WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Зовнішньоекономічні зв'язки України з країнами світу - Курсова робота

Зовнішньоекономічні зв'язки України з країнами світу - Курсова робота

викладачі з Росії, Швеції, Швейцарії, Болгарії, інших країн (лекції з менеджменту, маркетингу, біржової діяльності).
У 1992 р. Україна, зокрема Львівський університет, включилась в роботу Балтійського університету - об'єднання вчених істудентів 13 країн, що діє на базі університету шведського міста Уппсала. Вчені кафедр економічної і соціальної географії та політичної географії і країнознавства координують роботу по розробці оглядового атласу "Балтійський регіон: народи і країни".
Значну роботу серед зарубіжних громадян проводять національно-культурні товариства України. Зокрема, слід відзначити діяльність Українського товариства дружби і культурних зв'язків із зарубіжними країнами і Товариства культурних зв'язків з українцями за кордоном (товариство "Україна"), Перше з них налагодило сталі контакти майже з 900 громадськими організаціями і з понад 300 відомими громадськими діячами із 102 країн світу. Товариство "Україна" співпрацює з 50 організаціями зарубіжних українців Польщі, Чехії, Словаччини, колишньої Югославії, країн Західної Європи, США, Канади, Латинської Америки, Австралії.
З міжнародним світом тісно пов'язаний Союз Українок (СУ), створений (точніше відновлений, бо був ліквідований більшовиками у 1939 р.) 20-21 грудня 1991 р. у Києві на Першому Всеукраїнському установчому з'їзді. Осередки зарубіжних союзів українок засновані у всіх державах світу, де компактно проживають українські родини.
Одним із чинників дальшого розвитку охорони здоров'я і медичної науки в Україні є її інтеграція у світові медичні структури.
Помітною подією у галузі міжнародної співпраці став III конгрес Світової Федерації Українських Лікарських Товариств (СФУЛТ), що відбувся у Києві (3-10 серпня) і Львові (10-17 серпня 1990 р.). Це Товариство було засноване в травні 1977 р. у Чікаго, США. Воно організаційно об'єднало всі українські лікарські товариства в діаспорі. Конструктивні зв'язки українських лікарів світу сприяють прогресові медицини в Україні, поліпшенню охорони здоров'я нашого народу.
Самостійно і впевнено Україна виходить на міжнародну спортивну арену. Досить успішним був перший виступ нашої команди на Всесвітній шаховій Олімпіаді в столиці Філіппін Манілі (1991 р.), де команда українок посіла друге місце. Ще більш впевненою стала гра наших спорт-сменів на командному чемпіонаті Європи в угорському місті Дебрецені (1992 р.), де жінки вибороли золоті медалі, а чоловіки - срібні, а також на зимовій Олімпіаді в Ліллехаммері (Норвегія), де юна українська спортсменка Оксана Баюл здобула золоту нагороду в одиночному фігурному катанні на ковзанах.
Екологічна ситуація в Україні настільки складна, що стала ланкою глобальної проблеми людства. Досить назвати аварію на Чорнобильській АЕС, яка викликала радіоактивне забруднення суміжних територій України, Білорусії й Росії. Отже, участь нашої держави у світовому екологічному співробітництві вкрай необхідна. І Україна активно включається у це співробітництво. Вона співпрацює з Програмою ООН по навколишньому середовищу (ЮНЕП), заснованою 15 грудня 1972 р. Українська делегація була учасником Конференції ООН по навколишньому середовищу і розвитку, що відбулася в червні 1992 р. у Ріо-де-Жанейро (Бразилія) з участю керівників 176 країн. У Львові в 1990 р. на міжнародній конференції з питань захисту навколишнього середовища створено Міжнародний інститут-асоціацію регіональних екологічних проблем (МІ-АРЕП).
Після тривалого переслідування відроджується поліструктурна релігія України. Так, на першому синоді єпископів Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ), що відбувся у Львові 17-31 травня 1992 р., крім вітчизняних владик, вирішували проблеми церкви зарубіжні учасники з Канади, США, Польщі, Хорватії, Німеччини, Франції, Ве-ликобританії, Австралії, Бразилії. Встановилися контакти УГКЦ з Ватиканом - центром Католицької церкви всього світу. У Римі знаходиться Український центр, куди входять Собор святої Софії, Український католицький університет імені Папи Климентія, Українська мала семінарія. Українські церкви беруть участь в екуменічному русі за створення всесвітньої християнської церкви. Центром цього руху є Женева (Швейцарія).
Україна переживає складні часи державотворення і становлення ринкової економіки. І тут дуже багато важить єдність світового українства. Такому єднанню вельми сприяли Конгрес українців держав колишнього Радянського Союзу, що відбувся в Києві 22-23 січня 1992 р., а також Всесвітній форум українців (ВФУ), який теж проходив у Києві 21-24 серпня 1992 р. На форумі створено Всесвітню українську координаційну раду, прийнято Маніфест політичних партій, рухів, об'єднань, угруповань, громадських організацій України, екзильних адміністрацій зарубіжного українства. У ньому виражена основна ідея форуму: домогтися єдності всього українства світу в ім'я вирішення го-ловного завдання - побудови повноцінної держави України, матері всіх своїх дітей.
4. ПЛАТІЖНИЙ ТА ТОРГОВЕЛЬНИЙ БАЛАНСИ
Платіжний баланс - це категорія, в якій знаходять вартісний вираз зовнішньоекономічні відносини країни зі світом. У ньому відбиваються результати міжнародних економічних відносин. Він найповніше (кількісно та якісно) виражає масштаби, структуру й характер зовнішньоекономічних операцій країни, її участь у світовому господарстві.
Платіжний баланс - це співвідношення між сумою надходжень, одержаних даною країною з-за кордону, і сумою здійснених нею платежів за кордоном за певний відрізок часу (рік, квартал, місяць). На його формування впливає ряд факторів: масштаби економічного потенціалу країни, сутність її участі у світовому поділі праці та ін.
Платіжний баланс - це документ, що відображає всі операції з грошима, які обслуговують зовнішньоекономічні зв'язки держави; це баланс між усіма доходами, які Україна отримує від іноземних держав у результаті зовнішньоекономічної діяльності, і всіма платежами, які вона здійснює зарубіжним державам. Облік платежів з усіх зовнішньоекономічних операцій відбувається за принципом подвійної бухгалтерії. Наприклад, гроші, які надійшли за рахунок експорту, оприбутковуються зі знаком "плюс" (як прибуток), а гроші, що йдуть за кордон (наприклад, виплата за імпорт), записуються в платіжний баланс зі знаком "мінус" (як витрати). Різниця між доходами й витратами із зовнішньоекономічних операцій називається "сальдо платіжного балансу". Воно може бути позитивним або негативним. В останньому випадку держава буде мати "дефіцит платіжного балансу". Це може негативно позначитися на стабільності обмінного курсу національної валюти.
Стан платіжного балансу визначається діючою міжнародною валютною системою і в свою чергу впливає на її функціонування. Україна розробляє платіжний баланс за схемою й методикою Міжнародного валютного фонду.
Платіжний баланс включає: торговельний баланс; платежі та над-ходження за послуги, некомерційні платежі, доходи від зарубіжних інвестицій, рух довгострокового та

 
 

Цікаве

Загрузка...