WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Розміщення продуктивних сил Туреччини - Реферат

Розміщення продуктивних сил Туреччини - Реферат

районів зустрічаються: яблуня, груша, айва, слива, черешня, абрикос, персик, вишня.
У цілому на душу населення приходиться в рік близько 270 кг овочів, 180 кг фруктів і більш 100 кг горіхів і фісташок.
Б) Тваринництво
Тваринництво - друга по важливості отросль аграрного сектора. На відміну від землеробства, тваринництво (крім птахівництва) розвивалося майже винятково на екстенсивній основі, за рахунок росту поголів'їв худоби.
Скотарство серед домашніх тварин першість по чисельності й економічному значенні належить вівцям: вони складають більш половини поголів'я череди і вівчарство забезпечує 45 % усього доходу поступающего від скотарства. Коза, звичайна й ангорська, займає в Туреччині друге , після овець, місце серед рогатої худоби.
Велика рогата худоба, що нараховує 13 млн. голів, включає корів і бики, буйволів і молочних корів. Інше тяглова і транспортна худоба, а також молодняк. Робітник і транспортна худоба в Туреччині складають: осли, мули, і особливо незамінні в условияхгористой місцевості верблюди.
Птахівництво в останнє десятиліття в зв'язку з підвищенням ринкового попиту на біле (пташине) м'ясо і яйцяодержало значний розвиток. За допомогою ізраїльського капіталу створені птахівницькі комплекси по виробництву на промисловій основі 100 млн. бройлерів і близько 1 млрд. яєць у рік. Підвищилася і роль домашнього птахівництва, особливо в районах Чорного, Мармурового й Егейського морів (кури й індики).
В)Рибне господарство
Великі потенційні можливості для прогресу рибальства, оскільки країна з трьох сторін оточується морями. Цьому сприяє і наявність внутрених водойм: озер і водоймищ. Однак через відсталість техніки лову, ця галузь ще не досягла бажаного результату. Приблизно 90% улову дають Чорне і Мармурового моря. Основні породи риб: хамса, ставрида, сардина, кефаль, скумбрія, тунець. Основні породи прісноводної ихтеофауни: сазан, форель, кефаль і т.д.
У цілому на душу населення в рік приходиться 11 кг риби.
Г) Лісове господарство
Ліси і чагарники займають 25,9 % усієї території країни, і по площі лісів Туреччина знаходиться в Європі на 4-ом місці (після Росії, Швеції, Фінляндії). У результаті прийнятого в 1937 р. "Закону про націоналізацію лісів" практично всі ліси 199,9 %) знаходяться нині в руках держави. Забезпеченість різних територій лісами вкрай-нерівномірна. Майже половина площі лісів приходиться на смугу шириною в 150 км уздовж Чорноморського узбережжя (райони рясних опадів); інша частина лісу приходиться, на гори Тавра й узбережжя Егейського моря.
Відносно висока питома вага площі,зайнятої в Туреччині лісами, аж ніяк не показник розвитого лісового господарства і сприятливих можливостей для його прогресу. По-перше , частина лісових масивів - це чагарники і низкоростние ліси придатні для зоготовки дров, а не для ділової деревини.
По-друге ліси не відрізняються високою якістю порід.В основному це сосни і їли (78%), листяні(14%) і змішані ліси (8%). Якісний у всіх відносинах ліс займає 30,6% усієї площі лісів.
На заході країни виростає валовий дуб, жолуді якого містять дубильну речовину (Танин), уживане в шкіряній і фарбувальній справі. Лісу поставляють і інші продукти: деревину, деревну смолу, солодковий корінь, росний лодан і ін.
3.2. Промисловість і інфракструктура
У Туреччині розвивається текстильна промисловість, харчосмакова, металургійна, хімічна промисловість, а також видобувна, нафтопереробна і машинобудівна промисловості.
Видобувна промисловість забезпечує 7,2 % вартості промислової продукції і будівництва. У галузі близько 72 % виробництва забезпечується державними підприємствами (без обліку нафтових).
Паливне сировин-кам'яне вугілля; магніт і нафта - йде на внутрішні нестатки. Видобуток кам'яного вугілля ведеться на Чорноморському узбережжі. Буре вугілля добувається в шахтах в Афишине - Ельбистане, у Сейтомире, Тунчбилеке (чи Кьютахья). На 80 % видобуток здійснюють державні підприємства.
Видобуток нафти в порівнянні з розмірами її внутрішнього споживання недостатній. Державні підприємства в сполученні з іноземним капіталом здійснюють розшукові роботи, а також іноземні компанії, приватні і змішані компанії. Найбільш важливий район знаходиться в Его-Восточной Анатолії. Т.к. поклади знаходяться у віддалених районах , то витрати на видобуток і траспорт зростають.
З 1985 р. почався спробний видобуток природного газу.
Залізна руда добувається в селі Сивас і Малатья. Туреччина займає видне місце по видобутку і запасам хромової руди (йде на експорт).
На території також знаходяться поклади і добувається мідна руда, марганцовая руда, ртуть, сірка, вальфрамовая руда, уранова руда, борити, фосфорити, золото і срібло (невелика кількість).
Нафтопереробна і хімічна промисловість. Переробку нафти здійснюють державні заводи в Батме, Измит, Алиага в Мерсине.
Видобуток природного газу в країні почався в 90-і роки.Потреби в газі також задовольняються за счетпродукции газових заводів в Анкарі, Стамбулі, Ізмаїлі і зниження побіжних газів на переробних заводах.
Виробництво мінеральних добрив, в основному фосфартних і азотних знаходяться в районі Ізмира і Стамбула.
Гумова промисловість представлена 4 сучасними заводами з виробництва автомобільних шин. На приватних підприємствах роблять покришки і камери мотоциклів і велосипедів. Інша галузь - це гумове взуття, а також гумовотехнічні вироби.
Чорна і кольорова металургія. Виробництво чорних металів зосереджено в трьох великих державних підприємствах чорної металургії - Карабюкском, Ерегийском і Искендерунском комбінатах. На останньому ж проиходит і виплавка стали. Має місце виплавка міді. Існують підприємства алюминевой промисловості.
У цілому виробництво кольорових металів не задовольняє зростаючий попит.
Машинобудівна й електротехнічна промисловість одержала розвиток насамперед за рахунок створення складальних підприємств. У цій галузі особливо активно представлена участь приватного капіталу. Галузі машинобудування: зборка і виробництво транспортнних засобів, будівництво залізних транспортних засобів, залізниці , вагони, холодильники, дизель-мотори. Маються ремонтні заводи суднобудування розвите в Стамбулі і Измире. На верфях будуються судна для міських і непротяжних каботажних ліній, автомобільні пороми. Значна частина устаткування і запчастин імпортується. Середньо- і

 
 

Цікаве

Загрузка...