WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Виробництво технічних культур світу - Курсова робота

Виробництво технічних культур світу - Курсова робота

Перу, Австралія.
Експортери бавовнику: США, Узбекистан, Китай, Пакистан, Індія, країни Африки. Імпортери: країни Східної і Південно-Східної Азії та Європи.
Льон-довгунець виробляється тільки в країнах Європи: у Білорусії, Росії, Україні, Польщі, Німеччині, Чехії, Словаччині, Румунії, Франції, Бельгії, Нідерландах.
На світовому ринку волокнистої сировини важливе місце належить волокнистим культурам, як джут, сизаль, абака, кенаф. Ця сировина використовується для виробництва грубих тканин: мішковини, парусини, брезенту. Джут вирощується у Китаї, Індії, Бангладеші, Таїланді, Бразилії, Ірані. Головний експортер необробленого джуту - Бангладеш, а джутових виробів - Індія, Китай, Бразилія; імпортери - країни Європи, Північної Америки, Японія.
Основні виробники та експортери абаки - Філіппіни, сизалю - Бразилія, Мексика, Таїланд, кенафу - Таїланд.
Основними районами вирощування каучуконосів є Малайзія, Індонезія, Таїланд, Шрі-Ланка, Ліберія, В'єтнам. Бразилія втратила значення великого виробника натурального каучуку, яким вона була у першому десятиріччі ХХ ст., і тепер на її частку припадає не більше як 3-4% світового збору цієї сировини. Натуральний каучук, у зв'язку з подорожчанням нафти та газу - сировини для синтетичного каучука, а також у зв'язку з екологічними проблемами, успішно конкурує з синтетичним каучуком і поступово повертає свої колишні позиції на світовому ринку.
Особливу групу в рослинництві становлять культури тропічного землеробства: чай (гербата), кава, шоколадне дерево. Найбільші виробники чаю: Індія, Шрі-Ланка, Китай, Японія, Індонезія. Розвиток чаївництва спостерігається також у Кенії, Уганді, Мозамбіку, Танзанії, Аргентині, Грузії, Росії та інших країнах. Головним постачальником чаю на світовий ринок є Індія та Шрі-Ланка, а його споживачами - країни Європи, США, Канада.
Кавове дерево зростає в Африці, Латинській Америці, Південній та Південно-Східній Азії. Виробники кави: Бразилія, Колумбія, Мексика, Сальвадор, Гватемала, Уганда, Кот д'Івуар, Ефіопія, Камерун, Ангола, Заїр, Індія, Індонезія. Найбільші експортери кави: країни Латинської Америки, імпортери - США, країни Європи, Японія, Канада.
Шоколадне дерево росте у Африці та Південній Америці. Головними виробниками какао-бобів, плодів шоколадного дерева, є Гана, Нігерія, Кот- д'Івуар, Камерун, Бразилія, Еквадор. Імпортерами какао-бобів, що йдуть на виготовлення шоколаду та напою какао, є країни Північної Америки та Європи.
4. Місце продукції у торговельному потенціалі України
Україна займає провідне місце за рівнем територіальної концентрації посівних площ технічних культур. На території України розміщено 22% площ, зайнятих технічними культурами. У 2000 р. їх посіви становили 3,8 млн. га і до 2003 посівні площі істотно не змінилися.
Провідне місце посідають цукрові буряки.
Роки Посівні площі,
млн га
1960 1,5
1970 1,7
1980 1,8
1990 1,6
2000 1,2
2002 1,1
Табл. 4.1.
Посівна площа цукрових буряків. Ф.Заставний "Геогафія України".
Для кращого візуального сприйняття будую графік:
Графік 4.1. Власний аналіз.
Аналізуючи графік можна зробити висновок: виробництво цукру в Україні падає, хоча світове виробництво зростає. Зменшення виробництва цукру відбувається за рахунок зменшення середньорічної врожайності цукрових буряків і зменшення посівних площ.
Основними регіонами вирощування цукрових буряків є Вінницька, Хмельницька, Черкаська, Полтавська, Тернопільська області.
Україна є найбільшим в світі виробником цукрових буряків
Друге місце за посівами технічних культур належить соняшнику. Основні площі соняшнику зосереджені в Степовій зоні, Закарпатті, на півдні лісостепу.
У північні та західній частинах України вирощується льон-довгунець. Якщо в 1990 р. виробництво становило 205 тис. га, то в 2000 р. - 159 тис. т, 2002 р. - 108, тис. т.
Роки Посівні площі (тис.т.)
1990 205
2000 159
2002 108
Табл. 4.2. Посівна площа льону-довгунця. Ф.Заставний. "Географія України".
Для кращого візуального сприйняття будую графік:
Графік 4.2. Власний аналіз.
Аналізуючи графік можна зробити висновок, що посівні площі за період 1990 - 2002 років зменшуються, хоча в світі зростають.
Льон-довгунець - культура довгого дня і краще росте в більш північних районах. В умовах України його вирощують у поліських районах.
В Україні вирощують і коноплі, посівні яких постійно зменшуються. Вирощують їх в Степовій зоні.
Південь - головний район вирощування сої, яка переважно культивується на зрошувальних землях. Площа цієї культури займає близько 1 млн. га. Білки (їх вміст у насінні становить за 45%) і олія йдуть на потреби консервної, хлібопекарної, маргаринової, м'ясної галузей.
Аналізуючи розвиток і розміщення інших технічних культур в Україні можна зробити висновок, що посівні площі скорочуються в усіх областях України, хоча в торговельному потенціалі частка культур досить висока.
5. Основні напрямки удосконалення і розміщення галузі на перспективу
Сільське господарство - одна з головних галузей матеріального виробництва, що має важливе значення для постачання продовольства для населення та сировини для промисловості. Важливою галуззю сільського господарства є вирощування технічних культур.
Технічні культури вирощують заради одержання сировини для виробництва різноманітних продовольчих та промислових товарів. Технічні культури хоч і трудомісткі, але дуже прибуткові, тому у всіх районах, де вони культивуються, під них відводять найкращі землі.
У світі спостерігається безперервний приріст технічних культур, але це відноситься перш за все до економічно-розвинутих країн. В державах що розвиваються сільське госпордарство не в змозі прогодувати власне населення.
Вирощування технічних культур з 1990 р. до 2003 р. в Україні зменшується. Це можна пояснити тим, що щорічно зменшується частка посівних площ і низькою врожайністю.
НТР поки що слабо вплинула на вирощування технічних культур в цих країнах.
Науково-технічна революція і в сільському господарстві і при вирощуванні технічних культур полягає у комплексній механізації усіх галузей, у хімізації виробництва, у застосуванні агрорної та біологічної науки.
Активне впровадження досягнень НТР допомагає одержати великий економічний ефкект при менших витратах праці та енергії. Уміле застосування мінеральних добрив, своєчасна та якісна машинна обробка землі, висока якість насіння дозволять багаторазово підвищити врожайність у галузі.
Економічний розвиток світового вирощування технічних культур відбується на основі агропромислової інтеграції, тобто об'єднання безпосередніх виробників продукції з підприємствами, що виробляють цю продукіцю, а такожз виробниками сільськогосподарських машин, мінеральних добрив, отрутохімікатів, з заготівельними, транспортними, збутовими фірмами.
Основою вирощування технічних культур є земля. Земля є головним багатством природи. Оброблювані землі дають 88% харчової енергії для сучасного людства.
С/г угіддя становлять 4 млрд.

 
 

Цікаве