WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

дорожчими, але вони також користуються великим попитом у споживачів.
Ситуація щодо забезпечення виробників меблевої промисловості потрібними матеріалами, то вона є дуже скрутною. Україна не забезпечує себе плитами ДСП, ДВП та МДФ. Зокрема на Україні виробляється дуже малий процент ламінованих плит МДФ , від тих які потрібні на даний час для меблевого виробництва. Тому вироники меблів змушенні завозити плити МДФ у Польщі, Словаччині, Прибалтійських країн тощо. Виробництво плит ДСП та ДВП є також недостатнім. Але на щастя ситуація на Україні покращується і на ринку все частіше з'являється вітчизняна продукція [17;ст.12]. На нині вітчизняний виробник ДСП ВАТ "Аверс" більшість продукції реалізовує в Києві та області. Для меблевих підприємств, зокрема київських, забезпечення деревостружковими плитами давно вже є актуальним.
На думку меблярів, у будь-якому випадку конкуренція не завадить вітчизняним виробникам ДСП. Тому що тоді покращиться якість на продукцію, знизиться ціна і, загалом, конкуренція є позитивним моментом для споживачів продукції та економіки країни.
Виробництво високоякісних і водночас недорогих меблів - це завдання не з легких. Нині, наприклад, ламінована плита від "Кроно-Львів" не гірша за закордонну [15;ст.3]. Зате є дещо дешевша. Є і інша перевага - це оперативність постачання, тобто не потрібно витрачати великих коштів для перевезення матеріалів на великі відстані, а також і входить те, що деякі виробники даної продукції застосовують післяпродажний сервіс, який забезпечує споживачу надійність доставки тощо.
Однією з головних проблем сучасного розвитку меблевої промисловості є підготовка кваліфікованих фахівців для забезпечення процесу виробництва меблів трудовими ресурсами. Меблева промисловість протягом останніх років динамічно розвивається. Цьому сприяють сучасне обладнання, якісна сировина, матеріали, комплектуючі. При наявності головної ланки - кваліфікованих фахівців - на підприємствах створюють продуктивний виробничий процес. Однак формування цієї ланки, у зв'язку з занепадом закладів професійно-технічної освіти, вимагає неабияких зусиль[15;ст.2]. Чимало підприємств готують спеціалістів безпосередньо на підприємствах, витрачаючи на це дорогоцінний час. Фахову підготовку кадрів для меблевої промисловості здійснюють навчальні заклади. Один з найкращих серед них є технологічний коледж України державного лісотехнічного університету. Також Львівський державний лісотехнічний університет має 6 факультетів. Одним із пріорітетних є технологічний. Цей факультет є потужною кузнею кадрів для деревообробної та меблевої промисловостей [8;ст.6].
Отже, можна зробити висновки, що меблева промисловість України динамічно розвивається і на ринках України все більше появляється меблевої продукції вітчизняного виробництва. Тепер залишається розвиватися до тих пір, поки українська продукція буде вільно конкурувати з іноземною продукцією на світових ринках.
4.1 Обладнання, матеріали та нові технології
Обладнання, матеріали та нові технології є основними елементами для розвитку меблевої промисловрсті.
Ще зовсім недавно закуповували італійське та інше закордонне обладнання. А вже сьогодні ситуація змінилася. Яскравий приклад - кіровоградська фірма "Астра". За 14 років свого існування вона виросла в потужний концерн й нині створює найсучасніше обладнання для ліній поглибленої переробки деревини, яке популярне не тільки в Україні, а й експортується до Росії, Молдови, Білорусі, Румунії, Латвії, Австрії.
Верстати, за допомогою яких можна виготовляти меблеві заготовки високої якості здатна продуктувати лише "Астра". Власне новинкою цього обладнання є прохідний прес для безперервного зрощування заготовок по довжині. Прес складається з подавача заготовок, пристрою пресування й прильмального рельгангу. Його максимальна продуктивність - 800 метрів на годину. Додатковий подавач заготовок преса забезпечує їх орієнтацію, попереднє сполучення мікрошинів та переміщення всього набору заготовок на крок відпресування (до 1500 мм) [17;ст.6-7].
Ще одна фірма "ІМАС", яку створено у 2002 році виготовляє обладнання для меблевої промисловості. Нині вона представляє 21 відомого і визнаного на світовому ринку італійського виробника верстатів та обладнання як для великих, так і малих деревообробних підприємств: комбінатів з виробництва деревностружкових плит, меблевих фабрик [16;ст.11].
Широкі можливості для творчої роботи над формуванням крайки надають верстати для обробки методом софтформінг фірми "Homag". Ці верстати дозволяють з найвищою якістю і надійністю обробляти як звичайні прямі крайки, так і різні форми профілю - покрівельний, бочкоподібний, S-подібний, вкладний та інші. Одна з найголовніших умов ефективності роботи підприємства - висока віддача обладнання, яка залежить від класичних показників продуктивності, технологічності, зручності в експлуатації й обслуговувані, надійності, доступності оперативного сервісу і технічної підтримки[8;ст.8].
Отже, розвиток НТП знаходиться на високому рівні і в Україні можливо придбати і вітчизняне, і закордонне обладнання. От тільки українські виробники використовують зношене обладнання і при цьому втрачають частину продуктивності підприємства.
Для виробництва меблів різних видів використовують деревостружкові плити (ДСП), деревоволокнисті плити (ДВП), деревоволокнисті плити середньої щільності (МДФ), різні металеві конструкції для столів і стільців, оббивні тканини і шкіра, наповнювачі, розсувні механізми і механізми трансформації. Також необхідні матеріали для обличкування крайок, деталей, петлі, розсувні механізми для шафи-купе, механізми для шузляд, кріпильний матеріал, ручки, заглушки тощо.
За технологією виробництва меблі можна поділити на групи.
Отже, спочатку розглянемо корпусні меблі. Сировина:
- деревостружкова плита (ДСП) застосовується для виготовлення корпусних меблів, стільців та ін;
- деревоволокниста плита (ДВП) та деревоволокниста плита високої щільності (ХДФ) застосовується для виготовлення задньої стінки корпусу, ден шухляд і т.ін;
- деревоволокниста плита середньогї щільності (МДФ) застосовуєтбся для виготовлення фасадів;
- метал (листовий або в трубах) застосовуєтбся для виготовлення опор (ніжок столів) та інших елементів корпусних меблів;
- личкувальні матеріали (матеріал крайки, шпону та ін.);
Комплектуючі:
- системи висунення для шухляд;
- механізми для шафи-купе;
- профіль і фасади з МДФ;
- стільниці;
- сушки, мийки, витяжки тощо;
Фурнітура:
- кріпильна фурнітура ( стягування, конфірмати та ін.) застосовуються для того, щоб скріплювати корпусні елементи один з одним;
- лицьова або декоративна фурнітура (ручки та інші елементи зовнішнього оформлення);
- напрямні для шухляд;
- ролики для розсуваних механізмів шаф-купе;
- опори, відбійники, навішувачі, заглушки тощо.
Щодо м'яких меблів, то для їх виробництва викоритовують таку сировину:
- поролон (м'який пінополіуретан);
- наповнювачі (синтепон, спандбонд, холофайбер та ін.);
- деревостружкова плита (ДСП);
- фанера;
- натуральна деревина;
- електротехнічний картон;
- оббивні матеріали з тканини та

 
 

Цікаве

Загрузка...