WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил Великобританії - Реферат

Розміщення продуктивних сил Великобританії - Реферат

убік власних товарів, таких, як автомобілі, пральні машини і телевізори, це допомогло розвитися обслуговуючим секторам, що продають і ремонтують ці товари. Інші сектори сфери послуг, на які підвищився попит,включають готелі, туризм, роздрібну торгівлю, фінанси і відпочинок. Безліч інших секторів, що раніше займають незначну частку чи ринку не існували зовсім, стали набагато більш значними. Вони включають виробництво комп'ютерів і програмного забезпечення, рекламу, дослідження ринку, проведення виставок, презентацій і конференцій. Останнім часом Великобританія також активно розвиває сектор навчання іноземним мовам, особливо англійському, середнього і вищого утворення, залучаючи іноземних студентів.
Фінансова сфера. У той час, як Великобританія традиційно зберігала положення фінансового лідера світу, у 80-і роки відбулися значні зміни в структурі і регулюванні фінансових інститутів. Вони вплинули на систему банків, систему страхування, будівельні суспільства, фондову біржу, а також на ринок споживчих товарів. Деякі раніш чітко обкреслені розмежування сфер діяльності стали більш розмитими, наприклад, якщо раніш кредити на будівництво вдома були винятковою прерогативою будівельних суспільств, те тепер ці кредити стали видавати як банки, так і страхові компанії. Відбулися два зв'язаних з цим зміни: трансформація філій будівельних суспільств у фактичні банки зі своїм власним запасом готівки і розширення сфер діяльності всіх трьох типів організацій на ринок нерухомості. Будівельні суспільства також беруть участь якоюсь мірою в послугах по капіталовкладенню, страхуванні і земельних послугах.
Лондон продовжив рости як центр міжнародних фінансових операцій. Збільшилися припливи капіталу, а також обмін валюти і торгівля цінними паперами, таким чином, у Лондоні представлена велика кількість іноземних банків. Конкуренція, що збільшилася, і розвиток техніки прискорив процес обміну і торгівлі - Фондова біржа був реорганізований, і традиційна система брокерів і джобберів був скасований. У результаті, утворився ряд компаній, що стали проміжною ланкою між британськими й іноземними банками і колишніми брокерами і джобберами. Наприкінці 80-х приспіли і закони, що регулюють діяльність цих нових фінансових організацій. Довелося навіть створити нові контролюючі органи, що стежили за виконанням букви закону в цій сфері діяльності.
Усі комерційні банки знаходяться під доглядом Банку Англії, що має право випускати банкноти в Англії й Уельсу (банки Шотландії і Північної Ірландії мають обмежені права випускати гроші на їхніх територіях). Банк Англії ліцензує банки, що в основному працюють з населенням (як Ощадбанк), інвестиційні, іпотечні й інші британські чи іноземні банки. Розділові лінії в цьому секторі теж стали менш помітні, при тім, що банки, що працюють з фізичними особами, розділилися на іпотечні банки, страхові банки, банки по роботі з цінними паперами і т.д. Банк Англії також контролює ставку рефінансування, що впливає на структуру і рівень процентних ставок. Він активно втручається на іноземні валютні ринки, охороняючи стабільність фунта. Фунт стерлінгів - одна з головних валют світу, а Лондон є одним з найважливіших торгових центрів світу.
Заощадження населення вкладаються в розвиток економіки через мережу фінансових організацій. Прикладами можуть послужити страхові компанії, пенсійні й інвестиційні фонди. Інші організації спеціалізуються в окремих областях фінансування; таким чином, фінансові організації забезпечують гроші під заставу нерухомості. Є ще компанії, що фінансують лізинг устаткування і середньо- і довгострокові ринки капіталу, що також фінансують чи банки фондовий ринок, включаючи ринок інноваційних технологій.
У Великобританії існує кілька організованих фінансових ринків. Ринки цінних паперів складаються з Міжнародної фондової біржі, що працює з зареєстрованими цінними паперами й акціями (включаючи державні цінні папери й опціони), Ринок незареєстрованних цінних паперів, для більш дрібних компаній, і Третій ринок, для невеликих компаній, цінні папери яких не зареєстровані. Дії на валютному ринку включають торгівлю депозитними сертифікатами, короткостроковими депозитами й ін. Інші ринки мають справа з Євро, обміном валюти, ф'ючерсами й ін.
Частка невидимої торгівлі (гонорари і плата за фінансові послуги, відсоток по вкладах, прибутки і дивіденди) постійно збільшується з однієї третини до половини всіх зовнішніх доходів держави.
Економічна політика Великобританії. Головними складовими державної економічної політики Великобританії, яка спрямована на підвищення рівня зайнятості й економічного росту, є:
" підтримка економічної стабільності як бази для економічного росту в довгостроковому періоді;
" підвищення продуктивності праці за допомогою механізмів заохочення капіталовкладень і підприємництва;
" створення нових робочих місць;
" створення більш однорідного і справедливого суспільства.
Казначейство Її Величності є державним органом, що здійснює грошову і фіскальну політику держави. воно також відповідає за економічну політику, що воно запроваджує в життя разом з іншими міністерствами: торгівлі і промисловості, утворення і зайнятості, навколишнього середовища, транспорту і регіонів.
Стабільність економіки
Уряд вважає, що економічна стабільність є необхідною умовою досягнення високих і стабільних рівнів зайнятості й економічного росту. Воно представило нові програми, що дозволять утримувати інфляцію в межах 2,5% і стимулювати капіталовкладення.
У жовтні 1997 року було прийняте рішення не приєднуватися до системи єдиної європейської валюти, тому що були неочевидні наслідки такого кроку на економіку Великобританії. Уряд відклав рішення цього питання на п'ять років, одночасно ухваливши підготувати юридичну базу для переходу до єдиної валюти, за умови, що будуть ясні відповіді на наступні питання:
" чи досить економіка країни зрослась з економіками об'єднаної Європи;
" чи досить гнучкості в економіці, щоб адаптуватися до таких змін;
" який буде ефект від переходу до єдиної валюти на інвестиції у Великобританії;
" яке буде вплив цього рішення на сектор фінансових послуг країни;
" чи добре приєднання відіб'ється на рівні зайнятості населення.
Уряд Великобританії намагається створити умови для економічної стабільності в усьому світі. Метою цих мір є запобігання світових економічних криз, один із яких, наприклад, відбувся в 1998 році і побічно вплинув на економіку Великобританії.
Фіскальна політика
Фіскальна політика Великобританії заснована на двох нерушимих правилах:
1. уряд робить позики тільки для того, щоб інвестувати їх у визначені сектори економіки, а не витратити на витрати;
2. відношення суми внутрішнього державного боргу до ВНП незмінно і розумно.
Фіскальна політика повинна здійснюватися у відповідності з наступними п'ятьма

 
 

Цікаве