WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Аналіз історії створення і функціонування спеціальних (вільних)економічних зон в Україні - Дипломна робота

Аналіз історії створення і функціонування спеціальних (вільних)економічних зон в Україні - Дипломна робота

проект якої розроблявся майже 5 років. Інший такий трикутник на півночі України: Чернігів - Гомель - Новозибков, де сходяться її кордони з РФ та Білоруссю, заявив про себе ще в 1994 р.
У найближчий термін необхідно кардинально змінити ситуацію в Україні у питаннях створення та функціонування ВЕЗ на її території. Для інвентаризації ТЕО проектів створення ВЕЗ, що вже кілька років розглядаються в урядових установах України, а також визначення доцільності створення нових ВЕЗ необхідно проведення їх комплексної експертизи. Світова практика свідчить, що експертиза таких проектів досить важлива, хоча і коштує чимало грошей. Але це себе виправдовує, оскільки негаразди на початковому етапі створення зон можуть призвести до значних валютно-фінансових та матеріальних втрат країни, на території якої проектується їх функціонування. Проведення ж експертизи на громадських засадах не відповідає ні економічній логіці, ні світовій практиці.
Виходячи із світового досвіду, слід зауважити, що практика створення особливих економічних зон, які охоплюють цілком адміністративні території себе не виправдала. Тому, згідно Закону України " Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних "економічних зон" визначається, що межі вільних зон не можуть збігатись з межами одиниць адміністративно-територіального устрою України.
При цьому чітко визначені регулюючі механізми створення і функціонування усіх без винятку ВЕЗ, а також обгрунтовані альтернативні варіанти розвитку ВЕЗ, ув'язані з перспективами майбутньої структурної перебудови економіки України, можливими змінами кон'юнктури світового ринку, проблемами вирівнювання рівня розвитку окремих регіонів країни.
Відповідно до закону, утворення вільних економічних зон в Україні базується на територіальному принципі, тобто, вільна економічна зона - це не відокремлена територія (анклав), а, насамперед, частина національного економічного простору, де повинна діяти особлива система економіко-правових пільг та стимулів, спрямованих на забезпечення передбачення та стабільності державної економічної політики, гарантій потенційним внутрішнім та зовнішнім інвесторам, обумовлених спеціальним правовим режимом.
Проте слід пам'ятати, що навіть з усіх точок зору ідеально розроблений пакет документів по створенню будь-якої зони на практиці не буде збігатися з фактичними діями по його реалізації. Тому треба брати до уваги: логічність задуму, послідовність його реалізації, ресурсну забезпеченість проекту.
Світовий досвід свідчить про певні вимоги щодо створення інфраструктури вільних зон.
Виходячи з цього, питання створення та фукціонування вільних економічних зон у складі транспортних коридорів потребує більш детального і грунтовного опрацювання. Зокрема, відкритими є питання розробки систем управління транспортними артеріями загальнодержавного значення з урахуванням можливостей, потреб та наслідків функціонування вільних зон у складі транспортних вузлів (морські порти, аеропорти, залізничні комплекси), умов їх реструктуризації та приватизації як єдиних майнових комплексів з урахуванням загальнонаціональних інтересів, порядок пропуску та митного оформлення ввезення (вивезення) товарів та інших предметів у вільні економічні зони, маючи на увазі максимальне спрощення цих процедур.
Вже відмічалось. що створення в Україні окремих територій сприяння підприємництву та інвестиціям - вільних економічних зон - є одним з перспективних заходів по приєднанню до світового економічного простору і побудови відкритої економіки.
На прикладі СЕЗ "Закарпаття" можна дати перелік комерційних проектів, що найбільш цікавих та рентабельних для іноземних інвестицій в регіоні та для економіки України вцілому.
Одним із найпривабливіших об'єктів СЕЗ "Закарпаття" є колишній військовий аеродром в м.Мукачево, злітно-посадочна смуга якого дозволяє приймати вантажні та пасажирські літаки типу ІЛ-62, ІЛ-76, ТУ-154, ТУ-104, БОІНГ-737. Після відповідної реконструкції та технічного обладнання він може стати унікальним транспортним вузлом пасажирських та вантажних перевезень, обробки та перевантаження різних вантажів, використовуючи комбіновані перевезення авіаційним, залізничним та автомобільним транспортами на євроазіатському напрямку Захід-Схід.
Організація виробництва викруткової сборки побутової техніки.
Для впровадження проекту необхідні 2,5 млн.дол. США
Умови: стовідсоткова іноземна інвестиція.
Ринок збуту: Існуючий ринок побутової техніки в Україні є досить великим. Також великий потенціал є для виробництва побутової техніки для ринків Західної Європи, оскільки низькі затрати на її виробництво в СЕЗ дозволять зробити ціну нижчою.
Рівень очікуваних прибутків складає близько $550,000 в рік.
Організація виробництвавикруткової сборки комп'ютерів.
Для впровадження проекту необхідні 0,5 млн. дол. США.
Умови: стовідсоткова іноземна інвестиція.
Ринок збуту: Існуючий ринок комп'ютерів в Україні є досить великим і буде зростати в майбутньому. Також великий потенціал має виробництво комп'ютерів для ринків Західної Європи, тому що низькі затрати на її виробництво в СЕЗ дадуть можливість знизити ціну.
Рівень очікуваних прибутків складає близько $530,000 в рік.
Організація переробки фруктів та виробництва консервів.
Для впровадження проекту необхідні 0,5 млн. дол. США.
Умови: 70% - іноземна інвестиція, 30% - українська.
Ринок збуту: Існуючі ринки для цієї продукції є ринки Росії та України, а потенційнійними можуть бути ринки Центральної та Західної Європи.
Рівень очікуваних прибутків складає близько $150,000 в рік.
Організація підприємства по виробництву молока та молочних продуктів.
Для впровадження проекту необхідні 0,5 млн. дол. США.
Умови: 100% іноземна інвестиція.
Ринок збуту: Попит на молочну продукцію в Україні складає 18 млн. тон молока та молокопродуктів. Особливо великим є ринок м'яких сирів високої якості, які майже не виробляються в Україні. Також великим потенційним ринком молочної продукції можуть стати ринки Східної та Центральної Європи, тому що вона є екологічно найчистішою в Європі.
Рівень очікуваних прибутків складає близько $58,000 в рік.
Організація виробництва безалкогольних напоїв.
Для впровадження проекту необхідні 0,5 млн. дол. США.
Умови: 80% - іноземна інвестиція, 20% - українська.
Ринок збуту: Існуючий ринок для безалкогольних напоїв в Україні складає 150 млн. л в рік. Таким чином, потенціал виробництва цієї продукції - 50 млн. л.
Рівень очікуваних прибутків складає близько $200,000 в рік.
Організація переробки деревину та виробництва меблів.
Для впровадження проекту необхідні 2,5 млн. дол. США.
Умови: 80% - іноземна інвестиція, 20% - українська.
Ринок збуту: Ринок продукції деревообробки є стабільно високим в більшості європейських країн. Також і український ринок має великий потенціал, оскільки попит на меблі та деревину для будівельної індустрії в майбутньому зросте.
Рівень очікуваних прибутків складає близько $200,000 в рік.

 
 

Цікаве

Загрузка...