WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка - Реферат

Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка - Реферат


Реферат
з курсу "Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка"
Передумови розвитку туризму в Україні.
Вступ
У багатьох державах світу туризм розвивається як система, яка надає всі можливості для ознайомлення з історією, культурою, звичаями, духовними і релігійними цінностями даної країни і її народу, і дає прибуток в скарбницю. Не кажучи вже про те, що "годує" ця система дуже багато фізичних і юридичних осіб, так чи інакше пов'язаних з наданням туристичних послуг. Крім значної статті прибутку туризм є ще і одним з могутніх чинників посилення престижу країни, зростання її значення в очах світової спільноти і пересічних громадян.
В наші дні туризм з'являється одною з важливіших галузей економіці розвитих країн, які спеціалізуються як на прийомі, так і на відправці туристів. У таких країнах, які спеціалізуються більш на прийомі туристів, ефекти від туризму визначені значно менш яскраво. В Україні туристичний бізнес розвивається з переважною орієнтацією на виїзд. Переважну більшість діючих у нас туристичних фірм вважають за краще займатися напрямом своїх співвітчизників за рубіж, і лише невелика їх частина працює на залучення гостей в Україну - тобто все робиться так, що капітал від тур. бізнесу попливе за рубіж. Яка ж картина міжнародного ринку тур. послуг зараз, як він в перспективі змінюється? В умовах, що створилися, ці питання представляються актуальними. Так, наприклад, досить легко можна знайти, інформацію, що у 2004 році в Україну в'їхало 4,2 млн. чол., виїхало - 8,2 млн. чол.., а внутрішній туризм становив 6,4 млн. чол. тощо. але такі дані самі по собі нічого не говорять, адже ми знаємо, що все пізнається у порівнянні. На мій погляд, пересічному громадянинові досить важко розібратися з такою безліччю статистичних даних. Так, з ними можна ознайомитися, але, закривши газету чи журнал, одразу і забути. Найважливіше, на мою думку, відсутнє або подане досить коротко та не широко розповсюджене. Це має бути повний огляд всієї галузі туризму України з поглибленою інформацією, статистичними відомостями, аналітичними висновками та критичними зауваженнями.
Основним завданням держави в особі органів та на рівні суб'єктів на сьогодні є створення умов для підприємницької діяльності. Всім відомо, що туризм - це одна з більш прибутних економічних сфер, що розвиваються динамічно, в якої вкладені кошти миттєво окупаються.
Види туризму
Туризм складне та багатопланове поняття, тому досить складно виділити форми та види туризму в їх чистому виді, тому немає у світі єдиної класифікації, а ті що існують, мають декілька розрізнень, але в цілому між собою узгоджені.
Тобто, туризм можна класифікувати по різним критеріям.
1. За ціллю поїздки.
Цей критерій має важливе значення, тому що ціль поїздки більш всього впливають на формування тура та організацію обслуговування. Турист, що мандрує, може ставити перед собою декілька цілей, але тільки одна буде домінуючій. Тому за ціллю відрізняють наступні види:
" культурно-розважальний чи освітній - поїздки з ціллю ознайомлення з природними, історико-культурними пам'ятками, музеями, театрами, соціальним устроєм, життям і традиціями, освітні цілі можуть узгоджуватися з ціллю відпочинку;
" діловий - виконання службових або професіональних завдань, такі поїздки розглядаються, як одна з важливих складових частин сучасного туристичного обміну, вони не залежать від сезонних факторів, до них належать також поїздки делегацій чи окремих осіб для участі в міжнародних переговорах, національних та міжнародних ярмарок, за своїм характером вони наближаються до освітніх, але спеціальна програма огляду різних підприємств й об'єктів відокремлюють такі поїздки до окремого виду;
" етнічний - відвідування рідних, місця народження свого чи батьків, знайомство з батьківщиною предків;
" релігійний (паломництво) - один з самих старих видів туризму, є рух людей до святих місць з ціллю відвідування храмів, монастирей у дні релігійних свят, появлення паломництва пов'язано з формуванням основних релігійних теч;
" спортивний - поїздки для участі у різноманітних спортивних змаганнях, може бути активним (безпосередня участь у змаганнях) чи пасивним (поїздка в якості болільника);
" рекреаційний - перерозподіл людей у вільний час за ціллю відпочинку, необхідного для встановлення фізичних чи душевних сил людини, для багатьох країн цей вид туризму є найбільш поширений та масовий;
" учбовий - поїздки з ціллю отримання чи поглиблення своїх знань, найбільш поширені - вивчання мов;
" екзотичний - пов'язаний з бажанням побачити, познати та почути незвичайне, це можуть бути кліматичні умови, незвичайна флора чи фауна, кухня різних народів, архітектура, національні звичаї та ін.;
" екологічний - туризм в екологічно чисті райони, де туристам нічого не загрожує з точки зору здорового образа життя.
2. За способом руху.
Це може бути похідний туризм, якій в нашої країні складає такі основні види:
" пішохідний;
" лижний;
" водний;
" гірський;
" велосипедний;
" спелеологічний;
" автомобільний та мотоциклетний.
3. Використання транспортних засобів.
Цей туризм передбачає переміщування людей з одного місця у друге як усередині країни, також за її кордонами. Мандрування з використанням стандартних видів транспорту: повітряних (літак), водних (пасажирські лінії, пороми, круїзи), сухопутних (залізниця, автобуси, приватні авто) чи з використанням екзотичних видів транспорту (канатної дорозі, фунікулеру, повітряного кола, дельтаплану).
4. За строком поїздки.
Мандрування по країні, як і за її кордонами, може триватися від 24 годин до 6 місяців (за українським законодавством) чи 1 року (за міжнародним). Тривалість поїздки - важливий статистичний фактор для визначання межі, після якої мандрівництво не можна вважати туристичним. Можуть бути довгострокові, короткострокові та тури вихідного дня.
5. Сезонність.
Активний туристичний сезон, характеризується багатим потоком туристів. В Україні від розподіляється на 2 основних періоду, двосезонний:
" літній (з кінця травня по середину вересня);
" зимовий (з середини грудня по кінець лютого).
Інший час є міжсезоння (або полусезон). В Україні це осінь і весна, коли кількість туристів значно зменшується. Існує також поняття несезон чи мертвий сезон, коли туристів немає зовсім, коли робота в туристичної галузі нерентабельна.
6. За рівнем організації.
" Приватний тур - незалежне мандрування одного чи декількох осіб, яке носить персональний характер, як правило за більшими цінами.
" Груповий тур - поїздка декількох осіб (згідно закону України "Про туризм" не менш десяти) за єдиним маршрутом на однакових умовах, ціни, як правило, менші за порівнянням з приватними турами за наявністю групових знижок.
За характером - організований (за програмою, розробленою фірмою раніш) та самодіяльний чи альтернативний (організатор є сам турист).
7. За демографічним і соціальним составом учасників поїздки.
У залежності від місця проживання туриста (житель міста чи селянин), від соціального становища у суспільстві (дитячий, шкільний, молодіжний, сімейний, професійний). Роль має сьогодні вік мандрівника.
8. За напрямком туристичних потоків.
" В'їздний - мандрівництво осіб по країні, що постійно мешкають в інших

 
 

Цікаве

Загрузка...