WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

класичний дизайн і є розкішю для громадян України. Меблі цієї групи за своєю собівартісттю є дорогими. Особливо пристижними вважаються меблі з рідкісних порід деревини (так званого, червоного дерева). Найбільшими виробниками таких меблів є переважно фірми, які спеціалізуютьсяна столярних виробах.
У мебельній промисловості широко використовується скло.До них відносять меблі з фрагментами скла: шафи-купе, торгові вітрини, офісні та побутові столи та інше. Меблі із скла в Україні виробляють переважно фірми, які спеціалізуються на виробах зі скла.
Кожною промисловістю України управляє певний орган, який в свою чергу підпорядковується виконавчій владі України. Для меблевої промисловості України таким органом є Українська Асоціація Меблевиків (УАМ) [20;ст.2]. Цей орган:
- контролює ціни на сировину, фурнітуру та комплектуючі, тобто всі необхідні компоненти для виробництва меблів;
- регулює ринки експорту та інпорту продукції;
- координує дії виробників промисловості.
УАМ для того, щоб не виникло напорозумінь координує дії виробників промисловості. Це включає ліквідацію перенасиченості або недостатності продукції на ринку, слідкування за попитом на продукцію. Виходячи з цього, УАМ спрямовує виробництво фірм для досягнення економічної рівноваги на ринку меблевої промисловості. Наступною функцією УАМ є регулювання ринків експорту та імпорту продукції, тобто доставка необхідних компонентів для виробництва меблів із закордонних країн на Україну, відкриття шляхів імпортування української продукції до іноземних країн. УАМ також контролює ціни відчизняної та іноземної сировини, фурнітури та комплектуючих.
6 жовтня 2005 року відбувся сьомий закритий з'їзд УАМ.Відбулися вибори президента УАМ. Відкритим голосуванням членами правління був обраний Олександр Михайлович Бєляєв[20;ст.2].
Головним чином вся відповідальність лягає саме на УАМ, а вона при виникнені проблеми звертається до Міністерства промислової політики України.
Отже, управляючі органи, які відповідають за дану промисловість звичайно ж потрібні. Хоча не завжди такі органи справляються з своєю відповідальністю і через це виникають різні проблеми та непорозуміння.
Значення меблевої промисловості в господарському комплексі Украіни є великим.Особливо в нашому повсягденному житті широко використовується продукція цієї промисловості. Насамперед меблі забезпечують нам якнайкращий комфорт. Кожний тип меблів має свою функціональність. Ми не можемо уявити наше життя без офісних, журнальних столів чи столів побутового призначення, стінок, тумбів, кухонних меблів, диванів, м'яких крісел, стільців, торгового обладнання чи інших функціональних меблів. Меблі забезпечують умови нашого життя, а також призначаються для дизайну житла, який з кожним роком покращується.
Жодна організація не може обійтися без меблевої продукції. Офіси потрібно устаткувати офісними столами, де можна зберігати документи, цінні папері, архіви, контракти, бланки та інше; шафами;стінками; офісними кріслами; меблями для комп'юторів і т. д. Приміщення, де проводиться торгівля не може обійтися без торгового обладнання, яке функціонує для якнайкращого оформлення вітрини для кращого продажу продукції[2;ст.4].
З давних давен, ще тоді, коли не існувало меблевої промисловості, люди намагалися оформити своє житло устаткуванням, яке б допомагало створити кращі умови життя. І з часом виникла меблева промисловість, яка щороку розвивається і до сьогоднішого дня.
Отож на сьогоднішній день кожен може придбати меблі на любий смак та за любою ціною.
Отже, можна зробити висновок, що меблева промисловість потрібна і вона стала невід'ємною частиною життя людини.І потрібно зазначити, що меблева промисловість розвивається , так як і повинна би розвиватися разом із зростанням людських потреб, щоб їх задовільнити. Але Україна не є досить розвиненою країною і тому нам потрібно більше вдосконалити виробництво меблів для досягнення вищого рівня розвитку країни та покращити умови життя.
2.Передумови розвитку та розміщення меблевої промисловості України.
На меблеву промисловість України впливають природні, демографічні та економічні передумови її розвитку та розміщення.
Природні передумови впливають на особливості і засади територіальної організації виробництва. Наявність лісових ресурсів сприяє розміщенню виробників меблевої продукції. На Україні недостатньо сировинної бази. Це зумовленно невисокою ліснистістю(14%), невеликими обсягами заготівлі сировини (14 млн. м кб. за рік) та переважанням лісів з обмеженим експлуатаційним значенням (52%). Україна забезпечує лісовими ресурсами власні потреби лише на 30%. Оскільки у нас не достатньо лісових ресурсів, то і не достатньо матеріалів для виробництва меблів (плит ДСП, ДВП, МДФ, натуральної деревини тощо). Тому відчизняні виробники змушені завозити матеріали з іноземних країн і виробництва можуть бути розміщенні поблизу портів транспортування матеріалів. Це сприяє розвитку меблевої промисловості України, тому що на транспортування затрачаються не малі кошти, а закордонні матеріали є дещо дорощими від вітчизняних, бо враховується податок при ввозі продукції через кордон.
Основні райони лісів розміщенні в Поліссі та Карпатах. Отож, виходячи з цього найбільші центри виробництва меблів зосередженні в цих районах: Чернівці, Берегомет, Івано-Франківськ, Брошнів, Вигода, Рахів, Надвірна, Свалява, Стрий, Львів, Сколе, Тересва - в Карпатах; Костопіль, Сарни, Ковель, Коростень, Овруч, Малин - на Поліссі. Крім орієнтації промисловості на сировину, вона орієнтується і на споживача, тому найбільші виробництва також розміщені в Києві, Харкові, Львові, Дніпропетровську, Одесі, Донецьку, Івано-Франківську, Чернівцях тощо.
Демографічні передумови мають не менший вплив на розвиток та розміщення меблевої промисловості в Україні, ніж природні передумови. Демографічні передумови характеризуються:
- чисельністю населення країни, його динамікою;
- розміщенням населення на території країни, його щільністю та формою розселення;
- чисельністю та динамікою трудових ресурсів, рівнем їхньої кваліфікації;
- структурою зайнятості населення.
Певною мірою чисельність населення впливає на обсяг ВВП. Навіть власник невеликого підприємства повинен бодай у загальних рисах знати динаміку чисельності населення мікрорайону, щоб планувати свою діяльність. Чисельність населення регіону є одним з найважливіших факторів формування внутрішнього ринку. Іншим важливим фактором є купівельна спроможність. Завдяки таким характерним знанням, підприємець може планувати обсяг виробництва певної продукції, яку зможе купити населення, щоб в підприємстві не залишалася не реалізована продукція і воно могло отримуватимаксимальну кількість прибутку. Знання про купівельну спроможність населення дасть можливість орієнтуватися власнику підприємства щодо цін на продукцію. Так наприклад, у малих провінційних містах не бажано виробляти велику кількість меблів класичного стилю з натуральної деревини, які характерні високою собівартістю і слідуючи з цього мають високу ціну.
Важливою ланкою розвитку меблевої промисловості є підготовка кваліфікованих спеціалістів[15;ст.2]. Однак формування цієї ланки, у

 
 

Цікаве

Загрузка...