WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка - Реферат

Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка - Реферат

країнах.
" Виїзний - мандрівництво осіб, що постійно мешкають в Україні, в іншу країну.
" Внутрішній - мандрівництво осіб в країні, де вони мешкають.
9. За принципом сплати.
" Комерційний - це стандартний варіант, коли туристична фірма реалізує свій тур продукт покупцю та отримує прибуток.
" Соціальний - мандрівництва, які субсидуються державою з коштів на соціальні потреби, при цьому окремим категоріям туристів передбачаються кошти певного соціального характеру.
" Інтенсив-туризм - уявляє з себе заохочену поїздку за рахунок підприємства для своїх робітників за досягнення у праці.
Класифікація в туризмі має важне значення для його практиці. Вона позволяє рішати проблеми його територіальної організації, планувати розвиток матеріальної бази, виявляти попит та формувати ринок туризму, виробляти і реалізовувати туристичний продукт.
Структура і розміщення природно-заповідного фонду України
Україна належить до країн з високою інтенсивністю використання природних ресурсів, що обумовлені їхнім багатством і приступністю разом із постійно зростаючою потребою населення в рекреації. Важливу роль у розвитку туристичної й рекреаційної діяльності грають об'єкти природно-заповідного фонду - місця організації масового відпочинку й екскурсій. Згідно Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (ст. 3), до природно-заповідного фонду України належать:
" природні території та об'єкти - природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища;
" штучно створені об'єкти - ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва.
Заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва залежно від їх екологічної і наукової, історико-культурної цінності можуть бути загальнодержавного або місцевого значення. Залежно від походження, інших особливостей природних комплексів та об'єктів, що оголошуються заказниками чи пам'ятками природи, мети і необхідного режиму охорони заказники поділяються на:
" ландшафтні, лісові, ботанічні, загальнозоологічні, орнітологічні, ентомологічні, іхтіологічні, гідрологічні, загальногеологічні, палеонтологічні та карстово-спелеологічні;
пам'ятки природи поділяються на:
" комплексні, ботанічні, зоологічні, гідрологічні та геологічні.
В Україні створено 11 національних природних парків, 4 біосферних заповідники, 16 природних заповідників, численні дендропарки, пам'ятники садово-паркового мистецтва. Найбільш відомими є Асканія-Нова (Херсонська область, кінець ХІХ в.), Шацький національний природний парк (Волинська область), дендрологічні парки - "Софієвка" (Черкаська область), "Олександрія" (Київська область), Тростянецький дендропарк (Чернігівська область), а також пам'ятники природи - Скелі Довбуша на Івано-Франковщині і Львівщині, Кам'яні Могили в Донецькій і Запорізькій областях, Великий каньйон у Криму.
Асканія-Нова
Асканія-Нова - всесвітньо відомий заповідник, єдиний у Європі куточок типчако-ковильного степу, який ніколи не стосувався плуг. Тут створений зоопарк, де зібрані звірі і птахи майже з усіх країн світу. Дикі тварини утримуються на волі або в напівневолі. Велику частину території займає мальовничий ботанічний парк із численними штучними озерами і ставками, у якому виростають дерева і чагарники всіх кліматичних зон землі. Унікальний острівець природи на землі древньої Таврії!
Історія першого в Україні заповідника - Асканії-Нова починається з останньої чверті XIX століття, коли тут у 1898 році Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн заклав заповідну ділянку площею 520 десятин. У 1919 році був організований Народний заповідник, реорганізований у 1921 році в Державний степовий заповідник України.
У 1956 році Асканія-Нова одержала статус Українського науково-дослідного інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова.
Якщо Ви любите птахів і тварин, запах полів і квітів, відвідаєте заповідник, Вас очікують там незабутні хвилини злиття з природою.
Карпатський біосферний заповідник
Заснований у 1968 р. Загальна площа складає 57880 га. Заповідник складається з 6 окремих масивів: Угольско-Широколужанського, Кузивського, Мармаровського, Свидовецького, Чорногорського і "Доліни нарцисів" (біля г. Хуст), а також 2 ботанічних заказників державного значення - "Чорна гора" і "Юлівська гора". На території заповідника знаходяться най великі вершини в Україні, серед яких г. Говерла (2061 м).
Це один із найбільших наукових і еколого-освітніх центрів Карпатського регіону. Отут працює єдиний в Україні Музей екології гір і історії природокористування Карпат.
Карадагський природний заповідник
Гірський масив Кара-Даг (Чорна гора) знаходиться в південно-східній частині Кримського півострова. Це древній вулкан, що діяв близько 150 млн. років тому, незвичайної краси пам'ятник природи, мабуть, одне з найгарніших місць на планеті.
Дане унікальне геологічне утворення з рідким рослинним і тваринним світом більш 20-ти років тому оголошене Державним природним заповідником. Площа його невелика - всього 8,7 кв. км, включаючи прилягаючу акваторію Чорного моря. Висота Святої гори, що вінчає центральний масив - 576 м. Береговий хребет Кара-Дага обривається до моря надзвичайного виду скелями і стрімчаками, між якими знаходяться затишні, дивні по красі бухточки Сердолікова, Розбійницька, Прикордонна й інші.
У вигадливих накопиченнях природних статуй вгадуються кам'яні істукани, замки зі шпилями, вежі фортець і інших фантастичних споруджень, істукани, і навіть царствені особи. Побачать туристи і знамениті Золоті або Карадагські ворота, знайомі по фотографіях і картинам.
Усі ці фантастичні витвори природи, що утворилися в результаті вивітрювання гірських порід можна побачити, якщо зробити тур у Карадагський державний заповідник НАН України. Учені Карадагської біостанції, вони ж екскурсоводи, проводять екскурсії по так називаній Еколого-пізнавальній стежці.
У програму туру входить і відвідування чудового дельфінарію, у якому "артисти"-дельфіни і морські котики не перестають дивувати глядачем своєю майстерністю.
Якщо буде можливість, зробите морську прогулянку уздовж Кара-Дага - Ви не пошкодуєте! З моря Кара-Даг з його суворою величчю ще більш грандіозний і прекрасний. Повз вас пропливуть кам'яні статуї величних замків, Сфінкса, Лева, скелі Слон, Маяк, царствені особи Карагача. І, звичайно, знайомі багатьом по фотографіях і картинамКарадагські ворота - своєрідна візитка Кара-Дага.
Екскурсії до Кара-Дагу й у дельфінарій організують багато турфірм.
Національний природний парк "Подільські Товтри"
Найбільший природний парк у Європі заснований у 1996 р., охоплює площу 261316 га
До складу парку ввійшло 15 заказників загальнодержавного значення (у тому числі гіпсова печера "Атлантида" і каньйон річки Смотрич), а також 25 заповідних урочищ - в основному геологічних пам'ятників.
Серед історико-культурних пам'ятників на території парку розміщений комплекс Національного заповідника "Кам'янець", Бакотського печерного монастиря, ряд пам'ятників садово-паркового мистецтва.
По території парку проходять численні туристичні маршрути.
Шацький національний природний парк
Неповторність

 
 

Цікаве

Загрузка...