WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області - Реферат

Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області - Реферат

ХVІІІ-ХХ століть.
Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й.Кобринського - одне із найстаріших сховищ декоративно-прикладного мистецтва Прикарпаття. Підтвердженням цього є занесення його до Королівської Енциклопедії Великої Британії як музею світових шедеврів.
Народне мистецтво Івано-Франківщини найвиразніше характеризує етнокультуру західного регіону України. Особливим колоритом і розмаїттям видів і жанрів народної творчості відзначається Гуцульщина. Саме тут знаходяться осередки різьби по дереву, гончарства, ткацтва, вишивки, художньої обробки металу та шкіри, писанкарства.
У регіоні функціонує 7 вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, в яких навчається біля 34 тис. студентів та 23 вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, де здобувають фахову підготовку 19 тис. осіб.
На 15 факультетах Прикарпатського університету ім. В.Стефаника навчаються близько 15 тис. студентів. Кожен восьмий викладач Прикарпатського університету - доктор наук, а 75% працівників мають вчені ступені та звання. До послуг викладачів та студентів - наукова бібліотека, де зібрано значний фонд видань української діаспори (15 тис. примірників).
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу - єдиний в Україні вищий навчально-науковий багатопрофільний заклад IV (найвищого) рівня акредитації, що готує фахівців для нафтогазової галузі, транспорту, електроніки та електропостачання. Вчені університету є співавторами Національної програми "Нафта і газ України до 2010 року" і програми "Освоєння вуглеводневих ресурсів українського сектора Чорного і Азовського морів".
Лідером серед медичних вузів України за кількістю захищених кандидатських і докторських дисертацій з розрахунку на одного працівника є Івано-Франківська державна медична академія. Заклад має ліцензію на навчання іноземців. Академії притаманний постійний пошук новітніх технологій лікування, активна дослідницька робота з нових актуальних напрямків, максимальна наближеність до практики лікування.
У Бурштинському енергетичному технікумі навчаються спеціалісти для підприємств електроенергетики України, в тому числі для атомних електростанцій.
Вищі навчальні заклади всіх рівнів акредитації готують спеціалістів для промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв'язку, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту, освіти, мистецтва, економіки і права.
У 20 професійно-технічних училищах понад 12 тисяч учнів здобувають професії за більш як 100 спеціальностями для роботи у таких галузях економіки, як промисловість (зокрема, деревообробна), сільське господарство, будівництво, торгівля, надання послуг та інших.
В області функціонує 765 денних загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі:
? І ступеня - 111;
? І-ІІ ступеня - 265;
? І-ІІІ ступеня - 311;
? гімназій - 11;
? ліцеїв - 7;
? навчально-виховних комплексів - 43;
? спеціальних шкіл - 12;
? санаторних шкіл - 5.
У загальноосвітніх навчальних закладах навчається понад 215 тис. осіб., ведуть заняття понад 21 тис. учителів.
В області функціонує 275 дошкільних закладів загальною місткістю18,3 тис. місць, з них у міських поселеннях - 116, сільській місцевості - 159.
Окрім державних, функціонують новостворені приватні загальноосвітні та дошкільні заклади.
Охорону здоров'я області представляють 40 закладів обласного підпорядкування, 14 центральних районних, 9 районних, 3 центральні міські, 13 міських, 4 дільничні лікарні, 4 міські і районні пологові будинки, 3 станції швидкої медичної допомоги, 114 сільських лікарських амбулаторій та 564 фельдшерсько-акушерські пункти.
Провідним закладом охорони здоров'я є обласна клінічна лікарня на 915 ліжок. У лікарні впроваджені сучасні методи діагностики й лікування. Спеціалісти використовують сучасну медичну апаратуру - комп'ютерний томограф, серіограф, денситометр, апаратуру для ультразвукової діагностики та різнопрофільну ендоскопічну апаратуру з відеосистемами, комп'ютерний електроенцефалограф.
Обласний фтизіопульмонологічний центр на 305 ліжок є головним закладом з питань профілактики, діагностики і лікування туберкульозу. Обласні диспансери - кардіологічний - на 200 ліжок, дерматовенерологічний - на 90, онкологічний - на 280, наркологічний - на 80 ліжок забезпечують надання спеціалізованої медичної допомоги та організацію диспансерного спостереження. Обласна клінічна інфекційна лікарня на 170 ліжок концентрує найважчих хворих на інфекції з області. В її складі створено центр лікування і профілактики ВІЛ-інфекції - СНІДу.
В обласному центрі створений заклад нового типу - обласний клінічний перинатальний центр для надання висококваліфікованої допомоги новонародженим та жінкам з ускладненим перебігом вагітності. В його складі організовано центр плануванні сім'ї, де обстежуються вагітні, надається дошлюбна консультативна допомога молодим парам.
З метою поліпшення надання медичної допомоги невиліковним хворим в 1999 р. в обласному центрі відкрита лікарня "Хоспіс" на 30 ліжок.
В обласному центрі функціонує лікувальний корпус Прикарпатського центру репродукції людини. За останніх п'ять років в центрі оздоровлено понад 5 тис. жінок з безпліддям, 40% з яких після лікування пізнали радість материнства.
З 2001 р. в області, переважно у сільській місцевості, розпочато реорганізацію первинної медико-санітарної допомоги і переведення її на засади сімейної медицини. Створено 94 сімейні дільниці в 67 закладах, переважно в лікарських амбулаторіях.
В області функціонує 5 спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, 41 дитячо-юнацька спортивна школа та одна спортивна школа "Інваспорт". Заняття проводять 576 тренерів-викладачів. В спортивних школах займається понад 25 тис. спортсменів, до послуг населення 66 стадіонів, 457 спортивні зали, 156 стрілецьких тирів, 13 басейнів, 2074 спортивні майданчики.
Здійснено заходи щодо активізації роботи первинної ланки товариства "Колос", створено 258 фізкультурно-спортивних клубів при сільських та селищних радах.
Вобласті діє 17 підліткових клубів за місцем проживання, в спортивних секціях яких займається 1418 підлітків.
У парках культури та місцях масового відпочинку населення функціонує 45 груп оздоровчої спрямованості, займається 2073 чол. Створено 7 клубів за інтересами, обладнано 24 спортивних майданчики з тренажерним обладнанням та 196 для ігрових видів спорту.
В області створено 36 футбольних клубів, 4 клуби східних єдиноборств, 28 - з інших видів спорту. Область є базовою для підготовки збірних команд України з ряду зимових видів спорту.
Використана література
1. Іщук С.1. Розміщення продуктивних сил: теорія, методи, практика. - К.: Вид-во ЄУФІСМБ, 2001. - 216 с.
2. Регіональна політика України / Під ред. Н.Г. Курдюкової. -К.: Наук. думка, 1995. -165 с.
3. Розміщення продуктивних сил України: Підручник / За ред. Є.П. Качана. - К., Юридична книга, 2001. - 552 с.
4. Руденко В.П. Природно-ресурсний потенціал України. - К.: Либідь, 1994.
5. Сільське господарство України. -К.: Мін. Статистики України, 2002. - 201 с.
6. Соціально-економічна географія України / За ред. О. І. Шаблія. -Львів: Світ, 1994.

 
 

Цікаве

Загрузка...