WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Агропромисловий комплекс україни - Курсова робота

Агропромисловий комплекс україни - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
з предмету "Розміщення продуктивних сил України
і регіональна економіка"
на тему:
"Агропромисловий комплекс україни"
ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………………3
1. МІСЦЕ АПК УКРАЇНИ В НАРОДНОМУ ГОСПОДАРСТВІ, ЙОГО СТРУКТУРА……………………………………………………………………….4
2. ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ТА РОЗМІЩЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ…………………………………………………...6
3. ОСОБЛИВОСТІ РОЗМІЩЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РОСЛИННИЦТВА УКРАЇНИ…………………………………………………………………………..11
4. ОСОБЛИВОСТІ РОЗМІЩЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ТВАРИННИЦТВА УКРАЇНИ…………………………………………………………………………..22
5. ОСОБЛИВОСТІ РОЗМІЩЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ………………………………………………..24
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………27
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА……………………………………………….29
ДОДАТКИ…………………………………………………………………………30
ВСТУП
Тема курсової роботи: "АПК України" є вкрай важливою для вивчення. Даний комплекс забезпечує населення України продуктами харчування та їх похідними.
Це складний комплекс виробництва, що об'єднує різні галузі народного господарства. Агропромисловий комплекс (АПК) значною мірою визначає соціально-економічний розвиток країни, рівень життя населення, його забезпечення продуктами харчування, а промисловість - сільськогос-подарською сировиною. Вирішення продовольчої проблеми здійснюється переважно в АПК. Саме через це він є важливою ланкою економіки і мусить мати пріоритетний розвиток.
В АПК зайнято близько 1/3 всієї чисельності працівників народного господарства. На частку його галузей припадає понад 30% основних виробничих фондів.
Галузі АПК формують близько 1/3 національного доходу і майже 2/5 валового суспільного продукту.
За виробничою ознакою до складу АПК входять продовольчий комплекс і непродовольчий. Продовольчий комплекс - це сукупність галузей, пов'язаних з виробництвом продуктів харчування рослинного і тваринного походження. Крім того, до продовольчого комплексу (ПК) входять виробництва, що технологічно не належать до сільського господарства. Це - виробництво солі, мінеральних вод, вилов риби та ін.
В даній курсовій роботі ставлю перед собою мету дослідити такі питання як: структура АПК України. її головні галузі та особливості їх розвитку та розміщення, проблеми АПК.
Вивчення цих питань, на мою думку, дає змогу краще зрозуміти АПК України, його зв'язки з іншими галузями народного господарства та загальне місце в розміщенні продуктивних сил України.
1. МІСЦЕ АПК УКРАЇНИ В НАРОДНОМУ ГОСПОДАРСТВІ,
ЙОГО СТРУКТУРА
Галузевій структурі народного господарства притаманні певні міжгалузеві пропорції, міжгалузеві виробничі зв'язки, що постійно посилюються і розширюються. Відбувається процес інтеграції різних стадій виробництва і розподілу тієї чи іншої продукції. В народному господарстві України спостерігається взаємодія галузей у складі інтеграційних структур - міжгалузевих комплексів [3, с.105]
Одним з таких найбільш потужних і багатогалузевих комплексів є аграрно-промисловий. Це складний комплекс виробництва, що об'єднує різні галузі народного господарства. Агропромисловий комплекс (АПК) значною мірою визначає соціально-економічний розвиток країни, рівень життя населення, його забезпечення продуктами харчування, а промисловість - сільськогосподарською сировиною. Вирішення продовольчої проблеми здійснюється переважно в АПК. Саме через це він є важливою ланкою економіки і мусить мати пріоритетний розвиток.
В АПК зайнято близько 1/3 всієї чисельності працівників народного господарства. На частку його галузей припадає понад 30% основних виробничих фондів.
Галузі АПК формують близько 1/3 національного доходу і майже 2/5 валового суспільного продукту.
АПК - це складний комплекс, де економічно, технологічно та організаційно взаємопов'язані між собою багато галузей і виробництв. АПК має надто складну функціональну і галузеву структуру. До його складу входять 3 основні сфери:
1. Сільськогосподарське виробництво - рослинництво і тваринництво, що створюють сировинну базу АПК. Це його основна базова ланка.
2. Галузі, що створюють матеріально-технічні засоби для галузей АПК. Це - сільськогосподарське машинобудування, виробництво засобів захисту рослин, мінеральних добрив, комбікормова і мікробіологічна промисловість, виробництво тари, спеціального устаткування і приладів для АПК та ін.
3. Галузі, що забезпечують переробку сільськогосподарської продукції (харчова, легка).
Крім цих основних сфер, до АПК входять виробнича і соціальна інфраструктури у тій частині, що працює на потреби цього комплексу. Йдеться про транспорт, складське господарство, матеріально-технічне постачання, інженерні споруди, в тому числі іригаційні системи, заготівлю, зберігання сільськогосподарської продукції, інформаційне забезпечення, спеціалізовану торгівлю, комунально-житлове господарство, культурне та медичне обслуговування тощо За виробничою ознакою до складу АПК входять продовольчий комплекс і непродовольчий. Продовольчий комплекс - це сукупність галузей, пов'язаних з виробництвом продуктів харчування рослинного і тваринного походження. Крім того, до продовольчого комплексу (ПК) входять виробництва, що технологічно не належать до сільського господарства. Це - виробництво солі, мінеральних вод, вилов риби та ін. [3].
Доповнюючою ланкою АПК є наукові заклади та підготовка кваліфікованих кадрів для забезпечення його ефективного функціонування.
За виробничою ознакою до складу АПК входять продовольчий комплекс і непродовольчий. Продовольчий комплекс - це сукупність галузей, пов'язаних з виробництвом продуктів харчування рослинного і тваринного походження. Крім того, до продовольчого комплексу (ПК) входять виробництва, що технологічно не належать до сільського господарства. Це - виробництво солі, мінеральних вод, вилов риби та ін.
До непродовольчого комплексу належать галузі, пов'язані з виробництвом товарів широкого вжитку із сировини рослинного і тваринного походження; галузі легкої промисловості, насамперед ті, які займаються первинною переробкою сільськогосподарської сировини.
Ці комплекси, в свою чергу, залежно від виду сировини, що використовується, поділяються на рослинницькі і тваринницькі підкомплекси.
Особливу роль в АПК відіграє продовольчий комплекс, який забезпечує населення продуктами харчування. Він включає галузі, пов'язані лише з виробництвом продовольчої продукції. До складу цього комплексу входять зернопродуктовий, картоплепродуктовий, цукробуряковий, плодоовочеконсервний, виноградно-виноробний, м'ясний, молочний, олійно-жировий підкомплекси. Крім того, до його складу входять певні інфраструктурні галузі.
2. ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ТА РОЗМІЩЕННЯ
СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Найважливішою ланкою АПК, другою важливою галуззю ма-теріального виробництва України є її високоінтенсивне,

 
 

Цікаве

Загрузка...