WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області - Реферат

Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області - Реферат

машинобудівних підприємств, що визначають потенціал у цій галузі: ВАТ "Івано-Франківський арматурний завод", ВАТ "Промприлад", ВАТ "Будмаш", а також створили передумови для проведення реструктуризації та подальшої приватизації відкритих акціонерних товариств "Родон", "Коломиясільмаш", "Пресмаш".
На цих підприємствах поряд із збільшенням обсягів виробництва спостерігається висока сприйнятливість до інновацій, розширюється асортимент продукції. Зокрема, ВАТ "Івано-Франківський арматурний завод" освоєно нові типорозміри клинових засувок із нержавіючої сталі для атомних електростанцій, на ВАТ "Промприлад" - нові види промислових лічильників газу середнього класу, коректорів по температурі і тиску, замірних дільниць та інших приладів. Завершується створення спільного підприємства з випуску інтегральних мікросхем, засновниками якого виступають ВАТ "Родон" та АТ "Ангстрем" (Росія) .
66 підприємств області належать до легкої промисловості. Ця галузь володіє великими потенційними можливостями виробництва одягу із натурального хутра, шкіртоварів для взуттєвої і шкіргалантерейної промисловості, тафтингового покриття, бавовняної пряжі, верхнього та легкого одягу, спецодягу, верхнього трикотажу, гардинного полотна.
Понад чотири століття відоме хутрове виробництво у Тисмениці, що знаходиться поруч з обласним центром. Сьогодні ВАТ "Хутрофірма "Тисмениця" - це вертикальна замкнута структура, що забезпечує вичинку та фарбування шкурок кролика, норки, нутрії, каракулю, лисиці, песця, ондатри, овчини та пошиття з них чоловічих, жіночих і дитячих головних уборів, пальт, півпальт, жакетів та виробів з хутровою підкладкою. Володіючи власними можливостями сучасного дизайну, підприємство удостоєне вагомих міжнародних призів, щорічно отримує медалі та дипломи за кращі моделі, є постійним учасником Франкфуртського міжнародного ярмарку.
У 1989 році хутрофірмою "Тисмениця" і нідерландсько-німецькою асоціацією засноване спільне українсько-нідерландське підприємство "Тикаферлюкс", яке також займається вичинкою всіх видів шкурок та пошиттям елітних виробів із хутра. Зимовий одяг з торговою маркою "Тикаферлюкс" відповідає найсучаснішим вимогам світової моди щодо якості, різноманітності та дизайну. В колекціях підприємства - жіночі пальта і півпальта з норки, ондатри, нутрії, лисиці, каракулю і фредки, а також жіночі та чоловічі головні убори з цих та інших видів хутра.
У малому бізнесі області працює 87 тис. осіб. Ними виробляється 15,2% продукції області.
3. Агропромисловий комплекс області
У сільськогосподарському виробництві зайнята третина населення Прикарпаття.
Площа сільськогосподарських угідь області - 635 тис. га, з них ріллі - 393 тис. га., пасовищ - більше 128 тис. га, сіножатей - понад 82 тис. га., плодово-ягідних насаджень - біля 10 тис. га.
Виробниками сільськогосподарської продукції є 309 колективних сільськогосподарських підприємств, 654 фермерські господарства та 196 тис. громадян, які зайняті у власних підсобних господарствах. Сьогодні приватний сектор поставляє 95% картоплі, 96% плодово-ягідних культур, 82% яєць, 75% молока і 62% м'яса.
3 1992 року кількість фермерських господарств зросла зі 159 до 654. Розвиваються малі підприємства з переробки сільськогосподарської продукції.
В області функціонують 2 цукрозаводи, 14 підприємств з переробки молока, 3 м'ясопереробні комбінати, 3 спиртзаводи, 2 пивзаводи. Переробку сільськогосподарської продукції та випуск продовольчих товарів здійснюють 67 великих і середніх та 227 малих підприємств.
Підприємства області спроможні випускати за зміну 70 тонн м'яса, 18 тонн ковбасних виробів, 29 тонн тваринного масла, 19 тонн сирів жирних, 200 тонн молока і молочних продуктів, 300 тонн хліба і хлібобулочних виробів, переробляти щодобово до 5 тис. тонн цукрових буряків. Існуючі потужності дають змогу виробити за рік 2,8 млн. декалітрів спирту-сирцю, 2 млн. декалітрів горілки і лікеро-горілчаних виробів тощо.
4. Зовнішньоекономічна діяльність області
Іноземні країни виявляють значну зацікавленість до економічного, культурного та туристично-рекреаційного потенціалу області, свідченням чого є неодноразові візити в область послів та консулів Австрії, Бельгії, Естонії, Ізраїлю, Індії, Казахстану, Канади, США, Німеччини, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, Франції, внаслідок яких налагоджуються ділові контакти з представництвами економічних підрозділів посольств зазначених країн в Україні.
За результатами візитів іноземних делегацій до Івано-Франківської області та делегацій області за кордон укладено угоди та протоколи намірів про багатостороннє співробітництво з окремими регіонами Китаю, Словацької Республіки, Республіки Польща, Росії, Грузії.
Область є членом міжнародної асоціації "Карпатський Єврорегіон", до якої увійшли прикордонні адміністративні одиниці Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини та України.
Здійснюється активне залучення міжнародної технічної допомоги, розроблено та реалізовано ряд проектів. Івано-Франківська область співпрацює з міжнародними асоціаціями "Діти Чорнобиля" та "Європа-Україна". Упроваджується проект "Створення центру відпочинку та соціальної і медичної реабілітації для дітей-жертв Чорнобиля". Надається сприяння Австрійському Чорному Хресту у відновленні могил австрійських воїнів на території області.
Розширилась географічна структура зовнішньої торгівлі, зросли обсяги зовнішньоторговельного обороту, збільшилась кількість суб'єктів господарювання області - учасників зовнішньоторговельних операцій.
Головними зовнішніми торговельними партнерами області є Угорщина, Польща, Румунія, Туреччина, Німеччина, Білорусь, Російська Федерація, Туркменистан, Латвія.
Провідними статтями експорту області є: нафтопромислове обладнання та інструмент, прилади вимірювальні, мазут, етилен, хлорвініл, барвники, цемент, сірка, хутрові вироби, пиломатеріали, деревностружкова та деревноволокниста плита, килими та покриття на підлогу, одяг текстильний.
В структурі експортних поставок з області переважають товари наступних груп (згідно з УКТ ЗЕД):
? органічні хімічні сполуки (31.8% в загальному обсязі експорту області);
? енергетичні матеріали; продукти перегонки нафти (27.0%);
? полімерні матеріали, пластмаси (12.4%);
? деревина та вироби з неї (6.2%);
? одяг текстильний (2.9%);
? вироби з каменю, гіпсу, цементу (2.8%);
? хутрова сировину (2.5%) та інше.
В структурі імпортних надходжень в область переважають товари наступних груп:
? енергетичні матеріали; нафта та продукти її перегонки (66.0% в загальному обсязі імпорту області);
? котли, машини, апарати та механічні пристрої (7.4%);
? хутрова сировина (2.9%);
? органічні хімічні сполуки (2.9%);
? полімерні матеріали, пластмаси (2.4%);
? папір та картон (1.4%);
? продукти хімічної промисловості (1.3%);
? вироби з каменю, гіпсу, цементу (1.0%);
? хімічні штапельні волокна (0.9%);
? нитки синтетичні або штучні (0.9%) та інше.
У структурі послуг, що надавалися нерезидентам, значну частку складають транспортні послуги, переважно трубопровідного транспорту, надання яких можливе завдяки наявності в області газотранспортної мережі та газосховищ.
Інвесторами області є

 
 

Цікаве

Загрузка...