WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота

Розміщення меблевої промисловості України. - Курсова робота


Курсова робота
Розміщення меблевої промисловості України.
Зміст
Вступ.......................................................................................................................с.3-5
1.Структура та значення меблевої промисловості України..............................с.6-8
2.Передумови розвитку та розміщення меблевої промисловості України......с.9-13
3.Особливості іфактори розміщення меблевої промисловості України..........с.14-17
4.Сучасний стан розвитку меблевої промисловості України:..........................с.18-20
4.1 Обладнання, матеріали та нові технології;.................................................с.20-28
4.2 Проблеми промисловості.............................................................................с.28-30
5.Внутрішня та зовнішня торгівля продукцією меблевої
промисловості України..................................................................................................................с.31-36
6.Перспективи розвитку меблевої промисловості України в умовах
ринкової економіки..............................................................................................с.36-38
Висновки...............................................................................................................с.39-40
Список використаної літератури........................................................................с.41
Додатки ................................................................................................................с.42-
Вступ
Перш ніж написати курсову роботу, потрібно з'ясувати, що таке меблева промисловість, яку роль вона відіграє у народному господарстві України, до якого комплексу вона входить. Об'єктом даної курсової роботи є меблева промисловість України.
Меблева промисловість - є однією з напотужніших галузей деревообробної промисловості. У ній працюють 50% від зайнятих у деревообробній промисловості.Меблева промисловість займається виробництвом меблів для оформлення житлових будівель.Меблі поділяються на різні групи:
- меблі побутового призначення, які використовуються у повсягденному житті;
- офісні меблі, споживачами яких є приватні та державні організації, підприємства, а також люди, які посідають державні та інші високі посади;
- корпусні меблі, а зокрема шкільні меблі, які повинні забезпечувати навчальні заклади України меблевим устаткуванням;
- м'які меблі, до них входять м'які дивани та крісла, кутки тощо;
- меблі з натурального дерева, які мають класичний дизайн і функціонують у житлових будівлях, офісах ;
- меблі із скла.
Меблева промисловість є дуже важливою для нашого повсягденного життя, вона посідає невід'ємне значення у житті людини та суспільства вцілому. Меблева продукція забезпечує населенню загальноприйняті умови людського життя, вона виконує різні функції, без яких людина не може обійтися. Меблева промисловість має велике значення для економіки України. Велика кількість трудових ресурсів зайнята саме на виробництвах цієї галузі. Отже, зменшується кількість безробіття. Меблева промисловість займає своє місце у економіці країни і надає їй немалий прибуток.
Предметом курсової роботи є просторова (територіальна) організація меблевої промисловості, вивчення якої здійснюється на різних рівнях. Присутній огляд у курсовій роботі і таких елементів просторової організації як трудоресурс, який зайнятий в меблевій промисловості, природоресурсний потенціал, інфраструктура тощо.
Курсова робота ставить перед собою завдання ознайомитися із факторами та особливостями розміщення меблевої промисловості України. Ознайомитися з проблемами та перспективами розвитку меблевої промисловості на Україні.
Метою курсової роботи є:
- вивчити структуру даної промисловості;
- ознайомитися з організацією виробництва;
- ознайомитися з ситуацією щодо трудових ресурсів та розміщенням навчальних закладів, які готують кваліфікованих фахівців для меблевої промисловості;
- ознайомитися з технологією виробництва;
- ознайомитися з розміщенням потрібної сировинної бази;
- ознайомитися з новинками науково-технічного прогресу щодо технологій, які потрібні для виробництва меблевої продукції;
- ознайомитися з новинками матеріалів, які потрібно застосувати у виробництві;
- ознайомитися з передовими досягненями у меблевій промисловості;
- знайомитися з можливим екологічним захистом споживачів та виробників цієї галузі.
Ознайомившись з кількістю видів імпортованої продукції для виробництва меблів, курсова робота дає зрозуміти перспективи українських меблевиків в освоєнні виробництва товарів на нашій території. Це дозволяє відкрити велику кількість підприємств і залучити велику кількість робочої сили.
Розглянемо історію виникнення меблевої промисловості .
Україна - це країна, яка з давніх-давен славилась своїми лісами. В зв'язку з цим ще в історичні часи населення використовувало ліс як сировину для різного виробництва. Спочатку використовували для спорудження житлових будинків, виготовляли знаряддя праці, плоти, човни, а згодом навчилися використовувати для столярних робіт: вікна, двері, а також і меблі.
Спочатку меблі виготовляли тільки з натурального дерева. Це були ліжка, столи, лави, куфри - замість шафів, полиці, вішалки. З кожним роком люди розумнішали, вчилися, завозили досвід із закордонних держав і навчилися переробляти відходи лісової промисловості. Таким чином в Україні виникли лісопереробні заводи, які з дерев'яної стружки та з допомогою хімічної промисловості випускають меблеві плити ДСП.
У зв'язку з добавками до пиломатеріалів хімічних смол, з допомогою яких виробляють ДСП, ця продукція є токсичною, яка виділяє формальдегід .
Висвітливши всі головні аспекти, а саме: об'єкт, мету, завдання курсової роботи, значення меблевої промисловості у господарському комплексі України та повсягденному житті, можна починати написання курсової роботи.
1.Структура та значення меблевої промисловості України.
За технологією виробництва меблі можна поділити на такі основні групи[19;ст.3]:
- корпусні меблі (столи, шафи, кухні, а також полиці, тумби та ін.);
- м'які меблі (дивани, м'які крісла, м'які кутки та ін.);
- офісні стільці і крісла;
- меблі з натуральної деревини;
- меблі з скла.
На Україні з меблевої продукції виробляють найбільше корпусні меблі. Виробники вважають, що ринок переповненний цією продукцією і попит на неї щороку знижується[6;ст.2]. Але не зважаючи на це корпусні меблі є невід'ємною частиною меблевої промисловості.Тому до групи цих меблів можна віднести столи побутові і офісні, шафи побутові і офісні, стінки, передпокої, кухні, торгове устаткування, меблі для готелів і навчальних закладів, а також полиці, тумби та інше.
До м'яких меблів можна віднести м'які дивани та крісла, м'які куточки та інше. На українському ринку немає дуже багато виробниківм'яких меблів. Їхня вартість є дорожчою від корпусних меблів, бо сировину для їх виробництва потрібно, в більшості випадках, доставляти з закордону (м'який пінополіуретан, електротехнічний картон, шкіра, тканина та ін.).
Меблі з натуральної деревини мають

 
 

Цікаве

Загрузка...