WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Характеристика туристського потенціалу Вінницької області - Реферат

Характеристика туристського потенціалу Вінницької області - Реферат


Реферат з
на тему:
Характеристика туристського потенціалу Вінницької області
Вперше так званий самодіяльний туризм прийняв організаційні форми на Вінниччині у 1977 р., коли по всіх республіках і областях СРСР були утворені федерації туризму, які існували при обласних радах по туризму та екскурсіях (профсоюзні структури). Саме у 1977 р. була утворена Вінницька обласна федерація туризму. У 1978 р. був утворений Вінницький міський турклуб, який у 1981 р. отримав назву "Меркурій". В цьому ж році була введена в експлуатацію перша черга турклубу, а 26.01.83 офіційно відкрита.
На протязі 1983-1989 років були здійсненні добудови і наприкінці 80-х років турклуб мав 1250 кв.м площі, у т.ч. спортзал з сауною і басейном, два зали - камінний на 80 осіб і актовий на 200 осіб. Крім того, кафе на 30 осіб, зимовий сад, учбові класи по видах туризму, бібліотека, методкабінет, майстерні, адміністративні та допоміжні приміщення.
У зв'язку з акціонуванням рад по туризму і екскурсіях у 1991 р. був утворений Вінницький туристсько-спортивний союз, якому згідно з постановою Фонду майна ВЦРПС було передано приміщення і майно турклубу.
З цього моменту турклуб став матеріально-технічною базою Вінницького ТСС. 90-ті роки - це роки "виживання". Значні площі клубу були віддані в оренду. Для вирішення питань фінансування діяльності ВТСС були утворені госпрозрахункові структури, у т.ч. підприємство "Турклуб "Меркурій" і приватне підприємство, які виконують статутні вимоги союзу, підконтрольні йому, сплачують оренду і беруть на себе ряд фінансових зобов'язань, у т.ч. утримання інструкторів, участь в організації масових заходів, утримання матеріально-технічної бази тощо. Визначені госпрозрахункові структури надають платні туристські послуги. Наприклад, організація і проведення подорожей на катамаранах на 2-10 і більше днів, у т.ч. водних по рр.П.Буг, Черемош та ін., гірськолижні виїзди в гори Карпат, Словакії та ін., пішоходні подорожі по Карпатах, Криму та ін. регіонах, у т.ч. за межами України. Крім того, надаються інші платні послуги (спортзал, сауна, громадське харчування тощо).
На початок 2003 року структура ВТСС, який є громадською незалежною самостійною організацією, така.
В колективні члени ВТСС входять чотири спортивні обласні федерації із своїми президїями і керівництвом, а саме: спортивного туризму, альпінізму та скельолазання, веслувального (водного) слалому, спортивної рибалки. Перші три федерації є регіональними осередками відповідних українских федерацій.
Вінницький міський турклуб "Меркурій", який у 80-ті роки неодноразово відзначався як кращий міський турклуб СРСР, є, таким чином, матеріально-технічною базою ВТСС та чотирьох федерацій. Чітко визначено розподіл обов'язків. Завдання федерацій: організація і проведення спортивних змагань, а також участь в них, підготовка команд, організація діяльності МКК (маршрутно-кваліфікаційної комісії), підготовка кадрів, робота по присвоєнню спортивних розрядів тощо.
ВТСС вирішує фінансові питання забезпечення діяльності федерацій, утримує матеріально-технічну базу, займається її розширенням, проводить масові оздоровчі заходи (зльоти), масові культурні заходи (авторські вечори, клуб самодіяльної пісні і самодіяльний "Театр біля каміну" тощо). Спортзал, сауна з басейном надаються по графіку безкоштовно спортивним командам, які тренуються і ведуть підготовку до змагань. Необхідне спорядження, яке потрібне для проведення змагань, видається безкоштовно. Змагання, в яких беруть участь федерації і які увійшли у річний план-графік, забезпечуються транспортом, харчуванням учасників та суде й, необхідним спорядженням.
Визначені проекти, на втілення яких направляє свої зусилля ВТСС: утворення траси водного слалому в с.Сокілець Немирівського району Вінницької області (вартість 200 тис.грн.), спорудження скельодрому у старому кар'єрі у межах міста (вартість 110 тис.грн.), утворення спортивно-культурного центру "Михайлова левада" у лісному масиві "Сабарів" на березі р.П.Буг на околиці м.Вінниці, розширення площ турклубу на 350 кв.м. (надбудова мансардового поверху), влаштування двох туристських притулків в області.
ВТСС об'єднує і захищає інтереси 15 тис.громадян області, які займаються оздоровчим та спортивним туризмом та скельолазанням.
Досягнення:
1. Вінницький оздоровчий та спортивний туризм досягнув рубежів 80-х років і перевищив їх.
2. Вінницькі туристи є багаторазовими чемпіонами України з водного, пішоходного і гірського туризму.
3. Спортсмени федерації веслувального слалому є також чемпіонами України і кандидатами у збірну олімпійську команду України.
4. Обласна і міська влада, завдяки багаторічній роботі, визнають діяльність ВТСС, запрошують брати участь у всіх відповідних заходах, здійснюють фінансову підтримку. Президент ВТСС входить до складу колегії облспорткомітету. Представники владних структур, у т.ч. їх керівники, беруть участь у масових заходах, які організує союз. Спортивні заходи ВТСС входять до планів заходів області і міста.
Умови дистанції "Крос-похід" ІІ клас
Крос-похід проводиться за системою жорсткого ралі. Склад команди 6 чоловік, зних не менше двох жіночої статі.
Довжина дистанції 7,4 км.
1. Старт. Команда з'являється за 15 хв. до старту для перевірки спорядження.

 
 

Цікаве

Загрузка...