WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Морський та річковий транспорт - Реферат

Морський та річковий транспорт - Реферат

засобів, проведені наступні заходи;
призначено так звані визнані організації в сфері охорони на морі;
в портах призначені посадові особи порту, відповідальні за охорону;
Регістром судноплавства України з залученням представників Комітету з безпеки на морі проведено семінар щодо впровадження Кодексу ISPS в морську галузь України для судноплавних компаній;
розроблена та затверджена Програма підготовки фахівців служб морської безпеки;
визначені учбові заклади, яким доручається проводити підготовку за цією програмою;
розробляються понад 30 нормативне правових документів щодо виконання вимог Кодексу ISPS;
Виходячи з нових завдань, що постали перед водним транспортом в умовах зростання обсягів перевезень та відновлення реального сектору економіки, зростання попиту на транспортні послуги, активізації процесів інтеграції транспортно-дорожнього комплексу України до європейської та світової транспортних систем все важливішою стає проблема задоволення потреб економіки та соціальної сфери у повному та якісному забезпеченні перевезеннями.
Відповідно до прогнозів очікується щорічне зростання попиту на транспортні послуги в розмірі 4-5%, обсяги перевезень вантажів до 2005року, у порівнянні з 2000 роком, можуть збільшитися на 27-28%, пасажирів - на 5-10%. Не менші темпи зростання попиту на транспортні послуги очікуються і в період 2006-2010 рр.
Створення транспортних коридорів та входження їх до міжнародної транспортної системи визнано пріоритетним загальнодержавним напрямком розвитку транспортно-дорожнього комплексу України.
До компетенції Укрморрічфлоту відносяться Євро-Азіатський та сьомий транспортні коридори. Коридор № 7 (Дунайський) проходить територіями Австрії, Угорщини, Югославії, Болгарії, Румунії, Молдови, України). Протяжність коридору 1600 км, в тому числі по Україні - 70 км.
16 грудня 1996 року була підписана трьохстороння Угода між Урядом України, Урядом Грузії і Урядом Азербайджанської Республіки про створення і функціонування міжнародного Євро-Азіатського транспортного коридору Іллічівськ-Поті-Тбілісі-Баку.
З цього ж часу почала діяти автомобільна поромна переправа Іллічівськ-Поті, яка обслуговується поромами судноплавної компанії "Укрферрі". В грудні 1998 року відкрита залізнична поромна лінія Іллічівськ-Батумі.
Сьогодні судноплавна компанія "Укрферрі" здійснює регулярні вантажопасажирські перевезення поромами на лінії Варна-Іллічівськ-Поті. На зазначеній лінії працюють два морських автомобільно-залізничних пороми, які можуть одноразово перевозити по 108 залізничних вагонів кожний.
Розпочинаючи з 1998 року, підприємства галузі постійно приймають участь у виконанні заходів "Програми створення та функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів України" затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 20,03.1998 р. №346.
У 2004 році, в рамках виконання програми, передбачається реалізувати наступні інвестиційні проекти:
Будівництво третьої черги зерноперевантажувального комплексу (Іллічівський МТП);
Реконструкція комплексу з перевантаження рослинної олі: (Іллічівський МТП);
Будівництво перевантажувального комплексу зріджених газії (Іллічівський МТП);
Будівництво паливно-бункерувального терміналу (Іллічівський МТП); " Будівництво універсального причалу Із (Одеський МТП);
Будівництво перевантажувального комплексу генеральних вантажів (Юний МТП);
Реконструкція причалу генеральних вантажів (Маріупольський МТП);
Будівництво глибоководного суднового ходу Дунай-Чорне море на українській ділянці дельти ріки Дунай.
Річковий транспорт і його склад
До складу річкового транспорту входять підприємства річкового транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів і вантажів, порти і пристані, судна, суднобудівно-судноремонтні заводи, ремонтно-експлуатаційні бази, підприємства шляхового господарства, а також підприємства зв'язку, промислові, торговельні, будівельні та постачальницькі підприємства, навчальні заклади, заклади охорони здоров'я, фізичної культури та спорту, культури, проектно-конструкторські організації та інші підприємства, установи і організації незалежно від форм власності, що забезпечують роботу річкового транспорту.
Стаття 28. Землі річкового транспорту
До земель річкового транспорту належать землі, надані в користування під:
порти, спеціалізовані причали, пристані і затони з усіма технічними спорудами та устаткуваннями, що обслуговують річковий транспорт;
пасажирські вокзали, павільйони і причали;
судноплавні канали, судноплавні, енергетичні та гідротехнічні споруди, службово-технічні будівлі;
берегоукріплювальні споруди й насадження;
спеціальні насадження для вирощування деревини, в тому числі ділової;
вузли зв'язку, радіоцентри і радіостанції;
будівлі, берегові навігаційні знаки та інші споруди для обслуговування водних шляхів, судноремонтні заводи, ремонтно-експлуатаційні бази, майстерні, судноверфі, відстійно-ремонтні пункти, склади, матеріально-технічні бази, інженерні мережі, службові та культурно-побутові приміщення, інші об'єкти, що забезпечують роботу річкового транспорту.
Для робіт, пов'язаних із судноплавством і сплавом на внутрішніх водних шляхах, поза населеними пунктами виділяється у встановленому порядку берегова смуга. Землі берегової смуги не вилучаються у землекористувачів і використовуються відповідно до чинного законодавства України.
Стаття 29. Технічний, класифікаційний і судноплавний нагляд за річковими суднами
Технічний, класифікаційний і судноплавний нагляд за річковими суднами здійснюється Українською державною інспекцією Регістру та безпеки судноплавства у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 
 

Цікаве