WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області - Реферат

Розміщення продуктивних сил Івано-Франківської області - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Розміщення продуктивних сил
Івано-Франківської області"
ПЛАН
1. Особливості розміщення та природні ресурси області
2. Розміщення та особливості розвитку промисловості області
3. Агропромисловий комплекс області
4. Зовнішньоекономічна діяльність області
5. Розвиток туризм в області
6. Транспортний комплекс області
7. Соціальний комплекс області
Використана література
1. Особливості розміщення та природні ресурси області
Івано-Франківщина (Прикарпаття) розташована у передгір'ї Українських Карпат.
За характером рельєфу територія області складається з 3 частин: Карпат, Передкарпаття та Придністров'я (рівнинна). Карпати, що охоплюють майже половину області, поділяються на такі гірські масиви: Горгани, Чорногора, Чивчини і гори Гриняви.
Івано-Франківська область - регіон, багатий на корисні копалини та рекреаційні ресурси. Івано-Франківщина володіє десятою частиною всіх лісових ресурсів України.
Ресурсною специфікою ґрунтового покриву області є те, що тут зустрічаються майже всі агровиробничі групи грунтів. На південному сході області є великі масиви чорноземів, сприятливих для розвитку сільського господарства.
В області розвідано 160 родовищ 24-х видів корисних копалин, які можна віднести до таких груп:
? паливно-енергетичні (нафта, газ, буре вугілля, торф);
? хімічні (кам'яна та калійна солі, сірка, фосфорити);
? будівельні матеріали (гіпс, мергелі, мармури, пісковики, піски, глини);
? бальнеологічні (озокерит, мінеральні води).
В Українських Карпатах є також невеликі поклади залізних і марганцевих руд, міді, цинку, срібла і золота.
Загальна довжина рік області - 1554 км. 35% річок є гірськими, придатними для розвитку водних видів спорту. Тут формуються основні стоки рік Дністра і Прута. Найбільша ріка - Дністер, довжина якої в межах області 190 км. Другою за величиною є Прут - ліва притока Дунаю. Ріки області мають значні запаси гідроенергетичних ресурсів.
Українські Карпати - багатий на мінеральні води регіон держави. Тут нараховується понад 800 джерел мінеральних вод усіх типів. Регіон славиться рекреаційними ресурсами. В Карпатах росте близько трьох тисяч рослин, у тому числі понад дві тисячі квіткових, серед яких 500 лікарських. Настільки ж багатий і різноманітний видовий склад тваринного світу, що нараховує близько 400 видів тварин.
Клімат в області помірно-континентальний, вологий, переважно з теплим літом та м'якою зимою. Середньомісячна температура липня +18°С у рівнинній частині та 12-16°С у горах; в січні, відповідно, -4,0°С та -6,0°С. Річна кількість опадів коливається від 700 мм на рівнині до 1420 мм у горах.
Область межує з Львівською, Тернопільською, Чернівецькою, Закарпатською областями та Республікою Румунія.
Населення - 1409, 3 тис. осіб. Щільність населення - 101,4 особи на кв.км. Площа - 13,9 тис. кв.км.
2. Розміщення та особливості розвитку
промисловості області
Промисловість є однією з провідних галузей економіки області. Тут переважає недержавний сектор, частка якого у загальному обсязі виробництва складає 94,2%.
У загальнодержавному виробництві області належать провідні місця з випуску калійних мінеральних добрив - 58,9%, соди каустичної - 39,6%, деревностружкових плит - 30,8%, деревноволокнистих плит - 46,6%, цементу - 9,2%, шиферу - 42,1%, азбестоцементних труб і муфт - 56,3%, промислових лічильників газу - 90%.
Протягом останніх років намітилася стійка тенденція зростання обсягів виробництва промислової продукції в хімічній та нафтохімічній промисловості, що зумовлено, насамперед, оптимальним завантаженням потужностей нафтохімічного комплексу ЗАТ "Лукор", де суттєво зросли обсяги випуску поліетилену, етилену, пропілену, бензолу та іншої продукції. На ВАТ "Оріана", яке є одним із співзасновників ЗАТ "Лукор", завершується процес реструктуризації. У 2000-2001 рр. на базі його майна за участю інвесторів-співзасновників створено 7 господарських товариств.
Нафтогазовий та нафтопереробний комплекс також займає одне із важливих місць серед галузей господарства області. Питома вага продукції, виробленої його підприємствами, складає майже третину загальнообласного обсягу. В області склався завершений виробничий цикл: буріння свердловин, видобуток і переробка нафти та газу, їх транспортування та постачання.
Нарощування ресурсної бази є головною передумовою стабільного функціонування галузі.
Нафтогазовидобувним управлінням "Надвірнанафтогаз" відкрито Микуличинське та Південно-Пнівське нафтові родовища. Чотири нових площі для пошуково-розвідувальних робіт підготовлені в нафтогазовидобувному управлінні "Долинанафтогаз".
В галузі нафтогазовидобутку успішно зарекомендували себе нові форми господарювання. Спільне українсько-канадське підприємство "Дельта", ТОВ "Рожнятівнафта", ТОВ "Богородчанинафтогаз" мають чималий досвід пошуково-розвідувальних робіт на нафту і газ та промислово-дослідну експлуатацію виявлених покладів вуглеводнів.
Розв'язання існуючих проблем нафтогазового комплексу, перспективи його розвитку пов'язані з впровадженням наукових розробок Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу та Центральної науково-дослідної лабораторії ВАТ "Укрнафта".
Одним із найпотужніших підприємств області (питома вага у загальному обсязі виробництва складає 18 %) є ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття", яке має значний виробничий потенціал з переробки нафти та виробництва нафтопродуктів. В даний час ним виробляється біля 30 видів продукції.
Майже 15 відсотків промислового виробництва області складає частка Бурштинської ТЕС. Тут встановлено 12 енергоблоків загальною потужністю 2300 МВт. Основне технологічне паливо - вугілля вітчизняних вугільних басейнів, допоміжне - природний газ та мазут. Всі паливні котли обладнані комбінованими пило-газо-мазутними пальниками.
З 1 липня 2002 року Бурштинська ТЕС включена на паралельну роботу з об'єднаною енергетичною системою Європи і впродовж року працюватиме в режимі "Бурштинського острова" під контролем UCTE (союз централізованого транспорту і розподілу електроенергії). Розвиток генеруючого потенціалу "Бурштинського острова" можливий за рахунок модернізації Бурштинської ТЕС.
Пріоритетною в області є деревообробна промисловість, яка займає одне з провідних місць на загальнодержавному рівні.
Ця галузь однією з перших досягла стабілізації і протягом трьох останніх років нарощує обсяги товарної продукції. Характерним для неї є переорієнтація виробництва і зміна номенклатури виробів. Нарощування їх випуску відбувається переважно на підприємствах лісопилення, виробництва будівельних деталей з деревини і плит на деревній основі, фанери, паперу та картону, меблевої промисловості.
Суттєвий внесок у збільшення обсягів виробництва в галузі щорічно здійснюється СП "Інтерплит", створеним на базі частки майна ВАТ "Надвірнянський лісокомбінат".
У 2001році створено лісопромислову корпорацію "Галичина-ліс", що об'єднала 9 підприємств галузі, якими завдяки успішно реалізованим інвестиційним проектам активно розвивається лісозаготівельне та деревообробне виробництво.
Ужиті на державному та регіональному рівнях заходи забезпечили стабільну роботу

 
 

Цікаве

Загрузка...