WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області - Реферат

Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області - Реферат

нерезиденти з 34 країн світу. Основні обсяги прямих інвестицій внесено інвесторами Югославії, Канади, Німеччини, Ізраїлю, Угорщини, Словаччини, Італії. Значний інтерес щодо розміщення капіталу в іноземних інвесторів викликають промислові підприємства - 59,5 млн. дол. США (85,2% від загального обсягу), з них 23,9 млн. дол. США (34,2%) - легкої промисловості, 13,3 млн. дол. США (19,0%) - деревообробної, 10,5 млн. дол. США (15,1%), - добувної, 4,3 млн. дол. США (6,2%) - целюлозно-паперової. Вкладений капітал нерезидентів у підприємства оптової та роздрібної торгівлі становив 5,5 млн. дол. США (7,9%).
Спільно з іноземними партнерами в області реалізовано ряд великих інвестиційних проектів. Завдяки інвестиціям технологічно оновлено ряд виробництв на низці підприємств деревообробної, легкої, хімічної, харчової та переробної галузей промисловості. А марка спільних підприємств "Тикаферлюкс", "Вінісін", "Інтерплит" та багатьох інших відома далеко за межами України. Ці приклади переконливо свідчать про привабливість регіону для інвесторів, наявність сприятливих умов для ефективного освоєння інвестицій.
5. Розвиток туризм в області
Туризм - одна із найбільш перспективних галузей економіки Івано-Франківщини. Область має об'єктивні і вагомі передумови для її розвитку: природно-кліматичний потенціал, мальовничі ландшафти, чисте повітря, цілющі мінеральні води, привабливі туристичні маршрути, збережені національні традиції і фольклор, архітектурні пам'ятки, рекреаційні можливості. Природа Українських Карпат має визначальне значення для розвитку туризму та рекреації в усі пори року.
В області є дев'ять курортних місцевостей, діє 38 санаторно-курортних закладів. Для курортної терапії використовуються кліматичне лікування, мінеральні ванни. Серед курортів - низькогірні Татарів, Яремче і Микуличин Яремчанської міськради, Мислівка і Новий Мізунь Долинського району, Шешори Косівського району, високогірні Ворохта і Яблуниця Яремчанської міськради і бальнео-грязевий передгірний курорт Черче Рогатинського району.
Курортне містечко Яремче розташоване в надзвичайно мальовничій улоговині між горами на березі Пруту, користується славою туристської столиці Карпат (має понад 40 туристсько-рекреаційних закладів). Ворохта відома як центр зимових видів спорту. Тут є комплекс із чотирьох трамплінів, що завдяки штучному покриттю діють цілорічно, лижний стадіон, до якого веде канатна дорога довжиною 1,5 км.
Карпатський регіон України славний багатством мінеральних вод. Серед мінеральних джерел Івано-Франківщини найбільш відомим є джерело води "Горянка", аналогічної за дією трускавецькій "Нафтусі", в с.Новий Мізунь Долинського району. На його базі діє санаторій - профілакторій "Джерело Прикарпаття". Лікувальні властивості джерела "Буркут" для лікування внутрішніх органів були відомі ще у XIX ст. Для лікування опорно-рухового апарату використовуються торфові грязі і мінеральні води курорту Черче. Перспективними для лікування є води курорту Шешори з високим вмістом органічних речовин.
Туристичні послуги надають 73 туристичних підприємства. Сервіс, прийнятний для західних туристів, на рівні класу "три зірки" забезпечують готелі "Аускопрут" та "Україна" в м.Івано-Франківську, база відпочинку "Карпати" в м. Яремчі, пансіонат "Карпатські зорі" фірми "Спорт-тур" в м.Косові, профілакторій "Яремча" в м. Яремчі, санаторій-профілакторій "Джерело Прикарпаття" в с. Новий Мізунь.
На території Прикарпаття налічується понад 20 туристичних маршрутів: гірських, водних, пішохідних, велосипедних, автобусних.
Найцікавішими з них є:
? гірські - на г. Говерла і г. Піп-Іван, по Чорногірському хребту (від озера Несамовите до озера Марічейка), по Горганах та інші;
? водні - по Дністровському каньйону і річках Білий і Чорний Черемош, Прут, Лімниця;
? пішохідні - по полонинах Карпат, до Манявського водоспаду;
? лижний - на г. Кукул та інші.
? автомобільні та велосипедні маршрути, найвідомішим з яких є маршрут "Прикарпатське кільце".
Туристи мають змогу покататися на гірських лижах в Яблуниці, Ворохті, Косові. Діє сучасний гірськолижний комплекс в с. Поляниця. Досвідчені інструктори за 2-3 години навчать новачка впевнено триматись на лижах на снігових схилах.
Біля річки Дністер є прекрасні місця для польотів на дельтапланах та парапланах (села Одаї та Ісаків Тлумацького району). Для любителів подорожувати на гірських велосипедах та на гуцульських конях створені відповідні маршрути та розвивається матеріальна база.
Існуюча база рекреаційних закладів усіх форм власності (119 одиниць на 12,5 тисячі місць) дає можливість нарощувати лікувально-оздоровчі, туристичні, спортивні послуги, в тому числі й для іноземних туристів.
Усе більш популярним в області стає сільський зелений туризм. Понад 200 сільських господарів вже готові прийняти гостей у своїх садибах. Туристів приваблює зручна система поселення, сучасне обладнання приватних пансіонатів, близькість до природи, співвідношення "цінаякість послуг", гостинність та домашня атмосфера, чудові страви національної кухні. Найпопулярнішими районами є Косівський, Верховинський, Рожнятівський та Яремчанська міська рада.
6. Транспортний комплекс області
Відстань від Івано-Франківська до пунктів перетину кордонів України становить від 140 до 180 км.
Загальна протяжність залізничної мережі області складає 1,1 тис. км. В обласному центрі сходяться залізничні маршрути шести напрямків. Курсують міжнародні потяги: Чернівці-Перемишль, Санкт-Петербург-Софія, Москва-Київ-Софія.
Протяжність мережі автомобільних доріг загального користування - 4169 км., в т. ч. 373км доріг державного значення. Автобусний транспорт обслуговує 442 маршрути, в тому числі 54 міські, 253 приміські, 116 міжміських і 19 міжнародних. Область має автобусне сполучення з низкою міст Молдови, Польщі, Словаччини, Чехії.
Міжнародний аеропорт в обласному центрі виконує міжнародні рейси до Росії, США, чартерні рейси майже в усі країни світу.
7. Соціальний комплекс області
На Прикарпатті функціонують 736 закладів культури клубного типу, з них 320 Народних домів, 781 бібліотека, 3 парки культури і відпочинку.
У галузі працює близько п'яти тисяч спеціалістів. При закладах культури клубного типу діють чотири тисячі колективів художньої самодіяльності, в яких беруть участь майже 60 тисяч чоловік, 295 колективів носятьвисоке звання "народний аматорський", 27 дитячих аматорських колективів удостоєні звання "зразковий".
В області функціонують 12 державних і понад 60 громадських музеїв, Національний заповідник "Давній Галич". На збереженні у їх фондах знаходиться понад 162 тисячі експонатів.
Івано-Франківський краєзнавчий музей знаходиться в історичній ратуші - колишньому будинку міського самоврядування (побудованому у 1666 році), який є своєрідною візиткою обласного центру. Експозиції музею багаті на цікаві експонати, особливу увагу привертає саркофаг галицького князя Ярослава Осмомисла.
Івано-Франківський художній музей розташований у ренесансному костьолі ХVІІІ століття, де зібрані унікальні пам'ятки галицького іконопису й скульптури в стилі барокко, роботи українських художників другої половини ХХ ст., а також твори польських, австрійських та італійських майстрів

 
 

Цікаве

Загрузка...