WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Будівельна галузь в Україні: проблеми та перспективи розвитку - Реферат

Будівельна галузь в Україні: проблеми та перспективи розвитку - Реферат

досвіду діяльності у ринкових умовах. Цьому сприяв, зокрема, завершений на початку 2000 року проект за програмою ТАСІS "Післяприватизаційна підтримка підприємств будівельної галузі України". В результаті його реалізації здійснена пілотна реструктуризація 4-х будівельних організацій (ЗАТ "Київінвестбуд", АТ АБО "Львівміськбуд", ВАТ "Південстальмонтаж" (м.Сімферополь) та Трест реконструкції і розвитку (м.Дніпропетровськ); проведено 11 семінарів у різних регіонах України з питань зарубіжного досвіду діяльності у ринкових умовах та реструктуризації підприємств. Навчанням охоплено більше 1 тисячі керівників та спеціалістів будівельних, проектних та інших організацій і підприємств, а також центральних та місцевих органів виконавчої влади.
7. НЕОБХІДНІ РЕСУРСИ ТА УМОВИ
Для повноцінної перебудови за ринковими принципами будівельної галузі України потрібно створити, перш за все, відповідне правове та нормативне поле. Прийнято такі фундаментальні Закони, як: "Про планування і забудову територій", "Про архітектурну діяльність", "Про майнову відповідальність за порушення умов договору підряду (контракту) про виконання робіт на будівництві об'єктів", "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі ХК "Київміськбуд", "Про особливості приватизації об'єктів незавершеного будівництва"; постанови Кабінету Міністрів України "Про визначення вартості будівництва", "Про встановлення граничного розміру залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів", "Про іпотеку". Затверджено Урядом Положення про порядок передачі права на завершенняприпинених будівництвом об'єктів житла, "Прогноз розвитку житлового будівництва на 2000-2004 роки" тощо.
Для будівельного комплексу України життєво необхідним е прийняття закону про відиосиии між замовником і підрядником, внесення змін до закону про ПДВ в частині звільнення від сплати цього податку із обсягів будівельно-монтажних робіт, які виконуються на об'єктах будівництва, реконструкції, ремонту та проектування житла, яке будується за рахунок всіх джерел фінансування, а також щодо пропорційного зменшення податку на землю під тимчасово законсервованими виробничими потужностями будівельників та багато іншого.
Для мінімізації втрат потрібно також враховувати у роботі настпуні ризики:
и політичні. Можливий розв'язок: довгострокові вкладення учасників програми мають статус коштів, які перебувають у довірчому управлінні банку. Залучення й використання коштів учасників програми враховується на окремому балансі. Відповідно, у консолідованих учасників програми виникає виняткове право на відповідні активи.
и інфляційні та фінансові ризики, багато в чому зумовлені невизначеністю динаміки цін і номінальних доходів населення. Відповідно, інвестиційний банк, наприклад, "Аркада" теж змушений рахуватися з поточним станом співвідношення темпів динаміки цін і курсу долара США.Є ще одна проблема інфляційних ризиків. Так, ринкова вартість житла, без урахування інфляції, з багатьох причин може зростати або спадати. Очевидно, що необхідна якась вартісна одиниця стабільної купівельної спроможності, що не підлягає інфляції. Такою одиницею став одін (одиниця інвестування), яку розробив банк "Аркада". Використання одіна як універсальної одиниці обліку дає можливість вести точний облік коштів, які банк залучить у майбутньому, і коштів, які банк у майбутньому направить ХК "Київміськбуд".
и комерційні ризики
1. Ризики, пов'язані зі зміною кон'юнктури ринку
Ступінь впливу ризиків, пов'язаних зі зміною кон'юнктури ринку, значною мірою зумовлено двома причинами: тривалістю будівельного циклу і браком оперативної інформації про зміни платоспроможного попиту.
2. Ризик, пов'язаний з можливою нестачею виручки від реалізації застави для погашення позики й процентів за неї
3. Ризики, пов'язані з добросовісністю і професіоналізмом будівельників
4. Ризики, пов'язані з можливим банкрутством інвестиційних компаній
5. Ризик неплатежів.
Серед необхідних умов перебудови будівельного комплексу має бути взаємозв'язок прогрма залучення коштів у будівництво та фондового ринку. Сучасна капіталістична економіка не може існувати без ефективної системи перерозподілу капіталу від тих, хто має надлишок грошових засобів у формі капіталу, до тих, хто відчуває брак капіталу. Така система перерозподілу капіталу в своєму розвитку так чи інакше прагне набути форми фондового ринку.
Ситуація, що склалася на фондовому ринку країни із самого початку його існування, дає підстави стверджувати, що реального фондового ринку в нас немає, як немає капіталів, які потребували б перерозподілу. Проте в деяких суб'єктів господарювання є певний надлишок грошових коштів, який вони могли б передати кому-небудь. Однак, як правило, ніхто, в цьому разі, не звертається на існуючий фондовий ринок.
Змінити ситуацію може безризиковий фінансовий інструмент, на який буде масовий попит і який, відповідно, зможе цей попит задовольнити в повному обсязі. Таким фінансовим інструментом за наявності відповідного законодавства можуть стати іпотечні облігації, номіновані в одін. Ці фінансові інструменти завдяки використанню спеціального засобу індексації та цільовому характеру витрат залучених коштів здатні створити стійкий попит, і тому їхній вихід на фондовий ринок здатний вдихнути життя у фондовий ринок, який існує тепер скоріш за все номінальне.
Отже, поява на ринку іпотечних облігацій буде мати такі, без сумніву, позитивні наслідки:
1. Виникне додаткове джерело для кредитів на житлове будівництво. Фондовий ринок здатний через систему вкладник - банк - фондовий ринок (іпотечні облігації) - банк - позичальник - будівництво зібрати й спрямувати на житлове будівництво значну частину грошових засобів, які перебувають поза банківською системою.
2. Ринок іпотечних облігацій примусить працювати весь фондовий ринок:
а) суб'єктами господарювання буде освоєно і відпрацьовано процедури операцій із довгостроковими фінансовими зобов'язаннями;
б) суб'єктами господарювання буде освоєно й відпрацьовано процедури, за якими будуть конструюватися інші фінансові інструменти, що з'являться на ринку слідом за іпотечними облігаціями;
в) виникне вторинний ринок іпотечних облігацій;
г) зростання обсягів житлового будівництва і, як наслідок, зростання обсягів виробництва на численних підприємствах-постачальниках здатне підвищити інтерес до акцій українських підприємств із боку зовнішніх і внутрішніх інвесторів.
8. ВИСНОВКИ
Таким чином, проблеми ринкової перебудови

 
 

Цікаве