигідне територіальне розташування (продавати плиту в радіусі понад 1000км не вигідно) та тарифне регулювання імпорту ДСП в Україні роблять пропозиції вітчизняних виробників ДСП більш привабливими, ніж закордонні.
Перевагою також є можливість оперативного регулювання виробників на потреби ключових клієнтів. Водночас застосування вітчизняної плити здебільшого обмежується сегментом дешевих меблів і меблів середньої цінової категорії. Асортимент декорів і товщини, який пропонують вітчизняні виробники, поки що недостатньо широкий.
В Україні протягом останніх років (2000-2003) спостерігається стійке зростання обсягів виробництва ДСП, збільшується також частка виробництва ламінованої плити. Незважаючи на це, в 2 половині 2003 року в Україні спостерігається дефіцит ламінованої ДСП і підвищення ціни. Українські виробники не змогли задовольнити збільшення потреб українських меблевих компаній, недостатніми виявилися і обсяги імпорту [19;ст.5].
Також часто використовують плиту МДФ - середньої щільності. Вперше була виготовленна в 1965 році в США. В Європі з'явилась у 70-х роках. Дані плити мають однорідну дрібнодистерсну структуру та однакові фізико-механічні властивості у всіх напрямках, що зумовлює їх високі показники. Виробляються переважно сухим способом. Ідеально відшліфована поверхня МДФ дає змогу її личкувати, ламінувати, опоряджувати. Основний напрям використання МДФ у меблевій промисловості - це фасади корпусних та кухонних виробів із деревини з рельєфним та профільним обробленням.
Під час виготовлення меблів сучасного дизайну чимраз частіше використовують алюміній. Комплексне забезпечення комплектуючими та фурнітурою меблів і постачальників меблевих підприємств - покликання Одеської фірми "Вибір". Нині до уваги вибагливих професіоналів вона пропонує велику кількість виборів.
Кріпильна фурнітура - найважливіший компонент гратчастих та корпусних меблів. Проблема надійного з'єднання меблевих деталей у виробах з'явилася одночасно із самими меблями. Її вирішення постійно удосконалюється відповідно до розвитку технологій меблевого виробництва і вимог часу. Тож і непомітна стяжка стала сьогодні одним із тих елементів меблів, що забезпечують їх міцністю і довговічністю [17;ст.6-7].
Всі з'єднання поділяються на 2 самостійні види - роз'ємні та нероз'ємні[див. додаток 4]. Роз'ємні з'єднання, своєю чергою, є жорсткими (нерухомими) і шарнірними (рухомими). Жорсткі з'єднання забезпечують повну розбірність і збірність конструкцій.
З'єднання меблів на шкантах і зараз дає можливість швидко і правильно позиціонувати меблеві деталі при складанні, перешкоджає їхньому взаємному зсуву при експлуатації, приймаючи на себе всі поперечні навантаження.
Із зменшенням запасів і подорожчанням деревини останнім часом у деревообробне та меблеве виробницто повертається шпон. Його застосування дозволяє підвищити естетичні якостівиробів і зменшити порівняно з масивом їх вартість. Неповторний малюнок живої прпироди - основна перевага даного матеріалу над синтетичними конкурентами.
Шпон - це тонкий лист деревини, який отримують на лущильних, шпоностругальних або пиляних верстатах. Шпон є цілим матеріалом, який широко використовується для личкування поверхонь виробів, виготовлення фанери і гнутоклеєних деталей. Залежно від способу отримання, шпон поділяється на струганий, лущений та пиляний [див. додаток 5].
Шпон струганий - листовий деревний матеріал, який отримують струганням брусів або ванчесів на шпоностругальних верстатах. Він призначений для личкування деталей та складальних одиниць, виготовляється з малоцінних порід деревини, деревостружкових плит, фанери.
Шпон лущений - листовий деревинний матеріал, який отримують шляхом оброблення деревини (фанерних чурбанів) на лущених верстатах.
Він застосовується для виготовлення клеєвої шаруватої деревини (фанери, фанерних плит), дерев'яних пластиків, гнутоклеєвих деталей, для личкування деревостружкових плит та ін.
Шпон пиляний - листовий тонкий дерев'яний матеріал, який отримують шляхом поздовжнього пиляння колод (брусів) на пиляних верстатах. Одержаний матеріал відрізняється повною відсутністю будь-яких тріщин на поверхні, що гарантує високу якість опорядження.
Для одержання лущеного шпону використовують:
- твердолистяні дерева: в'яз,

 
 

Цікаве

Загрузка...