WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Комплекс базових виробництв Центрально-Східного економічного району. Сільськогосподарський комплекс Західноекономічного району. Потенційні запаси прир - Реферат

Комплекс базових виробництв Центрально-Східного економічного району. Сільськогосподарський комплекс Західноекономічного району. Потенційні запаси прир - Реферат

споживача на фоні майже повного самоусунення дер-жави від розв'язання проблем розвитку бурякоцукропромислового підкомплексу призвели до того, що лише за минулий рік виробництво цу-кросировини зменшилося майже вдвоє. У Передкарпатській частині широко вирощують льон-довгунець, на Закарпатті - тютюн. З олійних переважають посіви соняшнику. Його валовий збір у 2005 р. становив 3,7 тис. т проти 8,9 тис. т у 2004 р., в тому числі в Чернівецькій області -відповідно 2,6 проти 6,1, у Закарпатській -1,1 проти 2,8 тис. т.
Значні площі (243 тис. га) відведено під картоплю (валовий збір її-2020 тис. т), овочі (464 тис. т). Вирощують картоплю переважно у домашніх та власних підсобних господарствах.
Важливими галузями сільськогосподарського виробництва у районі стали садівництво, виноградарство. Розміщення садів визначається насамперед природними чинниками. Площа їх у структурі сільськогоспо-дарських угідь становить більше 3% в Закарпатській і Чернівецькій областях, а у Львівській та Івано-Франківській - 2 - 3%. У гірських масивах площі садів незначні (до 1%). У насадженнях переважають яблуня, слива, черешня.
На Закарпатті розміщені великі плантації винограду, хоча в другій половині 80-х років їх площі значно скоротилися у результаті непродуманих урядових рішень того часу. Тут культивують високоякісні європейські сорти для переробки на вина, соки та споживання у свіжому вигляді.
Кормові культури в 2003 р. займали 698 тис. га, що на 38 тис. га менше, ніж у попередньому році.
На розміщення тваринництва впливають природні умови, що фор-мують сукупно ресурси кормовиробництва. Провідними галузями тут є молочно-м'ясне скотарство, свинарство, птахівництво, у гірській частині району розвинуте вівчарство м'ясо-вовнового напрямку. В Карпатах ши-рокого розвитку набуло бджільництво, а показники продуктивності ставкового рибництва одні з найвищих серед регіонів України.
У територіальній організації сільськогосподарського виробництва чітко виділяються три зони: поліська - льонарство, хмелярство, картопля-рсво, молочно-м'ясне скотарство; лісостепова - зернове господарство, буряківництво, м'ясне і молочне скотарство, свинарство, птахівництво; карпатська з підзонами передкарпатською (зернове господарство, льонар-ство, картоплярство, молочно-м'ясне скотарство, садівництво, овочівництво), гірською (м'ясо-молочне скотарство, льонарство), закарпатською (виноградарство, садівництво, тютюнництво, молочно-м'ясне скотарство, птахівництво).
Передгірні та гірські райони Українських Карпат охоплюють частину Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької областей та Закарпатську область. У гірських районах розводять велику рогату худобу, займаються вівчарством, є невеликі посіви зернових (жита, вівса, ячменю) і технічних (льону-довгунця) культур, картоплі.
У передгірних районах висівають жито, пшеницю, кукурудзу, картоплю, льон-довгунець, грави, а в тваринництві переважає розведення великої рогатої худоби У Закарпатті розвивається багатогалузеве сільське господарство: висівають озиму пшеницю, кукурудзу, тютюн; поширене садівництво й виноградарство; розвивається продуктивне тваринництво.
Навколо великих міст і промислових центрів формуються приміські овочево-молочні зони.
Розміщення найважливіших галузей рослинництва. Частка рослин-ницьких галузей у вартості всієї продукції сільського господарства становить 56,5%.
Харчова промисловість - одна з провідних у районі, орієнтується переважно на переробку місцевої сировини. Розміщення м'ясного виробни-цтва характеризується концентрацією його в промислових вузлах та потужною сировинною базою. У 2003 р. у районі вироблено 28 тис. т мяса. М'ясні консерви й вироби випускають НП "Бистриця" (Івано-Франківськ), м'ясокомбінат у Стрию, м'ясопереробні підприємства у Львові ("Прикар-паття"), Самборі ("Самбірчанка"), Береговому, Мукачеві, Рахові, Ужгороді, Хусті, Чернівцях, Коломиї, Ходорові, Золочеві, Дрогобичі , Сокалі, Стрию.
Молочна промисловість дає в середньому за рік 51 тис. т продукції з незбираного молока, 5,6 тис. т вершкового масла, 5,2 тис. т жирних сирів. Вона об'єднує молочно-консервну, сироробну, маслоробну галузі, вироб-ництво продукції з незбираного молока з тяжінням здебільшого до районів споживання. Найбільші такі підприємства є у Львові (молочні завод і ком-бінат, жировий комбінат), у Дрогобичі, Яворові. Миколаєві, Мукачевому, Ужгороді, Чернівцях, Долині, Івано-Франківську. Городку, Мостиській, Самборі, Слобідці. Львові. Діють завод сухого молока у Бродах, маслоза-води й сирозаводи в Заставній, Радехові, Рахові, Вижниці, Раві-Руській, Золочеві, Сокирянах, Хотині, Виноградові, Тячеві, Городенці, Галичі, Коломиї, Косові, Снятині, Жидачеві, Стрию, Самборі та інших містах.
Борошномельно-круп'яна промисловість відіграє провідну роль у забезпеченні населення та інших галузей харчової промисловості борошном і крупами. В районі в 2003 р. було вироблено 284 тис. т борошна, випечено 217 тис. т хліба та хлібобулочних виробів. Борошно продукують "Львівелеваторзернопром", "Харчопродукт" (Львів), завод продтоварів (Стрий), комбінати хлібопродуктів (Рогатин, Галич), хлібопродуктові бази (Калуш, Снятин, Снятинський район). Виробниками макаронних виробів є НП "Бистриця" (Івано-Франківськ), макаронні фабрики у Львові та Стрию. З цією галуззю тісно пов'язана хлібопекарська й кондитерська промисловість, розміщення якої відзначається певною рівномірністю орієнтації виключно на споживача. Найбільшими підприємствами є "Львівхліб". КФ "Світоч". "Харчопродукт". СП "Коронекс" (Львів), НП "Бистриця", кондитерська фабрика, "Хлібопром" (Івано-Франківськ), хлі-бзавод, харчосмакова фабрика (Чернівці).
У лісостеповій зоні району розвинена цукрова промисловість, що зумовлено тяжінням переробки сировини до сировинних баз. У 2003 р. було вироблено 113 тис. т цукру, в тому числі у Львівській області 49 тис. т, Чернівецькій - 41 тис. т. Найбільші цукрові заводи в Городенці, с.Бовилові Галицького, с.Павліві Радехівського, с.Моївка Чернівецького, Неликівцях Кельменецького, містечку Ситківці Немирівського, Зарожанах Хотинського районів, а також у с.Кострижівці (завод "Хрещатик"), Сам-борі, Ходорові, Красному, Чернівцях.
Плодоовочевоконсервна промисловість зорієнтована на виробництво продукції овочівництва і садівництва. Фрукти й овочі сушені, а також консервовані в бляшаних та скляних банках випускають консервні заводи (Берегове, Великий Березний, Виноградів, Тячів, Ужгород, Хуст, Мукачеве, Заставна, Дрогобич, Городенка, Броди, Буськ, Кам'янка-Буська, Нестерів, Золочів, Коломия), АТ "Мрія" (Коломия), "Едельвейс" (Тлумач), "Прут" (Коломийський район), овочесушильний завод у Галичі. В 2003 р. було вироблено 75 млн ум. банок консервів, з них 76% - у Львівськійобласті. Останнім часом обсяги виробництва цієї галузі різко знизилися внаслідок падіння рівня життя населення та його купівельної спроможності, низької рентабельності виробництва та існуючих традицій населення, котрі не сприяють повноцінному розвитку галузі.
Соки фруктові, овочеві, напої з молочної сироватки та мінеральну воду виробляють і коркують: завод безалкогольних

 
 

Цікаве

Загрузка...