WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Рекреаційний комплекс Карпат - Курсова робота

Рекреаційний комплекс Карпат - Курсова робота

використовується відпочиваючими, як правило, протягом 5-20 хв під час прогулянок в лісі. Ці місця обладнуються місцями для сидіння та збору сміття, встановлюються інформаційні аншлаги та вказівними.
Тип 2 - місця для короткочасних пікніків, яке використовується переважно групою людей для відпочинку на протязі 1,5-3 год. в склад необхідного обладнання входять столи, місця для паління вогнища, збору сміття і тп..
Тип 3 - місце для одноденного відпочинку, яке використовується групою рекреантів більше 3 год.. для цього необхідні місця укриття від негоди, засоби візуальної інформації. В усіх вищенаведених типах місць відпочинку бажана наявність джерел води, автостоянки, туалету тощо.
Тип 4 - рекреаційний пункт, що організовується безпосередньо поблизу доріг загального користування з інтенсивним автомобільним рухом. Тут обов'язкова наявність джерел води і місць для транспорту. Ділянка переважно використовується автотуристами, водіями і пасажирами автомашин та автобусів, які виконують тривалі за часом і значні за відстанню рейси.
Тип 5 - рекреаційна ділянка для масового відпочинку, яка створюється поблизу місць житлової забудови, водних акваторій та інших місцях масового відвідування на площі 0,5-2,0 га. На ділянці може бути обладнано декілька місць відпочинку різних типів, літні будиночки, дитячі і спортивні майданчики, автостоянки.
4. Проблеми та напрями подальшого розвитку рекреаційного господарства Карпат
Згідно із Законом "Про туризм" : туризм - тимчасовий виїзд людини з місця постійного проживання з оздоровчими, пізнавальними чи професійно-діловими цілями без заняття оплачуваною діяльністю й називається туризмом.
Українські Карпати - один із найбільш екологічно чистих регіонів нашої країни та, на жаль, сьогодні туристсько-рекреаційний потенціал цих місць використовується недостатньо. Загальновідомо, що туризм - один з найважливіших видів економічної діяльності в світі. За прогнозами експертів ООН на початку нового тисячоліття він буде приносити більше прибутків, ніж нафтова,автомобільна та металургійна галузі разом узяті. За 1970-1990 роки кількість туристів у світі збільшилася на 300 відсотків. За оцінками спеціалістів до кінця нинішнього століття вона збільшитьс???Й ?? ? ? ?
???? Й ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
? D ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? $ ? ? ? > ? ! ? ? ? ? ? ? ? ортів.
Цю проблему необхідно вирішувати на державному рівні з підтримкою тих, хто займається чи, навіть, намагається розвивати туристичну діяльність в Україні, створити умови, щоб туристичним фірмам було вигідно працювати в нашій країні, а не займатися фактичним вивозом капіталу за кордон.
На сьогодні на розвиток рекреаційної справи можна впливати тільки засобами податкових важелів. Сфера роздержавлення в туризмі - це не тільки передача власності з одних рук в інші, а це створення реальних можливостей кожній людині займатися туристичною діяльністю.
В наш час стало модним на всіх рівнях говорити про підтримку українського товаровиробника. Але не слід забувати й про те, що не тільки виробництво повинно давати надходження до бюджету нашої країни, в місцеві бюджети. В багатьох країнах туризм дає значні надходження в місцеві бюджети. Теж повинно відбутися й у нас. Але для того, щоб одержати дохід - потрібні капіталовкладення. На жаль, сьогодні у держави не вистачає коштів на розвиток туризму.
Значення туризму для регіональної економіки можна сформулювати так:
збільшення надходжень до бюджету;
зростання додаткового попиту на місцеві товари та послуги, внаслідок чого розвивається регіональна промисловість, сільське господарство та сервісна система;
відродження народних промислів, традицій та фольклору;
притік іноземної валюти у вигляді оплати за туристське обслуговування, оплати щоденних потреб туристів, залученню інвестицій;
розширення місцевого транспортного, телефонного та інших сучасних видів зв'язку;
залучення надходжень для впровадження екологічних програм, охорони довкілля.
В майбутньому на розвиток індустрії туризму і надалі будуть відіграти ведучу роль такі основні складові рекреаційного процесу як: рекреаційні ресурси, рекреаційні потреби та економічні можливості держави (або певного регіону). Крім цього, на дану систему первинних передумов діятиме множина інших факторів: екологічна, політична, демографічна ситуація, система розселення та національний склад населення, туристсько-географічне положення регіону, реклама, законодавча, ринкова політика, міжнародне співробітництво, наукові дослідження, рівень освіти, культури, матеріальний стан населення, проведення різних спортивних, ярмаркових, виставкових заходів.
В більшості гірських регіонів світу рекреаційна діяльність пов'язується із використанням лісових, кліматичних , спелеологічних, водних, в тому числі бальнеологічних ресурсів. Тобто на даних територіях можуть розвиватися найрізноманітніші види туризму: клімато-, бальнеолікування, спелео-, гірськолижний, екскурсійний, сільський, пригодницький туризм, альпінізм, мисливство і рибальство та багато інших видів. Як ніяка інша місцевість не лише України, але й світу, Карпатський регіон найбільше повно відповідає цьому опису. Тут, на незначній території. зосереджена велика кількість факторів та об'єктів туризму і рекреації. Карпатський регіон володіє високим потенціалом рекреаційної місткості території. площа частково або повністю використовуваних ландшафтів для рекреаційного обслуговування становить біля 620 тис. га, а їх разова місткість з врахуванням обмежень складає 1,5 млн. чол. Найбільш екологічно допустима місткість рекреаційних територій характерна для Івано-Франківської області - 436 тис. чол.., Закарпатської - 402,6, Львівської - 365,5, Чернівецької - 47,2. до рекреаційних ресурсів регіону належить теплий помірний клімат, густа річкова система, лікувальні води та грязі (близько 600 джерел мінеральних вод), лісові масиви (зосереджено 20 % площі усіх українських лісів). Карпати визначаються особливим поєднанням сприятливих ресурсів для організації зимового відпочинку, туризму та гірськолижного спорту. Крім того, населення Карпатських гір

 
 

Цікаве