WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Ресурсно - природний потенціал Китаю та його вплив на формування економіки Китаю - Курсова робота

Ресурсно - природний потенціал Китаю та його вплив на формування економіки Китаю - Курсова робота

становлять 400 млн.т /біля 30% зосереджено у провінції Шансі/, міді - 50 млн.т. Ресурси олова - 15% світових запасів /половина з них в родовищі Гецзю в провінція Юньань/. Сурма /75% світових ресурсів/ знаходиться в основному в провінції Хунань; ртутні руди /450 тис.т/ - провінція Гуйчжоу. Запаси свинцю і цинку /9 і 12 млн.т/ зосереджені на північному сході та у центральному Китаї. Запаси титану становлять 20% світових, вольфраму - понад 90% /Даюйське родовище у провінції Цзянсі - найбільше у світі /.
За запасами золота КНР посідає четверте місце у світі /40% - провінція Шаньдунь/. Ресурси рідко-земельних елементів /Внутрішня Монголія/ у 5 разів перевищують рівень усіх інших країн світу, разом узятих.
Є у Китаї значні родовища металічних корисних копалин /залізного піриту, магнезиту, фосфору, азбесту, графіту, плавикового шпату /. Таким чином, найбагатші запаси корисних копалин сприяють економічному розвитку країни, хоч не всі вони використовуються у повній мірі."
КНР це розвинута держава і тому запаси мінеральних ресурсів дуже важливі для розвитку провідних галузей економіки.
4. Земельні, водні, кліматичні ресурси.
Рельєф восновному гірський: 58 % території розміщено на висоті понад 1 тис.м над рівнем моря, рівнини становлять тільки 12%. Найвища частина країни - західна. Тут розміщене найбільше у світі Тібетське нагір'я, яке називають "Дахом світу" /середня висота - 4,5 тис.м/. Нагір'я оточене високими гірськими системами - Гімалаями, Каракорумом, Куньлунем. На півночі знаходяться Східний Тянь-Шань, Монгольський Алтай, а на півночі та північному заході - великі пустелі - Таримська, Джунгурська, Алашань, Гобі. Г На схід рельєф знижується. Тут знаходяться Велика Китайська рівнина та рівнина Дунбейпіньюань - регіони давнього землеробства.
Клімат Китаю різноманітний. На заході він різко континентальний. Середня температура січня від -10 до -25 С. Опадів - усього 50-250 мм на рік. Сніговий покрив незначний, що сприяє випасу худоби.
На сході кліматичні умови сприяють вирощуванню двох урожаїв протягом року. Тут клімат мусонний, субтропічний і тропічний. Середня температура січня від -4 С на півночі, до +8 С на півдні, липня - на рівнинах 20-28 С. Опадів від 50-100 до 400-800 мм на півночі та заході, 2000-2500 мм і більше - на півдні. Восени часті тайфуни. Для Китаю характерні поводі та засухи. Поводі характерні для рік Хуанхе і Янцзи та зв'язані з тайфунами.
Ґрунтовий покрив характеризується значною різноманітністю. Практично є всі види грунтів Євразійського континенту, крім тундрових і північної тайги. Лише 10% території - орні землі, 14% ліси, 31% - пасовища, останні 45% - піскові і кам'янисті пустелі, інші землі. Китай не має значних перспектив розвитку сільського та лісового господарства за рахунок розширення угідь.
За запасами поверхневих вод Китай займає шосте місце у світі. На душу населення припадає 2,7 тис. м запасів води /25% середньосвітового показника /.
У Китаї є велика кількість річок /їх загальна протяжність біля 227 тис.км/. Найбільша річка Китаю і третя у світі /після Нілу і Амазонки/ - Янцзи. Друга - Хуанхе.
На річках - значні коливання рівня води по сезонах року, що ускладнює річкове судноплавство. У Китаї збудовано багато каналів. Найбільший у світі Великий канал /від Пекіна до Ханчжоу/, будівництво якого почалось ще 2,4 тис.років тому. Площа озер - 80 тис.км . Серед них 12 великих. Багаточисленні озера є у басейні нижньої течії р.Янцзи /Дунтінху, Поянху, Тайху/.
Флора і фауна дуже різноманітні. Ліси на півночі мішані і хвойні, на півдні широколистяні субтропічні та тропічні. Флора багата, нараховує 35 тис.видів. Найбільш рідкісні дерева - даурська модрина, тайванська сосна, метасеквоя, глинстробус китайський, червоний кипарисовик. Є тунгове, лакове, камфорне дерева, олійна камелія, бамбук та інші, які використовуються у промисловості. У Китаї водиться 3,5 тис. видів хребетних /10 % світової фауни/, 2 тис. видів риб, 1,1 тис. видів птахів, 450 видів диких тварин та інші. До найбільш рідкісних тварин відносяться бамбуковий ведмідь /панда/, золотиста мавпа, такій, білогрудий олень, річковий дельфін, янцзийський крокодил, червона білка, димковий леопард.
5. Екологічна оцінка природних ресурсів
Екологічна ситуація, що склалась на даний момент в Китаї є складна тому що лише 1/5 промислових стоків і різних твердих відходів. Забруднення повітря у великих містах і центрах промисловості Китаю як завжди велика тому і це є теж екологічною проблемою.
Із 27 великих річок 15 надзвичайно забрудненні. У них щорічно викидається понад 80 млн. тонн забруднених стоків.
І це все ще не одна проблема екології Китаю, тому в цій країні робиться все можливе для того щоб якнайбільше зменшити викиди в атмосферу і повітря, воду у землю.
Тому в Китаї на всіх підприємствах, що займаються промисловою, або хімічною діяльність необхідною умовою є фільтрацію відходів їхнього виробництва.
Але у Китаї дещо зроблено щодо охорони і екологічної стабільності фауни і флори.
У країні нараховуються понад 50 зоопарків, 85 заповідників ( площа яких сягає 2,2 млн. га).
Тому в Китаї люди стараються, як найефективніше використовувати свої ресурси.
Висновок
Я надіюсь, що у цій роботі я висвітлив самі найголовніші проблеми, що стосувались цієї роботи, а саме проблеми екології Китаю і ситуації, що склалась навколо цієї держави, а також природні, водні, земельні ресурси.
Моя курсова робота заслуговує на високу оцінку.
Список використаної літератури
1. Качан Є. П. " Економічна і соціальна географія зарубіжних країн. 1997р.
2. Тарасюк В. П. "Економічна географія східних країн" 1996р.
3. Пелепченко Р.Р. "Географія Китаю" 1998р.
4. Стрицюк А.П. "Китай" К. 1999р.

 
 

Цікаве