WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розвиток і розміщення промислового комплексу України - Контрольна робота

Розвиток і розміщення промислового комплексу України - Контрольна робота

морського суднобудування є Миколаїв та Херсон, а річного - Київ. Судоремонт морського транспорту здійснюється в Одесі, Маріуполі, Керчі та Севастополі, а річного - Запоріжжі та Ізмаїлі.
Автомобільні заводи України випускають автобуси (Львів), великовантажні автомашини (Кременчук), маловантажні легкові автомобілі (Запоріжжя), легкові автомобілі для сільської місцевості (Луцьк), автомобільні мотори (Мелітополь).
Центрами автомобілескладання є Луганськ, Чернігів, Херсон.
Мотоцикли, мопеди та велосипеди виготовляють у Львові, Києві, Харкові та Чернігові.
Центрами літакобудування є Київ та Харків.
Найважливішим центром тракторобудування є Харків, де діють заводи - тракторний, тракторних самохідних шасі, моторобудівний. Колісні трактори виробляють у Дніпропетровську, тракторні агрегати- у Вінниці. Ряд великих підприємств для виробництва деталей і запасних частин для тракторів працює у Сімферополі, Кременчуці, Чугуєві, Києві, Білій Церкві, Луганську, Одесі.
Виробництво верстатів зосереджено в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Запоріжжі, Львові, Краматорську, Житомирі.
Найбільшими центрами виробництва телевізорів є Львів, Київ, Харків, Сімферополь; електронно-обчислюваних машин - Київ, приладобудування та інструментів - Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Донецьк, Запоріжжя, Львів.
Хіміко - лісовий комплекс охоплює галузі промисловості, що продукують сировину і конструкційні матеріали. До них передусім належать хімічна і лісова промисловості, які забезпечують народне господарство мінеральними добривами, содою, фабрами, паливно-мастильними продуктами, пластмасами, синтетичними волокнами, пиломатеріалами, папером, целюлозою та багатьма іншими видами сировини й матеріалів.
Хімічна промисловість належить до складних галузей. У структурі хімічної та нафтохімічної галузей виявляють такі підгалузі:
" гірно-хімічну,
" основну хімію,
" хімію органічного синтезу,
" галузі з виробництва полімерних матаріалів,
" хімію тонкого органічного синтезу (лаків, фарб, фотохімічних товарів),
" побутову хімію.
Україна має потужну сировинну базу для розвитку хімічної промисловості.
Хімічна промисловість найбільш розвинена в Донбасі, Придніпров'ї і Прикарпатті.
Продукцією гірничо-хімічної промисловості є калійні солі Калуша та Стебника, сірка Роздолу та Яворова, кам'яна сіль Артемівська і Слов'янська, вапняки Донецької області та Автономної Республіки Крим. Галузь в основному сконцентрована у Карпатському, Донецькому і Придніпровському економічних районах.
Нафтопереробна промисловість зосереджена в районах видобування нафти, в портових містах України, у Донбасі, Придніпров'ї, Прикарпатті та центральній частині України. Це нафтопереробні підприємства Одеси, Херсону, Бердянська, Кременчука, Лисичанська, Запоріжжя, Вінниці, Дрогобича, Борислава, Надвірної та Львова.
Гумова промисловість представлена Дніпропетровським шинним, Білоцерківським комбінатом шин та гумоазбестових виробів, Київським АТ "Київ-Гума", Київським і Сумським регенераторними заводами, підприємствами у Бердянську, Запоріжжі, Харкові, Одесі, Ніжині та інших містах. Сажу виробляють у Дашаві, Саханові та Кременчуці.
Підприємства сірчанокислотного виробництва розміщені разом з виробництвом фосфорних і азотних добрив у Костянтинівці, Сумах, Вінниці, Одесі, Горлівці, Дніпродзержинську й Лисичанську.
Фосфорні добрива виробляють на Вінницькому й Костянтинівському хімічних заводах, Сумському ВО "Хімпром" та Одеському суперфосфатному заводі.
Азотно-тукова промисловість України випускає азотні добрива: сульфат амонію, аміачну селітру, карбамід, тощо. Основні центри - Дніпродзержинськ, Горлівка, Лисичанськ, Алчевськ, Северодонецьк, Запоріжжя, Черкаси, Рівне.
Найбільші підприємства по виробництву хімічних волокон розміщені у Чернігові (синтетичні волокна), Києві (Дарницький шовковий комбінат), Черкасах (штучний шовк), Сокалі (штучне волокно).
Складовими частинами лісового комплексу України є лісогосподарський, деревообробний, целюлозно-паперовий, лісохімічний підкомплекси.
Ліс в Україні заготовляється в основному в Івано-Франківській, Закарпатській, Волинській, Житомирській, Київській і Чернігівській областях.
Найбільшими центрами лісопилення в Україні є Брошнів, Рожнятів, Вигода, Надвірна в Івано-Франківській, Чернівці і Берегомет у Чернівецькій, Сколе, Стрий і Турка у Львівській, Рахів і Свалява в Закарпатській, Костопіль і Сарни в Рівненській, Ковель і Камінь-Каширський у Волинській, Малин, Овруч і Коростень у Житомирській областях.
Фанерна промисловість зосереджена в основному в Львові, Києві, Чернівцях, Оржеві і Костополі.
Найбільші меблеві підприємства розташовані у Києві, Харкові, Львові, Ужгороді, Мукачеві, Одесі, Луганську, Дніпропетровську, Донецьку, Івано-Франківську, Чернівцях та інших містах.
Основними центрами лісохімії є Великий Бичків, Перечин, Свалява (Закарпатська область), Коростень (Житомирська область), Київ та ін.
Промисловість будівельних матеріалів - комплекс галузей у складі важкої промисловості, які виготовляють матеріали, деталі, та конструкції для всіх видів будівництва.
До неї належать галузі :
- цементна,
- азбестоцементних цементних виробів,
- збірних залізнобетонних і бетонних конструкцій та виробів,
- стінових матеріалів,
- будівельної кераміки,
- будівельних матеріалів та виробів з полімерної сировини,
- народних будівельних матеріалів,
- пористих заповнювачів та ін.
Найбільші центри промисловості будівельних матеріалів - Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Донецьк, Маріуполь.
Найбільші цементні комбінати України споруджені у Донбасі -
Авмросієвський, Краматорський, Єнакієвський. Найбільші цементні заводи розташовані у Криврму Розі, Дніпродзержинську й Дніпропетровську, у Львівській (Миколаїв), Рівненській (Здолбунів), Івано-Франківській (Ямниця) та Хмельницькій (Кам'янець-Подільський) областях.
На території України утворилися чотири великі зони виробництва цементу :
- південно-східна (Донецька обл.),
- північно-східна (Харківська обл.),
- центральна (Дніпропетровська обл.),
- західна (Рівненська, Івано-Франківська, Львівська та Хмельницька області).
Основні об'єднання з виготовлення комплектів збірних залізобетонних конструкцій і деталей є Харківське, Львівське, Криворізьке, Луганське, Сумське.
Підприємства для виготовлення збірного залізобетону для гідротехнічного будівництва зосереджені в Каховці (Херсонська обл.), Новомосковську (Дніпропетровська обл.), Арцизі (Одеська обл.). Збірні залізобетонні конструкції для мостів та шляхового будівництва виготовляють у Києві, Вінниці, Житомирі, Львові. Підприємства для виробництва сталевих конструкцій діють у Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Запорізькій, Житомирській, Львівській областях.
Виробництво будівельної цеглискладається з двох підгалузей - виробництво

 
 

Цікаве