WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка - Реферат

Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка - Реферат

ландшафтів південно-західної частини Волинського Полісся, їх біорізноманітність стала основною причиною створення парку в грудні 1983 р. на площі 32830 га. На його території знаходиться 22 прісноводні озера, найбільші серед них - Свитязь, Полумецьке, Піскове. Поверхня парку плоска, рівнинна з незначним схилом до півночі. Зустрічаються соснові, вільхові і березові ліси. Багато боліт, найбільшим є "Князь Багон", що виконує велику екологічну роль. Район Шацьких озер - одна із зупинок для відпочинку перелітних водоплавних і болотних птахів. На берегах озер розташовані бази відпочинку, спортивні й дитячі табори, санаторії.
Великий каньйон Криму
Найбільший каньйон України, одне з природних чудес півострова, ландшафтний пам'ятник. Він знаходиться в глибині північного схилу Ай-Петринського масиву, у п'ятьох кілометрах від села Соколиного Бахчисарайського району.
У гірському Криму каньйонів, або глибоких ущелин можна нарахувати більш десятка. Однак жодне з них не може йти в порівняння з Великим каньйоном. Це унікальне природне утворення вражає своєю суворою величчю. Уявіть собі: висота стрімких стін каньйону досягає 300-320 метрів, тоді, як ширина його в дна часом звужується до З-5 метрів! Ніж далі в глиб Великого каньйону (довжина його близько 3 км), тим суворіше краса тіснини, але разом з тим і важче шлях.
По вузькому днищу каньйону протікає гірська річка Аузун-Узень. На її шляху кілька десятків безіменних водоспадів. Найвражаючі з них - у нижній частині каньйону.
У водоспадів у ложі дна утворилося чимало "купалень" - своєрідних водяних казанів, "висвердлених" брилами, що обертаються водою, і валунами. Є серед них і "Ванна молодості" (приблизно в напівкілометрі нагору по каньйоні). Деякі туристи запевняють, що якщо викупатися в ній, то знайдеш другу молодість і красу. Хочете переконатися - спробуйте. Вода в "ванні" чистого, прозорого, блакитного кольору, от тільки температура навіть у жаркі дні всього 9-11° С.
Тут у "Ванни молодості", звичайно, закінчуються планові екскурсії.
Створення інфраструктури туристичної індустрії для забезпечення потреб внутрішнього та міжнародного туризму
Туристичну індустрію можна розглянути як сукупність готелів чи інших засобів розміщення, засобів транспорту, об'єктів громадського харчування, об'єктів і засобів розваги, об'єктів освітнього, ділового, оздоровчого, спортивного та іншого значення, організацій, які здійснюють туристичну діяльність, організацій, які представляють послуги гідів-перекладачів. В силу ряду причин індустрія туризму, що розглядається в якості галузі, рідко удостоюється такої уваги зі сторони суспільства, яке відповідало б її ролі в економічній діяльності. Одна з головних причин - відсутність правильно організованого статистичного обліку туристичної діяльності, коли економічні показники туризму "розчиняються" у даних других галузях народного господарства.
Чому ж Україна досі не змогла перетворити туризм в прибуткову галузь? За 10 років незалежності в державних діячів ще не сформувалось розуміння про роль туризму в національній економіці. Для того, щоб ця галузь приносила прибутки, необхідно щоденно та предметно цим займатися, прогнозувати туристичні тенденції, вчасно реагувати на ринкову кон'юнктуру, вивчати передовий досвід інших ведучих країн світу. Необхідно змінити законодавчу та податкову бази відповідно до світових стандартів. Такої ставки готельних зборів, як в Україні (20%), немає ніде в світі. Тому ціни на готельні послуги в нашій державі не відповідають якості послуг, які надаються. Існування досить великої кількості формальностей під час перетину кордону України також не сприяє розвитку туристичного бізнесу та відлякує потенційних туристів. Цій сфері економіки сьогодні, як повітря, необхідні державні дотації та інвестиції. В той же час обсяги іноземних інвестицій в готельне господарство найнижчі порівняно з іншими галузями економіки (8,7 млн. дол.).
Враховуючи міжнародний досвід для формування сучасного туристичного середовища на фоні інтер'єру місцевості слід провести такі організаційні заходи для розвитку цивілізованого національного туризму:
" Створити при залізничних вокзалах, аеропортах інформаційні центри з туризму та курортів для надання відомостей про вільні місця в готелях, туркомплексах тощо, про вартість проживання, транспортні та екскурсійні послуги та ін.;
" Розмістити покажчики на вулицях, дорогах, станціях метро та ін. На двох мовах - національній та англійській (як це прийнято у багатьох країнах світу);
" Створити шоу-парки з атракціонами, дискотеками, спортмайданчиками тощо;
" Провести ремонт доріг, будівництво підземних гаражів та нових автострад, поліпшити систему водопостачання і каналізації;
" Покращити забезпечення електроенергією міст, їх освітлення;
Озеленити навколишні території об'єктів туріндустрії та ін.
Але здається, процес пішов, і розвиток туризму сьогодні в Україні починає приймати особливе значення. Прийнято Закон України "Про туризм", створена нова структура - Державна туристична адміністрація України. Президент України видав Указ про основні напрямки розвитку туризму до 2010 року.
Аналіз мотиваційної структури подорожей показав, що розподіл туристів-громадян України, які виїжджали за кордон, за цілями відвідування такий: дозвілля, відпочинку - 51,2%, службові та ділові поїздки, бізнес-тури - 34,0%, лікування - 1,3%, спеціалізований туризм - 0,7%, інші - 11,4%. На частку організованих туристичних подорожей в групах припадає тільки 34,5%, тоді як частка туристів-індивідуалів - 65,5%.
По регіонах України спостерігається нерівномірність у розвитку виїзного туризму. Найбільша кількість туристів виїжджає за кордон із Закарпатської області (26,8% загальної кількості виїжджаючих з країни), Волинської (16,6%), Львівської (13,4%), м. Києва (11,8%), Одеської (5,7%), Чернівецької (4,2%), АРК (3,8%), а найменша - з Житомирської (0,1%), Київської (0,05%), Черкаської (0,02%).
В минулому році Україну відвідало 12,5 млн туристів. Можна було прийняти втроє більш, якби були відповідні умови для їх прийому та обслуговування. Про це заявив голова державної туристичної адміністрації України В. Цибух. На Україніще недостатньо баз відпочинку високого класу. Цьому Цибух відмітив необхідність активізації роботи з українськими та іноземними інвесторами в цілях будови високоякісних готелів, ресторанів, поліпшення якості сфери послуг.
На прес-конференції до Всесвітнього дню туризму і Дню туризму в Україні перший заступник голови Державної туристичної адміністрації України А. Матвієнко відмітив, що Україну в першому півріччі 2004 року вже відвідало біля 6 млн іноземних туристів, що на 26% (1,2 млн) більш, ніж за перше півріччя у минулому році, з них 496,2 тис за службовими справами, 785,2 тис як організовані туристи і 4 млн 687 тис чоловік - приватні поїздки. Крім того, Матвієнко повідомив, що вперше в'їзний потік організованих туристів перебільшив їх виїзний - 785 тис проти 575 тис, 37%. Одною з негаданих тенденцій в цьому сезоні з'явилося те, що немало туристів мандрують з метою відвідати різноманітні заходи - фестивалі культур, музичні фестивалі, конкурси і концерти.
Таким чином, все вищевикладене приводить нас до наступних висновків. Можна допустити чотири направлення дій на підвищення розвитку туристичної діяльності в Україні, і ці дії активно відбуваються

 
 

Цікаве

Загрузка...