WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Ринок фармацевтичної продукції України: проблеми і перспективи - Реферат

Ринок фармацевтичної продукції України: проблеми і перспективи - Реферат

нішу їм допоможе лише відсутність вітчизняних аналогів на ринку. Експерти вважають, що за таких обставин в найближчому майбутньому кількість оптових імпортерів на ринку України різко скоротиться до 5 - 6 великих операторів.
Отже, препарат продає першочергово його ціна; популярні ЛЗ, що розташовані в низькій ціновій ніші, і тому будь-яке просування грає на користь конкурентів. Стратегічна диференціація декотрих фармпідприємств все ж дозволяє їм займати належну нішу на ринку, показовими є приклади "Борщагівського ХФЗ" з педіатричною спеціалізацією або ЗАО "Лекхим-Харьков" як першого на ринку виробника суппозиторіїв (свічок).
Ще однією негативною тенденцією є економічна невиправданість введення нових продуктів на український ринок фармацевтичних препаратів через скорочення реального попиту та ємності ринку. Компаніям-виробникам значно простіше зосередити свої зусилля на економічно вигідних відомих товарах (ЛЗ, що перебувають на третій фазі життєвого циклу товару, і не потребують особливих промоціонних витрат). Відповідно, як зазначалося вище, за останні роки асортимент представлених на вітчизняному ринку препаратів скоротився з 10 тис до 6 тис, лікувальних форм.
4.Пропозиції щодо розв'язання проблем ринку.
ў Забезпечення достатньої кількості оборотних коштів шляхом активного емітування, залучення іноземних інвестицій;
ў Налагодження регулювання процедури реєстрації нових ЛЗ та збалансування розмірів державного збору за цю процедуру; як наслідок збільшення асортименту продукції на ринку та підтримка малого бізнесу;
ў Вдосконалення системи взаєморозрахунків між операторами наринку;
ў Інтенсифікація приведення виробництва фармацевтичних препаратів до світових стандартів GMP;
ў Стратегічне освоєння ринків країн Закавказзя та Середньої Азії як перспективних ринків збуту вітчизняної продукції;
ў Активізація маркетингових заходів, підвищення кваліфікації управлінського персоналу галузі;
5.Обґрунтування пропозицій та вибір альтернатив.
Нинішня політика структурної перебудови промисловості України повинна сприяти прискореному розвитку конкурентоспроможних галузей та підприємств. Гадаю, що все ж передумовою для впровадження конкурентної стратегії галузі в умовах відкритої економіки є вдосконалення і стабілізації нормативно - правового поля щодо виробництва та реалізації фармацевтичної продукції.
Ще раз наголошу, що основним обмеженням обсягу українського ринку - низька платоспроможність населення, яке в 1999 році спромоглося витратити на ЛЗ лише 2 млрд. грн.(при світовій тенденції зростання оборотів фармацевтичних компаній на 10% щорічно). Звідси можна зробити висновок про необхідність стабілізації макроекономічної ситуації в країні та створення умов для стабільного економічного зростання.
Необхідну увагу слід приділити перспективам, пов'язаним з освоєнням ринків країн Закавказзя та Середньої Азії (декотрі виробники вже відмічають прогрес у цих експортних напрямках), через втрату позицій на традиційних ринках збуту.
Паралельно з зазначеними необхідними перетвореннями на макроекономічному та законодавчому рівнях необхідно поступово удосконалювати наступні мікроекономічні аспекти: систему взаєрозрахунків виробників та дистриб'юторів, систему маркетингових заходів, сприяти підвищенню кваліфікації працівників всіх рівнів, ефективно формувати асортиментне портфоліо галузі тощо.
Більш детальне обґрунтування впровадження запропонованих заходів наведене в аналітичній частині роботи.
6. Здійсненя пропозицій урядовими та неурядовими організаціями.
Практичною основою створення і реалізації конкурентної стратегії з боку урядових організації у найзагальнішому вигляді є наступні:
ў Сприяння створенню достатньої кількості справді ефективних суб'єктів господарювання на ринку;
ў Розвиток ринкової інфраструктури;
ў Формування стабільного і виваженого нормативно-правового поля;
Щодо здійснення пропозицій неурядовими організаціями слід згадати про:
ў нагальну необхідність в активній кооперації з, на жаль, слабко розвинутим фінансовим сектором;
ў захист інтересів через участь у професійних спілках виробниками та, особливо, оптовими операторами;
ў удосконалення системи взаєморозрахунків, і відповідно зменшення дебіторської заборгованості та покращення загальної рентабельності у галузі;
ў дотримання виконання покладених на себе фінансових зобов'язань.
7.Необхідні ресурси та умови.
Наша країна у порівнянні з високо розвинутими країнами світу має досить високий рейтинг у забезпеченні трудовими ресурсами та науковим потенціалом, останні є провідними чинниками у формуванні конкурентоспроможного ринку фармацевтики зокрема. Йдеться про створення хороших можливостей у формуванні конкурентної переваги на регіональному та світовому ринках. Втім, низький рівень їх використання можна пояснити кризовим станом економіки України в цілому.
8.Висновки
Отже, передумовою для впровадження конкурентної стратегії галузі в умовах відкритої економіки є вдосконалення і стабілізації нормативно - правового поля щодо виробництва та реалізації фармацевтичної продукції. Оскільки, основним обмеженням обсягу українського ринку - низька платоспроможність населення, слід покращити основні показники функціонування економіки на макроекономічному рівні.
Для забезпечення власного розвитку, реконструкції виробництва у відповідності до міжнародних стандартів GMP, великим вітчизняним виробникам фармацевтичної продукції необхідні додаткові ринки збуту. Перспективи можуть бути пов'язані з освоєнням ринків країн Закавказзя та Середньої Азії (декотрі заводи вже відмічають прогрес у цих експортних напрямках). Проникнення на добре захищені ринки західноєвропейських країн (необхідні докази того, що препарат виготовлено відповідно до стандартів GMP, тестовано в лабораторії (GLP) та у клініці (GCP), далі існує складна система допуску до Reimbursement List (тобто перелік препаратів, вартість яких компенсується страховими компаніями) видається, на разі, справою малоймовірною. Більш реальним є освоєння відкритих та доступних ринків східноєвропейських країн.

 
 

Цікаве

Загрузка...