WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил Великобританії - Реферат

Розміщення продуктивних сил Великобританії - Реферат

країні побудували газопровід. Запаси натурального газу оцінюються в межах 22,7 трильйонів кубічнихфутів.
3. Народногосподарський комплекс Великобританії
Великобританія на сьогоднішній день являє собою країну з високо розвинутою, сильною і незалежною економікою.
Відновлення економіки після Другої Світової Війни зайняло майже сорок років. Крім внутрішніх ресурсів, процес відновлення підхльоснуло вступ Великобританії в Європейське Співтовариство в 1973 році, що сприяло підйому конкурентноздатності країни. Тепер Великобританія знаходиться в перших рядах серед розвинутих країн за рівнем приросту виробництва, продуктивності і конкурентноздатності. Частка виробництва і машинобудування за роки після Другої Світової Війни упала з однієї третини до один п'ятої, у той час, як сфера послуг значно розширилася і стала приносити значну частину доходу країни. США і Японія - найбільш значні торгові партнери Великобританії, а японські компанії часто вибирають саме Великобританію як свою базу в Європі. Інші країни Східної Азії, що розвиваються, з експортно-орієнтованою економікою активно беруть участь на відкритому ринку Великобританії. Таким чином, Великобританія активно співробітничає не тільки з країнами - членами Співдружності, але і з Європою, Азією і Північною Америкою.
80-і роки стали свідками широкомасштабної приватизації державних підприємств, що були націоналізовані в попередні роки. Також піднявся середній рівень життя, хоча як і раніше залишилося розподілу на більш процвітаючі території південно-східної частини країни, включаючи Лондон, і менш багаті території заходу і півночі. Рівні безробіття й інфляції поступово були знижені, але залишалися досить високими. Країна відігравала роль світового фінансового лідера, що, поряд з відкриттям родовищ природного газу і нафти в Північному морі знизило залежність економіки від більш традиційних джерел енергії і значно оздоровило внутрішню економіку країни й економічну політику уряду.
Головними пунктами економічної політики уряду стали регулювання і часта зміна процентних ставок, поступове зниження прямого оподатковування, зниження ролі і впливу професійних об'єднань, заохочення нерухомої власності серед населення, збільшення частки фізичних осіб - власників акцій компаній, підвищення рівня фактичної підготовки освітніх закладів, що учаться, до роботи в реальному світі. Значні зусилля починаються для того, щоб поліпшити продуктивність праці і конкурентноздатність товарів і послуг.
Трудові ресурси. Працездатне населення складає майже половину всього населення Великобританії. Усередині цієї групи невелика частка людина зайнята власною справою, інші зайняті у військовому секторі й уряді. Більше двох третин найманих робітників зайнято в сфері послуг, причому найбільша їхня кількість працює у фінансовому секторі. Виробництво, хоча і зменшилося за останні піввіку, займає одну п'яту всіх працівників. Менші частки найманих робітників зайняті в будівництві, енергодобуваючих галузях, сільському господарстві. Значно збільшилася кількість працівників, зайнятих неповний робітник день.
Промисловість. Як було сказано вище, вуглевидобувна промисловість знизилася й енергетичний сектор економіки був перетворений внутрішніми покладами природного газу і нафти. Ядерне паливо незначне підвищило рівень вироблюваної в країні енергії, у той час як гідроелектростанції зберегли свої позиції, а подекуди, наприклад, у Шотландії, залишилися головним джерелом енергії. Переважна більшість енергій виробляється на звичайних електростанціях.
У цілому сфера виробництва продовжує скорочуватися як у плані працівників, зайнятих у цій області, так і в плані частки (тепер менш однієї чверті) у валовому національному продукті (ВНП). Цей сектор економіки був головною причиною стрімкого збільшення рівня безробіття на початку 80-х років. Коли ж виробництво знову стало рости, відбулося значне збільшення в продуктивності праці і прибутках. Найбільш важливими секторами промисловості є машинобудування, харчова промисловість (включаючи виробництво безалкогольних і спиртних напоїв), тютюнова і хімічна промисловості, паперова і друкована промисловості, легка промисловості. Найбільше що швидко розвиваються секторами промисловості стали хімічна, лісова, меблева, гумова промисловості і виробництво пластика. Усередині хімічної промисловості особливо активно стала розвиватися фармацевтична індустрія. Харчова і легка промисловості, а також машинобудування в цілому працюють нижче середнього.
У вісімдесятих роках значно збільшився імпорт промислової продукції, але, незважаючи на це, Великобританія продовжує експортувати значну частину своїх товарів, баланс усе рівно залишається на користь імпорту. Проте, підтримка конкуруючої промисловості вважається першорядно важливої для міжнародної торгівлі, де вона має більшу вагу, чим сфера послуг.
Сільське господарство Великобританії. Великобританія виділяється в сільському господарстві серед європейських країн тим, що в цьому секторі економіки в неї зайняте менш двох відсотків населення. При комерційній інтенсифікації врожаїв і високому рівні механізації по деяких позиціях обсяги агропромислового виробництва перевершили рівень попиту в країні. Поступово знижується рівень зайнятості в цій області. Щоб створити альтернативну роботу для людей у сільській місцевості, уряд починає спроби перекинути робочу силу в інші галузі. Площа землі, використовуваної в сільському господарстві (біля трьох чвертей усієї площі), теж зменшується, при цьому землі, придатні для вирощування злаків віддають під пасовища.
Державна політика стосовно сільського господарства припускає підвищення рівня продуктивності і рівня життя зайнятих в агропромисловому комплексі людей, у той же час зберігаючи розумні ціни на товари. Щоб цього досягти, була створена система мінімальних цін на внутрішні товари і мита на імпорт. Виробникам яловичини і баранини спеціально доплачується, щоб зробити їхній товар конкурентноздатним на європейському ринку. З недавно прийнятих мір можна згадати обмеження на виробництво молока і компенсації фермерам за невикористовувані землі.
Найбільш важливими злаками є пшениця, овес, жито. Значна частина злаків йде на прокорм худоби, однак інше йде на виробництво хліба, крупи і т.д. У тваринництві найбільш важливими є рогата худоба. У сільському господарстві намагаються підтримувати високий рівень самодостатності, за винятком виробництва цукру і сиру, що імпортуються.
Сфера послуг. Найбільш примітним феноменом, що характеризує економіку Великобританії, став ріст сфери послуг. Даний ріст відбиває підвищення реальних доходів населення, а також співвідношення між витратами на товари і послуги. Особливо виграли представники фінансового сектора і сектора розваг і туризму. Хоча деякі послуги, наприклад, суспільний транспорт, пральні і кінотеатри знизили питомий рівень доходів через переміщення

 
 

Цікаве

Загрузка...