WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розвиток і розміщення промислового комплексу України - Контрольна робота

Розвиток і розміщення промислового комплексу України - Контрольна робота

Миронівська,
- Старобешевська,
- Слов'янська,
- Курахівська,
- Ізуєвська.
2. Придніпров'ї:
- Запоріжська,
- Криворіжська 1,
- Криворіжська 2,
- Придніпровська.
3. Харківській області:
- Зміївська,
- Готвольдовська.
4. Західній частині України:
- Добротвирська,
- Бурштинська,
- Калуська.
5. Вінницькій області:
- Ладижинська.
6. Київській області:
- Трипільська.
Основні гідроелектростанції розташовані на Дніпрі. Це - Дніпрогес, Кременчуцька, Каховська, Дніпродзержинська, Канівська і Київська. На Дністрі збудована Дністровська ГЕС - ГАЕС, у Закарпатській області - Тебле-Ріцька ГЕС. Крім них, на малих річках діють близько сотні електростанцій невеликої потужності, більші з них належать до державної енергосистеми. Збудовано каскади ГЕС на річках Рось (Корсунь-Шевченківська, Стеблеківська та ін.) і Південний Буг.
Специфічну роль відіграють гідроакумуляційні електростанції (ГАЕС):
" Київська,
" Дністровська,
" Запорізька (Дніпрогес 2).
За їх допомогою можна успішно вирішити проблему забезпечення споживачів електроенергією в пікові години.
Атомні електростанції Украіни:
- Чорнобильська,
- Рівненська,
- Хмельницька,
- Запоріжська,
- Південноукраїнська.
Металургійна промисловість є основою розвитку машинобудування, металообробки і будівництва. Сучасна чорна металургія посідає одне з чільних місць у народному господарстві країни і є матеріальною базою всього комплексу важкої індустрії України.
Чорна металургія впливає на розвиток усіх галузей народного господарства України як найголовніший споживач палива й електроенергії, води. До складу чорної металупгії належить видобуток, збагачення та агломерація залізних, марганцевих і хромітових руд; виробництво чавуну, доменних феросплавів, сталі й прокату, електроферосплавів, вогнетривів, металів промислового значення, вторинна переробка чорних металів і коксування вугілля, видобуток допоміжних матеріалів.
Основні райони виробництва чавуну, прокату, сталі:
1. Придніпров'я:
- Дніпропетровськ,
- Дніпродзержинськ,
- Запоріжжя,
- Нікополь.
2. Донбас:
- Донецьк,
- Макіївка,
- Комунарськ,
- Краматорськ,
- Костянтинівка.
3. Кривбас:
- Кривий Ріг.
4. Приазов'я:
- Маріуполь.
Найпотужнішими заводами, комбінатами повного циклу є:
" Криворіжсталь,
" Азовсталь,
" Запоріжсталь,
" Донецькій завод,
" Макіївській завод.
Територіально виробництво труб зосереджено в:
" Нікополі,
" Дніпропетровську,
" Харцизьку.
Кольорова металургія включає видобуток, збагачення, металургійну переробку кольорових руд, дорогцінних і рідкісних металів, у тому числі виробництво сплавів, прокат кольорових металів, переробку вторинної сировини і видобуток кольорового каміння.
У структурі виробництва кольорових металів України провідне місце посідає алюмінієва промисловість, що складається з виробництва глинозему та алюмінію. Основною алюмінієвою рудою є боксити, запаси яких в Україні невеликі. Промислове значення мають Високопільське (Дніпропетровська обл.) і Смілянське (Черкаська обл.) родовоща. В Україні є значні запаси нефелінових порід, що можуть бути сировинною базою великої алюмінієвої промисловості (Жовтневе та Єланчицьке в Приазов'ї).
Алюмінієва промисловість України має новий великий глиноземний завод, збудований у Миколаєві, який працює на бокситах Гвінеї, Запорізький завод і завод алюмінієвих сплавів у Свердловську (Луганська обл.).
Підприємства титаново-магнієвої металургії добувають і збагачують титаново-магнієву сировину і виробляють титан і магній.
Сировиною для одержання магнію в Україні є потужні родовища калійно-магнієвих солей Прикарпаття (у Стебнику, Калуші), мілководні водойми Приазов'я і Причорномор'я (Сиваш), що містять у розчиненому вигляді багато сполук магнію та інших солей. У Калуші збудовано магнієвий завод у виробничому об'єднанні "Оріана", у Запоріжжі - магнію і титану. На Верхньодніпровському гірничо-металургійному комбінаті, розташованому у м. Вільногірську (Дніпропетровська обл.), виробляють цирконієвий, рутиловий, ільменітовий концентрати, цирконій знезалізнений, двоокис цирконію. На місцевих покладах кіновару понад століття працює Микитівський ртутний комбінат (Донецька обл.).
В Україні є Константинівський завод "Укрцинк", який працює на базі цинкових концентратів. Основна продукція заводу - металевий цинк.
Побузький нікілевий завод (Кіровоградська обл.) переробляє місцеві залізо-нікелеві руди. Основна його продукція - нікель і феронікель.
У Атемівську (Донецька обл.) збудовано завод для обробки кольорових металів, який випускає мідний і латунний круглий і плоский прокат (прути, труби, дріт, листи).
Машинобудівний комплекс охоплює два десятки спеціалізованих галузей. До нього належать практично всі галузі машинобудування (крім годинникової). Він є основою важкої індустрії й відіграє вирішальну роль у створенні матеріально-технічної бази.
В узагальненому виді структура машиннобудівного комплексу складається із галузей:
1. Важкого машинобудування:
- металургійне,
- гірничо-рудне,
- енергетичне.
2. Середнього машинобудування:
- транспортне,
- сільськогосподарське і тракторне,
- верстатобудування,
- устаткування для легкої і харчової промисловості.
3. Точного машинобудування:
- приладомашинобудування,
- електротехнічне машинобудування.
Найважливішою складовою частиною важкого машинобудування є виробництво металургійного і гірничо-рудного устаткування.
Основне підприємство - Новокраматорський завод, який випускає устаткування для доменних печей, ковальсько-пресове устаткування та екскаватори.
Устаткування для металургійної промисловості виробляється в:
" Маріуполі,
" Дебальцево (Луганська обл.),
" Кривому Розі,
" Дніпропетровську.
Підприємства, що виробляють гірничо-рудне устаткування, розташовані в Донбасі і Придніпров'ї.
Заводи по виробництву шахтного устаткування функціонують в Донецьку, Харкові та Луганську.
Центрами виробництва енергетичного устаткування є Харків та Полтава.
Виробництво устаткування для нафтової і газової промисловості зосереджено в Харкові, Конотопі (Сумська обл.) та Дрогобичі (Львівська обл.).
Структура транспортного машинобудування:
- залізничне машинобудування,
- авто машинобудування,
- авіа машинобудування,
- суднобудування (морське та річне).
В Україні транспортне машинобудування представлено всіма галузями.
Великі заводи, що спеціалізуються на виробництві устаткування для залізниць розташовані у Луганську, Харкові та Дніпропетровську. А головними центрами вагонобудування є Дніпродзержинськ, Кременчук і Кадієвка (Луганська обл.). Залізничні цистерни виробляють в Маріуполі, а в великих транспортних центрах і вузлах працюютьлокомотивно-ремонтні заводи.
Центрами

 
 

Цікаве