WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил Великобританії - Реферат

Розміщення продуктивних сил Великобританії - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Розміщення продуктивних сил Великобританії"
ПЛАН
ВСТУП
1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ВЕЛИКОБРИТАНІЮ
2. ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ
3. НАРОДНОГОСПОДАРСЬКИЙ КОМПЛЕКС ВЕЛИКОБРИТАНІЇ
4. ВЕЛИКОБРИТАНІЯ І ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ
ВИСНОВКИ
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
Вступ
Великобританія є однією з найрозвинутіших країн не тільки Західної Європи, але й світу, тому вивчення розміщення продуктивних сил цієї країни є вкрай актуальним і цікавим питанням. Вивчаючи особливості розміщення продуктивних сил розвинутих країн, можна зрозуміти основні принципи вдалого розміщення галузей виробництва тощо.
1. Загальні відомості про Великобританію
Великобританія - острів, на якому знаходяться Англія, Шотландія й Уельс, утворює, разом з безліччю дрібних островів, архіпелаг неправильної форми з дуже різноманітним ландшафтом і природою. Останнє є наслідком того, що Британські острови колись були частиною Європи, але були відрізані від материка після затоплення низинних земель, що тепер є дном Північного моря і протоки Ла-Манш.
Площа Великобританії складає близько 240842 кв. км. Велику частину складає суша, а інше - ріки й озера. Площа Англії складає 129634 кв. км., Уельсу - 20637 кв. км., Шотландії - 77179 кв. км. і Північної Ірландії - 13438 кв. км. Таким чином, Англія набагато більша, ніж інші країни Об'єднаного Королівства, і має саме численне населення. Ці фактори пояснюють панування Англії в британській історії.
2. Природно-ресурсний потенціал Великобританії
Температура. Щодо невеликого розміру країни і практично повсюдного впливу теплого моря і західних вітрів означає, що на всій території Великобританії не спостерігається екстремальних контрастів температури. Клімат в основному помірний, але з розходженнями між холодом і м'якістю. Висота над рівнем моря впливає на температуру, так що на пагорбах і в горах холодніше, ніж у долинах. Таким чином, у великій частині Шотландії, а також горбкуватій місцевості Уельсу й Англії прохолодніше влітку і холодніше узимку в порівнянні з іншою Англією.
Температура рідко досягає 32°С влітку чи падає нижче -10°С узимку. Однак, існує помітна різниця між північчю і півднем. Середньомісячна температура на Шотландських островах варіюється від 3°С в зимові місяці до 11°С в літні місяці. Відповідні температури для самої південної точки островів, Айл Оф Уайт - 5°С и 16°С. Звичайно, трапляються і виключення, що виходять за рамки цих температур, протягом року й у різних місцях країни.
Опади. Головними причинами, від яких залежить рівень опадів у Великобританії, є області низького тиску, що йдуть на схід через Атлантичний Океан, що превалюють протягом року південно-західні вітри, відкритість західного узбережжя Атлантичному Океану і той факт, що велика частина гірської і горбкуватої місцевості знаходиться на заході країни.
У результаті максимальний рівень опадів спостерігається на півночі і заході (більш 60 чи дюймів 1600 мм), в основному восени й узимку. Височини на заході захищають низини на півдні і сході країни, тому річний рівень опадів тут набагато менший (30 дюймів чи 800 мм), зі збільшенням інтенсивності влітку. Загальний середній рівень опадів складає більш 40 дюймів ( 1100 мм) у рік. Період з березня по червень є самим сухим, з вересня по січень - самим дощовим. Посухи не часті, однак вони все-таки бувають, що створює проблеми фермерам і жителям посушливих районів.
Фронти низького тиску можуть послужити причиною дуже різної погоди. Звичайно вони проходять над північною частиною Британських островів, а оскільки південно-західні вітри дують практично цілий рік, то в результаті погода вітряна, дощова і нестабільна. Але області високого тиску, що також заглядають на острови протягом року, відносно стабільні і переміщаються повільніше областей низького тиску, у результаті чого британці насолоджуються теплою і сухою погодою зі слабким вітром.
Сонце. Кількість сонячного світла на території Великобританії розрізняється по регіонах. Воно зменшується з півдня на північ, від морського берега усередину суші й у залежності від висоти. Улітку сонце світить від п'яти годин у день у північній Шотландії до восьми на південному узбережжі Англії, а узимку - від однієї години в самій північній крапці до двох у самій південній.
Ці дані показують, що Великобританія - не сама сонячна країна, хоча в ній і бувають періоди відпочинку від звичайної сірості і туманності. Часті хмари над Британськими островами ускладнюють погодні явища, так що навіть у жаркий літній день сонця можна майже не побачити через хмари, що створює дуже вологу атмосферу.
Через перераховані кліматичні умови погода на Британських островах стала відома своєю мінливістю і підступництвом. Часто метеорологи помиляються у своїх пророкуваннях, тому в прогнозах погоди британці часто чують невизначене "мінлива" чи "хитлива". Непередбачена погода, по суті, є національним надбанням, темою щоденних розмов, а для деяких і визначальним фактором характеру нації. Британці схильні думати, що вони живуть у більш м'якому кліматі, чим насправді, але багато хто втікає за кордон як улітку, так і узимку.
Природні копалини. Цінних природних копалин на території Великобританії не так вже й багато. Одна з найважливіших корисних копалин - залізна руда - тепер практично не видобувається. .Інші економічно важливі викопні руди включають свинець, видобуток якого задовольняє потреби економіки лише на половину, і цинк. Досить багато інших ресурсів, таких, як крейда, вапно, глина, пісок, гіпс.
З іншого боку, Великобританія має великі запаси ресурсів енергії, включаючи нафту, природний газ і вугілля, ніж будь-яка інша країна Європейського Співтовариства. Раніше життєво важливе джерело енергії вугілля продовжує утрачати своє значення. Якщо порівняти видобуток вугілля в 1913 році, коли було зроблено більш 300 мільйонів тонн вугілля більш ніж одним мільйоном працівників, із сьогоднішнім днем, то виявиться, що видобуток вугілля упав більш ніж у три рази з ще великим зниженням рівня працівників, зайнятих у видобувній промисловості. Електростанції як і раніше споживають велика кількість вугілля, але з ростом конкуренції з боку альтернативних видів палива видобуток вугілля залишається в не кращій ситуації.
Відкриття покладів нафти в Північному морі привело до стрімкого розвитку нафтовидобувної промисловості. З початку роботи в 1975 році кількість добутої щорічно нафти збільшується з кожним роком, що зробило Великобританію практично самодостатньої в плані споживання нафти, і навіть її експортером. При середньому рівні видобутку 2,6 мільйонів барелей у день Великобританія займає шостий рядок світового виробника нафти. Запаси нафти у Великобританії досягають цифри 770 мільйонів тонн.
З початком видобутку природного газу в 1967 році вугілля в містах поступово замінили на газ, а по всій

 
 

Цікаве

Загрузка...