WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Авіаційний транспорт України - Реферат

Авіаційний транспорт України - Реферат


Реферат на тему:
Авіаційний транспорт України
Транспортна мережа України складається з транспортних магістралей і вузлів, що зумовлює її лінійно-вузловий характер.
Транспортний вузол - це місце перехрещення трьох і більше ліній та потоків одного або кількох видів транспорту.
Розрізняються спеціалізовані та інтегральні транспортні вузли. Спеціалізовані є осередками одного виду транспорту (Умань - великий спеціалізований автомобільний транспортний вузол, Сміла - залізничний тощо). Інтегральні поєднують 2 - 4 види транспорту.
Київ - єдиний інтегральний автомобільно-авіаційно-залізнично-річковий транспортний вузол. Основними авіаційними транспортними вузлами також є:
- автомобільно-залізнично-авіаційні: Львів, Харків,
Дніпропетровськ;
- залізнично-авіаційно-морський: Одеса;
- автомобільно-авіаційний: Сімферополь.
У перевезеннях вантажів найбільша частка припадає на автомобільний транспорт (69%), на другому місці - залізничний (16%), на третьому - трубопровідний (14%). Частка річкового і морського транспорту незначна, авіаційного - зовсім мізерна. Отже, найважливішим видом транспорту за обсягом перевезення вантажів в Україні є автомобільний.
Авіаційний транспорт
1990 1995 1998 2000 2001 2002
перевезено пасажирів, млн. 15 2 1 1 1 1
пасажирообіг, млрд.пасажиро-км. 16,1 3.3 2,1 1,7 1,7 1,7
Рейтинг компаній по об'ємам валового прибутку у транспорті в 2002р
Назва компанії Прибуток, тис.грн
1 ПРИДНІПРОВСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ 2713211
2 ДОНЕЦЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ 2533140
3 УКРЗАЛІЗНИЧПОСТАЧ 2418201
4 ПІВДЕННО-ЗАХІДНА ЗАЛІЗНИЦЯ 2354476
5 ЛЬВІВСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ 2157445
6 ОДЕСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ 2108840
7 ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ 1812474
8 УКРПОШТА 1008484
9 ІНТЕР-КОНТАКТ, ЗАТ 405284
10 АВІАКОМПАНІЯ "МІЖНАРОДНІ АВІАЛІНІЇ УКРАЇНИ" 401939
11 ГП ПО ОБСЛУГОВУВАННЮ ПОВІТРЯННОГО РУХУ УКРАЇНИ 384895
12 МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВИЙ ПОРТ 368610
13 ІЛЬІЧОВСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВИЙ ПОРТ 358086
14 МОРСЬКИЙ ТОРГОВИЙ ПОРТ "ПІВДЕННИЙ" 348745
15 ОДЕСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВИЙ ПОРТ 341874
16 АВІАКОМПАНІЯ "АЕРОСВІТ" 339264
17 УКРАЇНСЬКЕ ДУНАЙСЬКЕ ПАРОПЛАВСТВА 311605
18 УКРРІЧФЛОТ 276320
19 МІЖНАРОДНИЙ АЕРОПОРТ "БОРИСПІЛЬ" 193642
20 КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН 159248
Авіаційний транспорт
Організаційно авіаційний транспорт України об'єднаний в "Авіалінії України", до яких належать 27 авіазагонів, 105 аеропортів, а також підприємства для ремонту авіаційної техніки.
Для повітряних перевезень України характерна велика, порівняно з іншими видами транспорту, сезонна нерівномірність: їхній обсяг зростає, починаючи з квітня й до серпня включно. Середня відстань авіаперевезень перевищує 1 тис. км.
Повітряні маршрути з'єднують Київ з аеропортами країн Західної Європи й Близького Сходу. Найбільший обсяг перевезень здійснюється з Франкфуртом, Дюссельдорфом, Віднем, Лондоном, Тель-Авівом. В Україні існує досить розгалужена мережа аеропортів. Розрізняють магістральні та місцеві аеропорти. Магістральні обслуговують переважно обласні центри і Київ.
Авіаційний транспорт відіграє важливу роль у здійсненні міжнародного сполучення України, особливо на заході, сході та півдні, а також у межах національної транспортної мережі, зокрема у напрямку захід - схід (Львів - Харків, Львів - Дніпропетровськ). Специфіка цього виду транспорту (швидкість, комфортність тощо) зумовлює його пріоритетний подальший розвиток.
Основні аеропорти - Бориспіль і Жуляни у м. Києві, Одеса, Сімферополь, Харків, Львів, Дніпропетровськ. В Україні також налічується близько 100 аеродромів, з яких 32 - цивільної авіації. На Київ припадає майже 1/6 всіх авіаційних пасажирських перевезень країни.
Аналіз сучасного стану авіаційних пасажирських перевезень дозволяє прогнозувати, що у 2000 році кількість авіапасажирів в Україні становитиме 5.1 - 5.3 млн. чол. У межах внутрішнього сполучення експлуатуватимуться переважно авіалінії Київ - Сімферополь, Київ - Одеса, Київ - Львів, Київ - Ужгород. Спостерігатиметься тенденція до загального скорочення регулярних внутрішніх рейсів водночас із значним збільшенням обсягів чартерних, рейсів між обласними центрами для ділових поїздок з використанням малої авіації (літаки на 8 - 12 пасажирів), а також до регулярної експлуатації невеликих аеропортів.
Розвитку міжнародних авіаційних зв`язків України сприятиме Угода про повітряне сполучення, підписана українським Урядом з 20 країнами світу.
Особливого значення набувають авіаційні перевезення через м. Київ, повітряні ворота країни, що є найсприятливішими для Європи та Америки. Здійснюється регулярне міжнародне пряме авіасполучення з мм. Амстердамом, Барселоною, Берліном, Брюсселем, Віднем, Лондоном, Мадридом, Манчестером, Москвою, Мюнхеном, Парижем, Римом, Франкфуртом-на-Майні, Цюрихом та іншими. Кількість прямих міжнародних авіаліній постійно зростає.
У весняно-літній період з метою забезпечення транспортного обcлуговування додаткового потоку іноземних туристів в Україну здійснюється чартерне сполучення з Великобританією, Іспанією, Італією, країнами Скандинавії, Францією, ФРН.
Основними проблемами розвитку повітрянного транспорту в Україні являється застарілий парк літаків, фактична відсутність внутрішньодержавних перевезень, невідповідність технічних можливостей аеропортів України сучасним міжнародним вимогам.
Дякуючи швидкості перевезень в повітрі доцільно перевозити швидкопсувні товари. Найбільшими аеропортами України являються: , (Київ), , (Одеса), , (Сімферополь), Харків, Львів, Дніпропетровськ, Донецьк.
Головний український авіаційний перевізник - компанія "Міжнародні авіалінії України". Понад 10 інших авіакомпаній України також здійснюють регулярні та чартерні пасажирські рейси по країні та за кордон. З метою визначення найзручніших авіашляхів для іноземних туристів в Україні авіакомпаніями постійно проводяться маркетингові дослідження.
Транспортна мережа України та, зокрема, дванадцяти її областей, що досліджуються, досить розвинута і є сприятливою для організації туристичного обслуговування в межах системи туристсько-екскурсійних маршрутів "Намисто Славутича".
ЗАКОН УКРАЇНИ про транспорт > Розділ II. ТРАНСПОРТНА СИСТЕМА

 
 

Цікаве

Загрузка...